'Het zijn de uitjes die niet kunnen' GELD GELUK Jan-Willem en Vanessa bezuinigen niet op badderen, wel op de aankoop van kleding. Vanessa zoekt een baan. Vanessa Jan-Willem Beste koop Slechtste koop Vanessa: ,,In 2013 verhuisde ik van Suriname naar Nederland." Jan-Willem: ,,We waren net getrouwd. Ik ben in 2010 naar Suriname verhuisd, omdat we bij elkaar wilden zijn." Vanessa: ,,Jan-Willem en ik hebben elkaar leren kennen via een datingsite." Jan-Willem: ,,Ik heb in Suriname gewerkt als marketingmanager bij een rumproducent. Ik verdiende daar niet wat ik hier verdien, maaar het was vol doende." Vanessa: ,,Jan-Willem woonde weer bij zijn ouders, ik wachtte in Suriname." Jan-Willem: ,,Ik moest een vaste aan stelling hebben om Vanessa naar Neder land te kunnen halen. Via mijn oude netwerk vond ik een baan. Ons huis kon ik voor maar 256.000 euro kopen, het is nu 325.000 euro waard. Vanwege de ver bouwing van de zolder hebben we een annuïteitenhypotheek van 280.000 euro. Ik betaal 1100 euro per maand." Vanessa: ,,Veel geld hoor." Jan-Willem: ,,Ik verdien twee keer modaal, toch hebben we elke maand moeite de eindjes aan elkaar te knopen. Ik heb alle lampen vervangen voor led lampen en ben overgestapt van leveran cier, daardoor is de elektriciteitsreke ning gedaald, van zo'n 100 naar 75 euro." 6 TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO ARIE KIEVIT nrfH»» Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €2000 €2000 - €3500 €3500 - €5000 €5000 of meer Vanessa Sijthoff (33); huisvrouw Jan-Willem Sijthoff (45); consultant bij een Amerikaans-Indiaas bedrijf Vanessa en Jan-Willem wonen in een koophuis in Rotterdam. Ze hebben ieder een zoon en samen twee kinderen, Dari-Ann (8) en Jan-Willem (3) Vanessa: „Mijn eerste iPad, die kocht ik van mijn spaargeld." Jan-Willem: ,,Een ski-jas voor 300 euro. Hij was wel afgeprijsd." Vanessa: ,,Een merkloze portable dvd-speler. Die kocht ik toen ik 20 was. Na twee weken deed-ie niets meer." Jan-Willem: ,,Meerdere stofzuigers, ze doen nooit wat je wilt." Vanessa: ,,Het leek ons voor de kinde ren beter om in Nederland te wonen." Jan-Willem: ,,In 2012, midden in de crisis, kwam ik terug."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 94