Comments likes Gerard Aarden, coffeeshophouder Mensen denken vaak 'mijn hond doet niks' Immer keurig in pak, charmant, voorkomend. Gerard Aarden (62) uit Vlissingen is geen doorsnee coffeeshophouder. Hij is er eentje met een academische titel. En met een ideaal. Wat leefde er afgelopen week op sociale media in Zeeland? Wat werd er geliket, wie werd geretweet en waarover gingen de commentaren? Eigenlijk komt een interview niet zo gelegen. Net verhuisd, midden in een verbouwing. Laat staan dat Ge rard Aarden, eigenaar van de coffee shops Aarden in Goes en Vlissingen, erop zit te wachten zijn levensverhaal op tafel te leggen. Maar goed, voor deze ene keer dan. En daarna nooit meer. Dan maar tussen verfblikken en verhuisdo zen. Geleefd wordt er toch al, aan de boulevard van Vlissingen. Uit de witte boxen schalt Bu- ena Vista Social Club en de pastamachine van zijn Italiaanse echtgenote staat op het aanrecht. 'Meer heeft een mens eigenlijk niet nodig'. ,,Haha, liever niet. Daar zie je echt alleen maar grijze lucht en de mensen beneden worden kleine poppetjes. Dat vind ik niks. Ik wil kun nen zwaaien als ik een bekende zie." ,,Om die reden heb ik jarenlang in een oud Peugeootje gereden. Maar het is ook niet zo dat de miljoenen binnenstroomden, ook al dacht de fiscus daar anders over. Geld dat ik ver diende, stak ik in de shops. Ook om de over heid te laten zien dat het goed was om drugs handel bovengronds te regelen." ,,Dat zal aan mijn opvoeding liggen. Ik kom uit een streng katholiek gezin in Steenbergen. Ik ben de tweede van vier kinderen. Mijn vader was landbouwer, mijn moeder een dienende vrouw. Mijn vader had ingenieur willen wor den, maar moest de boerderij van zijn vader overnemen. Daarom eiste hij van ons dat we ti tels behaalden. Hij was Spartaans. Wie slechte schoolresultaten haalde, moest het bezuren." ,,Ik hield me op de achtergrond. 'Ik kom wel weg', dacht ik altijd. Naar mijn vaders wens ben ik in Vlissingen werktuigbouwkunde gaan studeren. Daarna ging ik naar de kunstacade mie. Precies wat hij nooit wilde. Maar ik wel. Toen ik bij mijn aanmelding op de Willem de Kooning Academie in Rotterdam het witte huis aan de overkant tekende - wat gold als een soort toelatingsexamen - kon ik direct doorlo pen. Ik had talent, zeiden ze. De schilderijen die ik na mijn studie maakte, verkochten goed." ,,Ik was inmiddels vader van drie kinderen en er was geld nodig om ons gezin te onderhou den, dus ik deed er reclameschilderen bij. Be gin jaren 90 kreeg ik de opdracht de gevel te schilderen van Sixty Two, de eerste coffeeshop in Zeeland. Ik was nog nooit in een coffeeshop geweest, maar was onder de indruk van gecon troleerde softdrugshandel. En dat de regering besefte dat dit goed werkte. Ik zag er toekomst in en wilde eraan deelnemen. Achteraf denk ik: 'ook dit was een stil protest tegen mijn va der'." „Allereerst belde ik advocaat André Beckers, die is gespecialiseerd in cannabiszaken. Hij vond het geen slecht idee om hier een coffee shop te beginnen. Vervolgens belde ik de Be lastingdienst om te vragen hoe ik een nette boekhouding kon voeren. Ik belde handelaren en kocht een pand in Vlissingen. Daar heb ik toen echt iets moois van gemaakt en ik deed veel aan voorlichting. Burgemeester Van der Doef was trots en het OM kwam kijken." ,,Een heel relaxed wereldje, waarin mensen heel gemoedelijk met elkaar omgingen. Ik kwam gewoon bij mensen op zolder. We had den allemaal hetzelfde streven: om de soft- drugshandel ooit te legaliseren. Ik zat naast de hoofdofficier van justitie en de burgemeester om bewoners uit te leggen waarom een coffee shop nodig was." ,,De hele sfeer is veranderd. De overheid is 180 graden gedraaid, naar een puur repressief be leid. Kleine kwekers zijn gestopt. Ik word be- ZATERDAG 26 JANUARI 2019 GO Er komen enkele patiënten per nacht, terwijl de assistenten die in de apotheek slapen extra betaald moeten worden. Dat is te duur. Om te voorkomen dat mensen die 's nachts medicijnen nodig hebben tientallen euro's meer moeten betalen, gaan de nachtapotheken in Goes en Terneuzen dicht. Alleen die in Vlissingen blijft open. Op de facebookpagina van de PZC regende het reacties. „Vrij onlogisch", vindt Astrid Olbertijn. ,,De enige spoed is nog in Goes en Terneuzen en dan de nachtapotheek weer in Vlissingen? Apart allemaal." Ook Ard van Overloop snapt de keuze voor Vlissingen niet. ,,Doe het dan centraal en bij een ziekenhuis." Geert Oudshoorn plaatst het nieuws in perspectief. „Gelijk jammeren! Hoe vaak heeft men een nachtapotheek nodig gehad? Voor die enkele keer een beroep moeten doen op je omgeving is, geen ramp denk ik." Op het strand bij overgang Duinstraatje vielen maandag vier loslopende honden een inwoonster van Veere en haar hond aan. De vrouw en de hond werden gebeten. Tot afgrijzen van de PZC-lezers. Tom Tubbax is kordaat: „Beelden laten opvragen van strandpaviljoen De Branding en Zeeuwse Rivièra alsook De Langestraat. Zijn drie webcams in Zoutelande kortbij de plek van gebeurtenis. Moeten toch te herkennen zijn op de beelden als ze gepasseerd zijn denk ik dan." Francisca Baas: ,,Ik ga bewust niet naar het strand met de hond, omdat iedereen zijn hond los laat lopen, omdat mensen denken mijn hond doet niks maar het is en blijft een dier." De politie bellen omdat er een sneeuwpop op de weg staat? Het gebeurde agenten in Yerseke. Toch reageerden de wijkagenten van Reimerswaal @wa_Reimerswaalvriendelijk op Twitter. „Beste wijkbewoners uit #Yerseke.. mijn collega's bellen om een sneeuwpop te verwijderen..??? Echt he... sinds de kotters niet meer van hout zijnGrtz T." 'Ik ben altijd correct gebleven' WENDY WAGENMAKERS Van een succesvol zakenman zou je ver wachten dat die op de bovenste verdieping van een boulevardtoren woont, in plaats van halverwege. Speelt ook je achtergrond een rol in dat je het liever niet zichtbaar breed laat hangen? Waarom wil je dat iedereen ziet dat je keurig zakendoet? Hoe manifesteerde jij je in dat gezin? Maar je bleef geen kunstenaar. Hoe begin je een coffeeshop? In wat voor wereld raakte je verzeild? Dat is nu wel even anders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54