Drie spitsen? Het zou zomaar kunnen bij Goes VC Vlissingen jaagt op eerste thuiszege Geen Constansia en Van Leiden tegen Dovo BARRY VAN DER HOOFT ZEELAND 15 Na twee klinkende zeges treedt Hoek vandaag op eigen veld aan tegen Dovo. Het vertrouwen is groot bij de ploeg van trainer Hugo Vandenheede. Hoek Tegen Harkemase Boys schoof hij de bal vanaf de rechterkant net naast het doel, tegen Quick Boys kwam hij vanaf links naar binnen en gebeurde precies hetzelfde. Ru ben de Jager (22) baalt dat hij in beide duels niet scoorde, maar kijkt alweer vooruit naar het volgende duel. „Misschien vliegen ze er van daag tegen Dovo wel gewoon in'', weet de aanvaller uit Lewedorp. Het is een les die hij heeft geleerd in Enschede, tijdens zijn jaren bij FC Twente. De Jager: ,,Sander Boschker en Marco Koorman, mijn trainers daar, hamerden er altijd op dat ik niet te lang stil moest blijven staan bij een gemiste kans. Stoïcijns zijn en de volgende wel maken. Ik had tegen Quick Boys de kans om de wedstrijd dood te maken, maar schoot de bal naast. Dat hoort bij het leven van een aanvaller. Zoals een keeper wel eens een fout maakt waar een doelpunt uit komt, zo mist een aanvaller een kans.'' Maar, benadrukt hij, die ballen hadden er wel in gemoeten. ,,Met mijn kwaliteiten moet ik die kan sen afmaken'', zegt De Jager. ,,Ik zoek ook niet naar smoesjes. In de eerste seizoenshelft ben ik niet zo heel vaak in kansrijke positie geko men, de afgelopen weken wel een Stoïcijns zijn en de volgende wel maken. Dat heb ik geleerd paar keer. Maar ik ga er niet drama tisch over doen dat ik niet scoorde.'' Vandaag staat hij - als de weers omstandigheden het toelaten - met zijn ploeg tegenover Dovo. In het heenduel op de eerste speeldag (1-0-zege) zat De Jager nog met een lichte blessure op de tribune. Van- middag gaat hij met Hoek op zoek naar de derde overwinning van 2019. „Donderdagavond trainden we op de sneeuw. Dat is niet mijn favoriete training, maar ik snapte wel dat de trainer iets wilde doen. Ik heb wel een beetje voorzichtig gedaan, ook gezien mijn verleden met mijn knie. De stabiliteit was soms ver te zoeken. Ik hoop wel dat we gewoon voetballen dit week end. We zitten in een flow en wil len dit vasthouden.'' Geschorsten Hoek treedt vandaag aan zonder de geschorsten Jonathan Constansia en Gert-Jan van Leiden. Dat de ploeg de eerste twee duels van dit kalenderjaar won, vindt De Jager niet heel erg verrassend. ,,We heb ben een nieuwe trainer, die wat an dere ideeën heeft. Maar de kwaliteit van de selectie is niet veranderd. Met de komst van Karim Bannani hebben we zelfs nog een kwaliteits impuls gekregen. Ook op dat gebied zijn er dus geen smoezen om het minder te doen dan voor de winter stop.'' Het vertrouwen is groot, zegt de aanvaller. ,,Maar elke wedstrijd is anders. Omdat we van Quick Boys hebben gewonnen moeten we nu niet denken dat we ook Dovo wel even verslaan. Het is een sterke ploeg, dat heb ik in de eerste wed strijd gezien. Dit is echt een heel belangrijk duel voor ons, ook omdat DVS'33 en Quick Boys tegen elkaar spelen. Er gaat dus minimaal één concurrent punten verliezen. Wij moeten scherp zijn, ook al hebben we geen ideale trainingsweek ach ter de rug. Maar dat geldt volgens mij voor veel meer ploegen.'' Slechts een half uur hadden Goes en met name Erwin Franse nodig om naam te maken in de derde di visie. De promovendus schoot op de eerste speeldag tegen Westlan- dia als een komeet uit de startblok ken. De thuisclub leidde in de 29ste minuut met 4-0 en hield die stand tot het einde vast. Veenstra: „Alles wat voorafgaand aan dat duel in m'n hoofd goed ging, ging ook op het veld goed. En dat terwijl we de week ervoor door een hoofdklasser in de KNVB-beker van het kastje naar de muur werden gespeeld. Onze manier van voetballen straalde veel energie uit." Speelwijze Morgen staan de Goesenaren en de Westlanders opnieuw tegenover el kaar. Franse, die in de heenwed strijd drie keer scoorde, viel vorige week tegen Jong FC Volendam (2-3-nederlaag) geblesseerd uit. Het bleek mee te vallen, want Franse is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen de nummer vijftien van de derde divisie zondag. Goes staat bekend om haar aan vallende speelwijze. Het 4-3-3-sys- teem vormde de kapstok. Al een aantal weken acteert het elftal met twee voorhoedespelers. ,,Soms moet je noodgedwongen verande ringen doorvoeren", doelt de oefen- meester op de blessureperikelen. Volgens Veenstra is er onzekerheid in zijn ploeg geslopen. ,,We hebben nu het gevoel dat we van iedereen kunnen verliezen. Eerst hadden we het gevoel dat we van iedereen kon den winnen.'' De Middelburger