Ik ben best eens gevraagd om in hard drugs te stappen, maar ik heb het altijd heel duidelijk afgewezen' 7 voorraad door de tussendeur. We worden aan alle kanten tegengewerkt, er worden invallen gedaan. Meer dan twee derde van de shops is dicht." ,,Ik merkte vaak dat mensen op me neerkeken, maar ik ben altijd correct gebleven. Ik kon niet anders. Ik ben best eens gevraagd om in hard drugs te stappen en ik had er veel geld mee kunnen verdienen, maar ik heb het altijd heel duidelijk afgewezen. Ik weet uit eigen ervaring dat je het verstandig kunt gebruiken, maar het verslavend effect is veel groter dan bij soft drugs. Daar wil ik niet verantwoordelijk voor zijn." ,,Eind jaren 90 had ik een shop in Hulst, Molly's Rockschuur, die bijna even goed draaide als Checkpoint. Daar kreeg ik na slui tingstijd bezoek van wat plaatselijke crimine len. Ze zetten een pistool op mijn hoofd en zei- den: 'wij willen jouw zaak overnemen'. Ik heb rustig uitgelegd dat ze er niets aan hadden om mij van kant te maken. Later stuurden ze knok ploegen langs en sloegen de boel meermalen kort en klein. Uiteindelijk heb ik het veld ge ruimd." ,,Ik deed dat primair vanwege mijn goede voor nemens met Vlissingen, maar misschien toch ook wel om de politiek te laten zien dat wij normaal denkende mensen zijn. Ik heb geen spijt van die vier jaar, maar ik ging ook niet met een optimaal gevoel weg. Mijn beeld dat alles van hogerhand wordt bepaald, werd in het stadhuis bevestigd." ,,Ik vrees het ergste. Over een poosje mag je niet meer roken in coffeeshops en dan is het mogelijk einde oefening. Kun je het net zo goed bestellen via het Dark Web, waar soft drugs zijn vermengd met coke en heroïne. Uit eindelijk gaan we terug naar de illegaliteit en de criminaliteit, waarmee we volledig terug zijn bij af." ,,Nee, waarom zou ik? Ik heb ze altijd vrij gela ten. Zelf ga ik een stapje terug doen. Ik ben de zestig gepasseerd. Sinds kort zelfs getrouwd, voor het eerst in mijn leven. Ik zit niet meer in het café, maar thuis bij Sylvie. Ik ben gelukkig, rij geen ouwe barrels meer. We doen lekker waar we zin in hebben. Kom, ik ben 62. Nu ga ik eindelijk eens genieten ook." GO ZATERDAG 26 JANUARI 2019 Gerard Aarden: ,,Ik ben gelukkig, rij geen ouwe barrels meer. We doen lekker waar we zin in hebben.'' foto ruben oreel Heb je altijd jezelf kunnen blijven? Ben je wel eens in bedreigende situaties te rechtgekomen? In 2008 werd je raadslid in Vlissingen. Deed je dat om wederom te laten zien dat je een keurige coffeeshophouder bent? Welke toekomst zie je voor coffeeshops? Toch staan opvolgers klaar om de zaken over te nemen. Alle drie je kinderen werken in het bedrijf. Heb je ze daar nooit van pro beren te weerhouden?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55