Woorden INHOUD VOORWOORD Op een blinde muur dicht bij een kantoor waar ik jarenlang werkte, stond een gedicht. Geschilderd in een mooi handschrift, alsof het uit een schriftje kwam, maar dan heel groot. Het bleek een kunstwerk van Margerite Luit- wieler. Ik las het gedicht elke keer als ik er langs fietste. Als ik haast had, kwam ik niet eens tot de helft. Als ik mijn bril was vergeten, deed ik het uit mijn hoofd. Ik heb ze lief de plekken waar het tocht wanneer je er de bocht omgaat Geef mij maar de achterkant van huizen en gebieden waar elke groene spriet omringd door scheve stenen de droge grond uitschiet Het onbedoeld gemaakt gebied Op een dag was het verdwenen. Overgeschil derd. Foutje van de woningbouwvereniging. Kennlijk zijn er wat verontruste buurtbewo ners gaan bellen en mailen, want op zeker moment zag ik hoogwerkers en kort daarna lachten de woorden me weer als vanouds toe. Pas toen ze even waren weggeweest, reali seerde ik me hoeveel plezier die letters me gaven - een kleine dagelijkse dosis vrolijke sprankeling in mijn hoofd. ^Een uitgeverij als eerbetoon aan zijn dochter Charlotte Samuel vond zichzelf terug waar hij dat het minst verwachtte Op ontdekkingsreis in Georgië, aan de rand van Europa Nadat mijn vader was overleden, herlas ik de gedichten die Jean Pierre Rawie schreef naar aanleiding van het overlijden van zijn vader. Het trof me hoe hij kans had emoties te ver woorden die ik als heel particulier had ervaren. Troostend vond ik het, omdat het me minder alleen maakte. En wonderlijk, dat ook. Donderdag begint de Week van de Poëzie. Daarom leek het ons leuk voor dit magazine een dichter te intervie wen. Ik stak meteen mijn hand op. Een beter excuus om con tact te zoeken met meneer Ra- wie kon ik niet bedenken. Kon ik hem na al die jarentoch nog persoonlijk bedanken. 04 Goeie zaak 06 Geld geluk 07 Egbert Jan 08 Jean Pierre Rawie 15 BV De Liefde 16 Nalatenschappen 23 Fijn spul 24 Bhagwan 29 Monica 30 Lezen 36 Eten 38 Reizen 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille, Natasja de Vries Redactie Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Bart Jansen, Janneke Koorevaar Medewerkers Edith Andriesse, Monica Beek, Marjolijn de Cocq, Nils Elzenga, Suzanne Eijgenraam, Vivian de Gier, Ronald Giphart, Annet de Groot, Joost Hoving, Julia Maria Keers, Arie Kievit, Rianne van der Molen, Myrel Morskate, Jolanda van der Ploeg, Joost Prinsen, Egbert Jan Riethof, Peter Sierksma, Studio Ski, Pam van der Veen, Koen Verheijden, Manon van der Zwaal Reageren? magazine@persgroep.nl (73* Instagram @admagazine_ DFacebook @admagazine De foto op de voorkant is gemaakt door Manon van der Zwaal Anniek van den Brand ZATERDAG 26 JANUARI 2019 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 91