overweegt tegen Westlandia terug te vallen op de vertrouwde speel stijl. ,,Dat sluit ik niet uit. Als trainer moet je goed luisteren naar je spe lers. Zij moeten het doen. Het ge voel dat leeft binnen een spelers groep moet je niet onderschatten." Mart de Kroo ontbreekt morgen. Column @Barryvdh9 Iet de transfer van Fren- kie de Jong naar Barce lona komt er een hoop geld binnen bij Ajax, Willem II en RKC. Zijn overgang is ook goed voor het Nederlandse voet bal, want Oranje bestaat straks weer grotendeels uit spelers die in de Europese top actief zijn. Wat wel jammer is, is dat we het volgend seizoen als Nederlandse voetballiefhebbers zonder een hoop leuke en interessante inter views moeten doen. Want dat zijn de gesprekken met Frenkie de Jong altijd, zo bewees hij afge lopen week wéér. Zijn vader kende ik niet, maar Frenkie de Jong blijkt die ka raktereigenschap (mede) van hem te hebben. Want John de Jong werd, toen de transfer we reldkundig was gemaakt, gebeld door RTV Rijnmond. Hij sprak fris van de lever en was open. De vijf kampioenen van de vijf top- competities hadden allemaal in teresse en ja, 'dan ga je dus weg strepen', zei pa De Jong. Juventus werd weggestreept, Bayern Mün- chen ook. Barcelona, Manchester City en Paris St. Germain bleven over, zei hij. Alsof hij in de super markt moest kiezen tussen drie smaken Tony Chocolonely. De volgende ochtend volgde nog een heerlijk gesprek bij Ra dio 538, met dj Frank Dane. Die openheid is in het huidige top voetbal behoorlijk zeldzaam. In het contract van Frenkie de Jong zijn bijvoorbeeld meerdere pagi na's ingeruimd voor wat de mid denvelder als speler van FC Bar celona allemaal wel en niet mag zeggen. De leuke, goede inter- Lang leve die durf en openheid views worden in zijn geval daar door nog zeldzamer. Iedere club regisseert tegenwoordig zijn ei gen goed-nieuwsshow, via soci ale media en het clubkanaal. De angst regeert bij veel voetballers, die toestemming moeten vragen aan hun werkge ver als ze worden geïnterviewd. Ook al is het voor de schoolkrant en heeft de inhoud weinig om het lijf; de club moet overal van op de hoogte zijn. De meeste clubs maken gebruik van een RSS feed. Wordt de naam van de club, de trainer of één van de spelers ergens online genoemd? De club krijgt een melding. Bij buitenlandse clubs worden die verhalen meteen vertaald. Daar hebben we hier in het amateurvoetbal gelukkig weinig last van. Er zijn nog steeds voet ballers die goed zijn voor leuke, open interviews, na wedstrijden of trainingen. Gasten die vooraan staan als het goed gaat en niet weglopen als het slecht is. Die zich durven uit te spreken, ook al stappen ze daarmee wel eens op een paar (lange) tenen. Lang leve die durf en openheid, in de lijn van John de Jong en zijn getalen teerde zoon Frenkie. Hij beseft maar al te goed dat zijn club in zwaar weer verkeert. ,,Als je wint, kun je weer een beetje aanhaken'', zegt Mallie. Het be looft een interessante zondag te worden. Naast de kraker tussen nummer veertien Vlissingen en nummer elf Minor, kruisen de nummers twaalf (RKAVV) en dertien (Leonidas) de degens. ,,Zondag mogen we dus echt niet verliezen.'' ,,Ik denk dat we op kunstgras spelen'', aldus Mallie. ,,Minor speelt ook op kunstgras, dus of het echt een voordeel is, weet ik niet. Maar wij kunnen aardig voetbal len op kunstgras. Dat hebben we meerdere keren bewezen. Als wij ons ding doen en goed voetballen, moeten we op kwaliteit winnen.'' Vlissingen trainde deze week niet buiten. Zowel dinsdag als donderdag was de ploeg van inte rim-trainer Thomas Ragut te gast bij sponsor Fitness Fitaal. Zondag wordt er om 14.00 uur afgetrapt tegen Minor. Vlissingen wacht nog altijd op de eerste thuiszege dit seizoen. ,,Dat is wel schanda lig'', vindt Mallie. ,,Dan moet het zondag maar eens gaan gebeu ren!'' zaterdag 26 januari 2019 GO De Jager heeft geen smoesjes Barry van der Hooft iï m WITte.BOUSSEN A Ruben de Jager. -Ruben de Jager (22) Mede door blessuregevallen koos Goes-trainer Rogier Veen- stra de afgelopen speelrondes voor een 4-4-2-systeem. De (noodgedwongen) omzetting le verde niet de gewenste resulta ten op. Vijf van de laatste zes duels eindigden in een neder laag. ,,Op zulke momenten moet je goed naar je spelers luiste ren", weet de oefenmeester. Len Wolters Goes d Zondag treft hoofdklasser VC Vlissingen in eigen huis RKSV Minor. Een ploeg met dezelfde missie: handhaving bewerk stelligen. De Limburgers staan er in ieder geval een stuk beter voor. ,,We moeten sowieso drie punten pakken", weet Vlissin- gen-speler Etienne Mallie. Stefan Maas Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43