was' m m f, Vi 0 17 i ar !r** Maar als je net 20 bent en smoorverliefd, maakt dat niet uit. Niemand stoorde zich eraan. Ieder een zat in hetzelfde schuitje.'' Hoewel op het bezit van een joint vijfjaar cel staat, gedoogt de politie in de geest van het fes tival drugsgebruik. Nick: ,,Er waren geen op stootjes. Het had geen zin om ruzie te maken. Je was onderdeel van de menigte. We maakten vrienden en genoten van de muziek.'' In die massa van een half miljoen mensen zijn Bobbi en Nick een nietig plekje 'peace love and harmony' dat wereldberoemd wordt. Bobbi: ,,We waren ons toen niet bewust dat de hele wereld meekeek. Pas twintig jaar later reali seerden we ons wat de impact van Woodstock was.'' Nick: ,,Ik maak me zorgen om de wereld waarin onze kinderen en kleinkinderen op groeien. Wij hadden toen geen terroristenpro bleem en bomaanslagen." Bobbi: ,,Er gebeuren nu afschuwelijke din gen. De wereld heeft een Woodstock-gevoel nodig.'' Liefde Nick en Bobbi blijven voor altijd het iconische Woodstock-koppel met de deken. Thuis in Pine Bush (New York), op drie kwartier van Bethel, hangt de foto in de keuken boven de ontbijttafel. ,,Ik kijk er elke dag naar'', zegt Bobbi vertederd. ,,Het herinnert me aan de vrede en eensgezindheid op Woodstock en de liefde die Nick en ik voor elkaar voelen. Ik voel me rijk en gezegend.'' Die liefde houdt al een halve eeuw stand, on danks de vele tegenslagen. Vanaf het begin van hun huwelijk (1971) moet Nick vechten voor een baan. Ze houden financieel het hoofd net boven water en maken zware periodes door. Ze hebben allebei de ziekte van Lyme over leefd. Nick werkte in een gebouw naast de Twin Towers toen die bij de aanslagen op 11 De maker september 2001 instortten. Bobbi werkte als verpleegster op een school waar bij een tor nado negen kinderen omkwamen en haar zus pleegde zelfmoord. ,,Als je dat allemaal overleeft, overleef je al les'', zegt Nick. ,,We lachen veel, we ruziën, we maken elkaars zinnen af. Zij weet wat ik leuk vind, ik weet wat zij leuk vindt.'' Nu hebben ze een prachtig gezin met twee zonen (40 en 38) en vier kleinkinderen. ,,We hebben veel meegemaakt samen. Het is hard werken'', besluit Bobbi. ,,Mijn advies: kies je battles. Je hoeft niet altijd gelijk te hebben. Van binnen denk ik soms: wat een eikel, haha. Maar ik weet dat ik niet beter af ben zonder hem. Soms is het beter gelukkig te zijn dan gelijk te hebben. We mogen elkaar niet altijd, maar we houden wel altijd van elkaar.'' GO ZATERDAG 26 JANUARI 2019 t' De iconische foto van Bobbi en Nick. ,,Te midden van die chaos staan wij vredig en liefdevol samen. We vertolken het gevoel van Woodstock.'' FOTO BURK UZZLE Fotograaf Burk Uzzle maakte de foto met een kleurenrolletje dat hij van een collega leende. ,,Ik be greep al snel dat niet de muziek het verhaal van dit festival was, maar al die kleurrijke mensen en hoe ze met elkaar omgingen. Dit beeld, met dat vroege ochtendlicht en de manier waarop ze elkaar vasthiel den, gaf perfect de essen tie van Woodstock weer. Ik heb de Ercolines pas tien jaar geleden ontmoet, toen ik hen voor een ma gazine fotografeerde." Woodstock the story is tot eind mei in Neder landse theaters te zien. woodstockthestory.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 65