Energie besparen doeje nu Energie besparen kan snel, gemakkelijk en in elk huis "Aantrekkelijke subsidies voor energie- besparende investeringen" Ook in jouw huis bespaar je al snel honderden euro's Energie besparen doeje nu.nl Advertentie Er zijn veel manieren om je energierekening omlaag te brengen. Ook als je denkt datje goed zit, kun je alsnog veel geld besparen. Alle reden om nog eens goed te kijken naar praktische energiebesparende maatregelen. milieu centraal Hoe energiezuinig is jouw huis eigenlijk? De gemiddelde Nederlander beantwoordt die vraag positief, blijkt uit onderzoek. Een redelijk nieuwe hr-ketel, goede isolatie en in het hele huis dubbel glas: dat zit wel goed. Veel mensen zijn dan ook aangenaam verrast als ze er achter komen hoeveel praktische mogelijkheden er zijn om nog flink wat extra te besparen op je energie rekening. Vaak verhoog je daarmee ook direct de waarde van je huis. En natuurlijk is het een prettig idee datje daarmee meteen het milieu een handje helpt. Daarom verstrekt de Nederlandse overheid ook Zo'n 'hybride'-warmtepomp kost ongeveer 4.000 euro. Je krijgt dan wel zo'n 1.700 euro subsidie. En omdat je minder gas verstookt, bespaar je in een gemiddelde eengezinswoning per jaar ongeveer 220 euro. Zonneboiler en zonnepanelen: haal de kracht van de zon in huis Met een zonneboiler bespaar je over het hele jaar ongeveer de helft op je energiekosten voor warm water. De benodigde zonnecollector heeft 2 tot4m2 ruimte op je dak nodig. De overheid subsidieert een derde van de aankoopprijs (2.000 tot 3.500 euro). Heb je meer ruimte op je dak? Met tien zonnepanelen genereer je jaarlijks voor zo'n 500 euro aan stroom. Omdat je de btw terugkrijgt, zijn de totale aanschafkosten (met rand apparatuur en installatie) ongeveer 3.600 euro. Speciaal voor appartementen: subsidie voor isolatie Speciaal voor eigenaren van apparte menten is er ook subsidie op isolatie. Is jouw appartement voor 1975 gebouwd? Dan is bij de bouw in ieder geval geen spouwmuurisolatie aangebracht. Met een investering in deze isolatie verdien je een jaarlijks rendement van 11 procent. Bovendien kun je met jouw Vereniging van Eigenaren (WE) subsidie aanvragen voor deze investering. Wil je weten welke isolatie of andere maatregelen het beste bij jullie gebouw passen? Er zijn ook subsidies voor advies van een gecertificeerde energie prestatie adviseur en andere energiebesparende maatregelen. Aantrekkelijke lening voor energiebesparing Voor energiebesparende maatregelen kun je je spaargeld gebruiken. Wil jij ook meteen aan de slag om flink op je energierekening te besparen? Op de website www.energiebesparendoejenu.nl staat veel meer informatie over de vele mogelijkheden, plus de subsidies die hiervoor beschikbaar zijn. Deze website en dit artikel zijn onderdeel van de campagne 'Energie besparen doe je nu', een initiatief van de Rijksoverheid om meer woningen energiezuinig en duurzaam te maken. De rente op je spaarrekening is immers aanzienlijk lager dan de 11 procent rendement die je bijvoor beeld met spouwmuurisolatie kunt verdienen. Heb je onvoldoende spaar geld, of bewaar je dat appeltje voor de dorst liever? Met een Energiebespaar- lening kun je tegen een zeer laag tarief lenen voor energie besparende maatregelen. Deze lening heeft geen afsluitkosten en mag boetevrij vervroegd worden afgelost. Geen subsidie, wél meteen geld besparen Hoewel er niet voor elke energie besparing subsidie is, kun je met een breed scala aankopen al snel veel geld op je energierekening besparen. Wasdrogers en koelkasten met energielabel B (of A+) zijn bijvoorbeeld goedkoper, maar verbruiken over hun gehele levensduur voor honderden euro's meer stroom dan A+++ appara ten. Ledlampen zijn duurder dan gloei- of halogeenlampen, maar zijn wel 85 procent zuiniger, en ze gaan vijftien keer langer mee. Een kleine airco op wieltjes is al snel tien keer zo duur als een goede ventilator, en verbruikt bovendien zeker tien keer zoveel stroom. Deze website en dit artikel zijn onderdeel van de campagne 'Energie besparen doe je nu', een initiatief van de Rijksoverheid om meer woningen energiezuinig en duurzaam te maken. Rijksoverheid In samenwerking met voorlichtingsorganisatie: aantrekkelijke subsidies voor energie besparende investeringen, en kun je bij de aanschaf van een aantal apparaten ook de betaalde btw terugvragen. Pluk de warmte uit de lucht met een warmtepomp De warmtepomp verwarmt je huis met warmte uit de buitenlucht of de grond. Dit op elektriciteit werkende apparaat is met name geschikt voor zeer goed geïsoleerde huizen. Maar je kunt ook een warmtepomp naast de al aan wezige cv- of hr-ketel installeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48