OZCAN AKYOL Kopstuk mocromaff ia naar andere bajes om plan hem te doden All inclusive Turkije €449* €449' €469' €449' mm 6 Sunweb.nl Column edialand was deze week in rep en roer nadat opi nieweekblad De Groene Amsterdammer in een goed gedo cumenteerd stuk had onthuld dat freelance-journalist Peter Blasic in veel van zijn artikelen de kluit be lazerde. Hij voerde niet-bestaande bronnen op, verzon complete ver halen en tikte soms verslagen over van buitenlandse kranten, zodat hij zeer productief te werk kon gaan voor Belgische en Neder landse media. Hoewel hij een paar keer tegen de lamp was gelopen, gaven zijn opdrachtgevers daar geen ruchtbaarheid aan. Ze waren bang dat ze een rel zouden ontketenen, met grote gevolgen voor hun mago - en hoofdredactie moet immers de kwaliteit van zijn eigen mede werkers toetsen. Waarom gebeurde dat dan op zoveel plekken tegelijk met? Een verklaring zou kunnen zijn dat veel kranten en tijdschriften heel goed weten wat er scoort bij de le zers en daarom minder kritisch zijn als ze een verhaal krijgen op gestuurd dat eigenlijk too good to be true is. Bij Trouw kampen ze nog steeds met de naweeën van hun ex-me dewerker Perdiep Ramesar, die een volledige shariadriehoek bij elkaar fabuleerde, een sprookje dat zelfs tot Kamervragen leidde en de toon van het debat bepaalde. De gretigheid om het nieuws op deze manier op te dienen, moet gezocht worden in ordinair effectbejag. Precies om die reden kon hij zijn verzinsels over bijvoorbeeld de Italiaanse maffia in Nederland, op gefokte polderjihadisten met wilde plannen en drugssmokkelaars in de Rotterdamse ha ven eenvoudig slijten aan verschillende mediabedrijven. Want dat Peter Blasic, tot voor kort een ambtenaar bij de ge meente Roer mond, jarenlang zijn goddelijke gang kon gaan, zegt niet alleen iets over hem, maar ook over zijn opdracht gevers en de mensen die het nieuws consumeren. vooral lezen wat in ons straatje past. De feiten zijn ondergeschikt, als het gevoel van een nieuwsbe richt maar overeenkomt met wat er in onze onderbuik gebeurt. Een voorbeeld daarvan zagen we vorige week, toen journaliste Ans Boersma uit Turkije werd gestuurd en iedereen uit macht der ge woonte het land begon te be schimpen, in de media en de poli tiek, terwijl het allemaal toch een tikkeltje anders zat. Het is kwalijk dat verschillende bladen en kranten zich laten mee slepen in deze wedloop om sensa tie en conflict. Als media ook al mee gaan doen aan de hysterie, is er niemand nog om de feiten te controleren. De gretigheid moet gezocht worden in ordinair effectbejag L., die vastzit op verdenking van betrokkenheid bij meerdere (mislukte) liquidaties, zou in een gebedsruimte worden omge bracht met een naar binnen ge smokkeld vuurwapen, zo luidde een tip aan justitie deze maand. L. verbleef in de gevangenis in Krimpen aan den IJssel. Hij werd met spoed naar een isoleercel ge bracht en is inmiddels overge plaatst naar een andere gevange nis, bevestigen bronnen die ken nis hebben van de zaak. Omar L.'s advocaat Sander Janssen wil niet reageren op vragen. De gevangenis in Krimpen aan den IJssel is minutieus doorzocht. Een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen zegt dat af gelopen maandag bij een regu- liere controle twaalf telefoons zijn aangetroffen. Een wapen zou niet zijn gevonden. Maar een inge wijde zegt dat bij de zoekactie liefst 132 mobiele telefoons in be slag genomen zijn. Een andere crimineel bevestigt: ,,Bijna ieder een heeft een telefoon in Krim pen. Dat is nog steeds zo.'' Begin januari meldde de politie nog dat er verdachten waren aan gehouden vanwege het gooien van een pakket over de gevange nismuur. Omar L. zou onder de bijnaam Suarez met gecodeerde telefoons »Omar L. zou in een gebedsruimte worden omgebracht liquidatieopdrachten hebben uit gedeeld. Zo zou L. achter de mis lukte moordpoging in 2016 op Nourdine A., alias Hitler, hebben gezeten. Volgens het Openbaar Ministerie wilde L. met de moord op Nourdine A. de liquidatie van zijn broer Youssef in de Amster damse Staatsliedenbuurt wreken. De rechtszaak tegen Omar L. wordt in mei 2019 inhoudelijk be handeld. Zelf ontkent hij iedere betrokkenheid. Xperience Xperience Club Kastalia Hotel Ramada Resort Lara Xperience Yasmin Bodrum Hotel Side Crown Charm Palace /i^ïtéBfc\ zaterdag 26 januari 2019 GO ^0 @OzcanAkyol Media In een sterk gepolariseerde maatschappij willen we allemaal De Amsterdamse crimineel Omar L. is met spoed overge plaatst, omdat er plannen bestonden om hem binnen de gevangenismuren te vermoor den. Dat bevestigen ingewij den aan deze krant. Omar L. wordt gezien als een kopstuk binnen de mocromaffia. Yelle Tieleman Koen Voskuil Krimpen aan den IJssel ALL INCLUSIVE Turkije - Turkse Rivièra - Alanya Laagbouw Dolmus naar Alanya Waterspeelplein voor kinderen 11 ,2 ULTRA ALL INCLUSIVE Turkije - Turkse Rivièra - Alanya Op loopafstand van een bazar Winkels in de directe omgeving Gratis shuttlebusje naar het privéstrand ULTRA ALL INCLUSIVE Turkije - Egeïsche Kust - Bodrum-Turgutreis Moderne kamers Diner in een a-la-carte restaurant inclusief Mooi uitzicht over zee T ALL INCLUSIVE Turkije - Turkse Rivièra - Side Gezellige animatie Gebouwd als een paleis Vier zwembaden per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Sunweb is aangesloten bij: "®!en \J a thuiswinkel arborg Meerinsp',ratie? Mkö*onxe histories op \nstagfarn @sunv»eb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6