Slopers praathuisje laten bijbel achter ZEELAND 3 Hans Meijer <j niet de enige KANDIDATEN van bijvoorbeeld begin veertig met een gezin is De Meijberg een aan trekkelijke praktijk. Alle voorzie ningen van een stad bij de hand en toch de rust en ruimte van het dorp. Mochten ze tegen de overgang aan- hikken, ik wil tijdens mijn pensi oen zelf best af en toe bijspringen als waarnemer." fiets; waarderen de gemoedelijke bevolking, die de dokter niet voor niemendalletjes te hulp roept en genieten van natuur en cultuur in de omgeving", aldus Meijer. Meijer hoopt dan ook dat binnen enkele maanden toch één of meer huisartsen bereid zijn De Meijberg over te nemen. ,,Voor huisartsen Anita Dingemanse en Hans Meijer in de praktijkruimte in Oost-Souburg. foto lex de meester tieve rompslomp schuiven ze het liefst zo ver mogelijk van zich af." Praktijkmanagers nemen die taken over, maar praktijkhouders blijven verantwoordelijk voor de invulling van onder meer nacht- en avond diensten. Verademing ,,De waarnemers die we hebben, zijn wel heel positief over het werk. Ze vinden het een verademing om visites te kunnen rijden met de Joeri Wisse Kruiningen ,,Dat bijbeltje vinden we wel héél vreemd", zegt Kees Wisse, de infor mele beheerder van het 'Punthuis'. Hij nam vijftien jaar geleden het initiatief voor de inmiddels druk bezochte ontmoetingsplek aan de Westerschelde. De afgelopen jaren heeft hij al heel wat meegemaakt. ,,De tafel is al drie keer kapot ge- maakt. En vaak liggen er blikjes en frietbakjes op de grond. Dat is wel te overzien, als is het wel heel jam mer van die laatste tafel. Dat was een heel mooie, die we van de TMC op het dorp hadden gekregen." Afgelopen weekend schuwden de ongenode gasten niet om grof geweld in te zetten. De deur werd ingetrapt en behalve de tafel werd ook een parasol gesloopt. De rest van de inboedel was overhoop ge haald. De groepjes mannen op leeftijd die dagelijks of wekelijks samenko men, hebben wel een vermoeden hoe het bijbeltje in het praathuisjes is beland. Wisse: ,,We denken dat ze vrijdagavond na de catechisatie hiernaartoe zijn gekomen. Uit na vraag blijkt dat in één van de kerken in het dorp dit type bijbel wordt ge bruikt." Wisse weet niet goed wat hij De tafel is al drie keer kapotgemaakt en er liggen vaak blikjes en frietbakjes moet doen om de vernielingen te stoppen. ,,We hebben het daar on derling over gehad en er zijn ver schillende opties naar voren ge bracht. Vanuit de radarpost kunnen ze het ook niet goed zien. Verlich ting of camerabewaking kan niet, want er is hier geen elektriciteit." Op advies van de gemeente Rei- merswaal, gaat het huisje niet meer op slot in de weekenden. ,,Dan hoe ven ze niet meer de deur in te trap pen, maar kunnen ze wel binnen makkelijker rotzooi schoppen." Gemeenschapsgeld Het is kiezen tussen twee kwaden, beaamt ook de gebouwenbeheerder van de gemeente Reimerswaal. Bijna elk dorp in de gemeente heeft wel een praathuisje aan de dijk. ,,Vooral in Kruiningen, Waarde en Bath wordt telkens vandalisme ge pleegd. Ze slopen de boel of probe ren brandjes te stichten. Elk jaar moet het weer met gemeenschaps geld worden opgeknapt. Wat afge lopen weekend in Kruiningen is ge- beurt, is helaas geen tientjeswerk meer." De gemeentemedewerker benadrukt dat het leed voor de ge- Vooral in Kruiningen, Waarde en Bath wordt telkens vandalisme gepleegd -Kees Wisse bruikers eigenlijk nog veel groter is. ,,Zij zijn er telkens de dupe van en zitten met de rommel." De boa en de wijkagenten zijn ingelicht en nemen geregeld poolshoogte. ,,Maar ook zij kunnen niet overal te gelijk aanwezig zijn." zaterdag 26 januari 2019 Een huisarts m/v De Souburgse huisarts Hans Meijer is niet de enige dokter die op zoek is naar kandidaten die zijn praktijk willen overnemen. In heel Zeeland willen vele tientallen huisartsen bin nen vijf tot tien jaar stop pen, omdat ze ouder dan 55 zijn. De Zeeuwse Huisartsen coöperatie begon ruim een jaar geleden al met een re clamecampagne om (toe komstige) artsen te inte resseren naar Zeeland te komen. Er zijn intussen wel wat dokters naar de pro vincie getogen, maar nog lang niet genoeg om de nood te lenigen. Met de komst van dokters alleen zijn veel praktijkhoudende huisartsen nog niet uit de brand, weet Hans Meijer. ,,En dan heb ik nog geluk dat mijn praktijk in een ge zondheidscentrum zit, waarbinnen allerlei onder steuners een plek hebben. Voor huisartsen met een solopraktijk aan huis is het nog moeilijker om opvol gers te vinden." Twee lege wodkaflessen, een balpen en een zakbijbeltje met berijmde psalmen. Dat zijn de opmerkelijke voorwerpen die de vaste gebruikers afgelopen weekend tussen de rotzooi in hun kort en klein geslagen praathuisje vonden. -Kees Wisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31