Elke regio een educatief centrum Aanpak lerarentekort: 'Lesgeven moet aantrekkelijker worden' Bestuurders uit het primair onder wijs in Zeeland spraken gisteroch tend in Goes over oplossingen voor het personeelstekort. Lesgeven is leuk, maar in de media worden vooral de negatieve kanten belicht, was een van de pijnpunten die op tafel kwamen. Dat moet anders. Te gelijk moet het vak nóg aantrekke lijker worden gemaakt om leer krachten te behouden en nieuwe aan trekken. Wat dat laatste betreft, is er nu al veel belangstelling bij zij- instromers: ,,Vorig jaar hadden we er bij de Pabo zes, nu zijn er al veer tig. Bijvoorbeeld van personeel dat weg moest bij de Rabobank. Daar hebben we al verschillende belang stellenden van gehad die eigenlijk altijd al graag het onderwijs in had den gewild", zegt Pim van Kampen, voorzitter CPOZ (Coöperatie Pri mair Onderwijs Zeeland Het is de bedoeling dat potentiële belang stellenden actiever geworven wor den, waarvoor ook sociale media ingezet worden. Van de educatieve centra krijgt elke Zeeuwse regio er straks ideali- ter een, aldus Van Kampen. Nu is het nog een droombeeld: ,,Maar volgende week vrijdag al gaan we bij elkaar zitten om dat concreter te maken." Over internationale scholen in Terneuzen en op Walcheren, voor werknemers van bedrijven als Dow, wordt nu al gebrainstormd met bedrijven. Van Kampen: ,,Daarmee lossen we het perso neelstekort niet direct op, maar het maakt het wel aantrekkelijker om in Zeeland voor het onderwijs te kiezen." Techniek Een ander idee is samenwerking met het voortgezet onderwijs, mbo, hbo en University College Roos evelt om al op de basisschool 'zaad jes te planten' voor interesse in techniek en ict. Dat zou dan kun nen op innovatieve plekken in Zie- rikzee, Terneuzen, Goes en Middel- Geef alle leerkrachten vertrouwen, niet alles hoeft verantwoord te worden burg/Vlissingen. ,,Er zijn bij allerlei instanties financiële mogelijkhe- den. Die gaan we benutten." Ge woon lekker lesgeven, dat moet weer het belangrijkste worden, zegt Van Kampen. Om dat te bereiken, moet de begeleiding en ondersteu ning van (beginnende) leerkrach ten versterkt worden. De regeldruk moet juist minder: ,,Geef alle leer krachten vertrouwen, niet alles hoeft verantwoord te worden." Uitzendbureau Wat in elk geval tot het verleden moet gaan behoren, is de uitzend bureauleerkracht. Van Kampen: ,,Die is duur en slokt een groot deel van het budget op, dat beter aan on derwijsvernieuwing kan worden besteed." It zaterdag 26 januari 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Educatieve centra waar kinde ren vijf dagen per week, vijftig weken per jaar van 7 tot 7 te rechtkunnen voor zorg, (pas send) onderwijs, sport, cultuur en kinderopvang. Dat is één van de vernieuwingen waarmee het Zeeuwse onderwijsveld het lera rentekort te lijf wil gaan. Ondine van der Vleuten Goes - Pim van Kampen, voorzitter CPOZ (Coöperatie Primair Onderwijs Zeeland »Z 3-5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29