te Voorganger in een kerkdienst die nooit stopt Regeling verdwijnt om nieuwe grensgevallen te voorkomen Walcheren JOL Elizabeth Reijnhoudt uit Westkapelle bezocht gisteren de Bethelkerk in Den Haag. Reijnhoudt is catecheet en ging voor in een non-stop-kerkdienst die door allerlei voorgangers gaande wordt gehouden. Dat allemaal om te voorkomen dat een Armeens gezin dat in de kerk verblijft, het land wordt uitgezet. Reijnhoudt nam haar buurman Bierhat Mohammad mee. Hij moest zelf zijn land Syrië ontvluchten. Van de naar schatting zevenhonderd asielkinderen en hun gezinnen die hier al langer dan vijf jaar zijn, gaat naar verwachting van de regerings partijen zo'n 90 procent alsnog een verblijfsstatus krijgen. Daarna komt de pardonregeling te vervallen, om nieuwe grensgevallen te voorko men. Terwijl de zevenhonderd dos siers worden uitgeplozen, wordt niemand van hen uitgezet. Met die bezweringsformule heb ben de kopstukken van de coalitie gisteravond een dreigende kabinets crisis afgewend. De crisis begon doordat CDA en D66 anderhalve week geleden in deze krant aankon digden dat ze de huidige pardonre geling wilden versoepelen. Daarmee ontstond een meerderheid in de Tweede Kamer om iets te doen voor asielkinderen die hier al langer dan vijf jaar wonen, maar die wel op de nominatie staan om uitgezet te wor den. Dat was tegen het zere been van regeringspartner VVD. In het re- Meer geld voor IND voor capaciteit om aanvragen sneller te behandelen geerakkoord was immers afgespro ken dat er niets zou veranderen aan het kinderpardon. Na anderhalve week verzet heeft de partij van pre mier Mark Rutte nu toch toegege ven. Daar heeft het echter wel wat voor teruggekregen. Naast een einde aan de huidige pardonregeling, veran dert er ook iets aan de 'discretionaire bevoegdheid' van de staatssecretaris van Asiel. Die heeft nu nog het recht over zijn hart te strijken bij schrij nende gevallen die volgens de regels geen recht hebben hier te blijven. Dat plaatst hem echter ook onder druk van welzijnsorganisaties die hem dikwijls belobbyen via de me dia. Straks kijkt niet de staatssecre taris, maar het hoofd van de immi gratiedienst IND of een pardon op zijn plaats is. Die kijkt dan niet meer na, maar vóór de asielprocedure of er sprake is van een schrijnend geval. Een asielzoeker kan niet meer 'schrijnend worden', omdat zijn asielprocedure bijvoorbeeld jaren lang heeft geduurd. Dat komt nu nog dikwijls voor. Geworteld De remedie voor deze asielcrisis leunt er wel sterk op dat asielzoekers in de toekomst niet meer geworteld kunnen raken in Nederland, omdat de asielprocedure zich heeft voort gesleept. Nu kan die procedure soms jaren duren, ook als asielzoekers keurig de regels volgen. De partijen willen daarom 13 miljoen euro be schikbaar stellen aan de IND, zodat er meer capaciteit komt om aanvra gen sneller te behandelen.Christen- Unie-leider Gert-Jan Segers spreekt van 'een samenhangend pakket'. »P4 en ZEELAND 2 'Verantwoord drinken bestaat niet' Wim van Dalen en zijn strijd tegen de alcohollobby Mussolini is weer populair in Italië Verheerlijking van fascisme maakt comeback P8 woensdag 30 januari 2019 Nieuwsmedia 5 5 5 530" Coalitie akkoord: nog één keer kinderpardon Na anderhalve week onderhan delen hebben regeringspartijen VVD, CDA, D66 en ChristenUnie een uitweg gevonden in de crisis rond het kinderpardon. Er komt nog één keer een ruim kinderpar- don, daarna stopt die regeling. Tobias den Hartog Jan Hoedeman Den Haag »P10 Vanochtend lichte sneeuw. Later 3°C opklaringen. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 FOTO JOS VAN LEEUWEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1