Met effeweg.nl naar het warme Italië fR effeweg.nl MEDIA CULTUUR 25 Mocht ik mijn leven opnieuw beginnen, dan zou ik farmacie studeren Een piepende vaatwasser of ruzie over in welk vakje de vorken horen; dat herkent iedereen ,,Ik prijs me juist gelukkig dat ik het allebei mag doen. Ik heb mijn vorige voorstelling tweehonderd keer gespeeld. Ik ben superblij dat ik nu even tele visie kan maken. Zo'n tournee door Nederland en België vraagt nogal wat van je gezinsleven. En het zou echt geen zin hebben om morgen te beginnen met het schrijven aan een theatershow. Er zou niets uitkomen, denk ik.'' ,,Dat snap ik goed. Ik ben bij mijn tweede voorstel ling, Hoe moet het nu verder?, ook in die val getrapt. In de tijd dat ik eigenlijk had moeten schrijven, was ik met televisie bezig. Ik ben nog altijd onge lukkig met die voorstelling. En het was toch al niet makkelijk. Ik had een eerste programma van nog geen uur gemaakt. Vanuit het niets werd dat een enorm succes. Feitelijk was ik nog compleet oner varen. Recensenten pakten me vervolgens keihard aan, terwijl ik dacht: 'Kom aan, ik ben nog maar een beginner.' Ik besloot daarna nooit meer televi sie en theater door elkaar te doen.'' ,,Ik krijg eigenlijk altijd slechte recensies. Tja, wat moet ik erover zeggen? Ik snap niet dat je in een zaal kunt zitten waar iedereen anderhalf uur al leen maar aan het lachen is, naar buiten loopt en denkt: dit was helemaal niets. Spijtig dat recensen ten, zeker in Nederland, zo'n duidelijke eigen visie hebben op wat comedy hoort te zijn. Het moet blijkbaar geëngageerd zijn en anders niet. Voor mij is dat hetzelfde als beweren dat alle muziek jazz móét zijn. Da's toch belachelijk?'' ,,Nee, dat interesseert mij echt niets. Ik heb het lie ver over seks. Of gewoon over de dagelijkse, huis houdelijke dingen. Zoals een vaatwasser die blijft piepen of een ruzie met je vrouw over in welk vakje de vorken gaan. Dat herkent iedereen. Moet ik de mensen gaan uitleggen hoe de wereld in elkaar zit? Dat kunnen ze toch zelf wel? En an ders vragen ze een slimmer iemand dan ik. Mijn podium gebruik ik liever om mensen anderhalf uur hun zorgen te laten vergeten. Dat lijkt me ook belangrijk maatschappelijk werk.'' ,,Da's normaal, hè? Het is een commerciële zender. Ik maak ook nooit een langetermijnplanning. Voor mijn gevoel kan het nog steeds morgen gedaan zijn met mijn loopbaan. Jammer, maar geen ramp, hoor. Qua televisie bedoel ik. Het liveoptreden zou ik echt missen. Nu ik erover nadenk, doe ik dat toch het liefst.'' Ik ben eens gaan googelen op 'workshop cabaret'. Iemand met een theaterbureau bij ons in de buurt bleek zoiets aan te bieden. Niet lang daarna gaf ik mijn eerste optreden. Vijf minuten tussen meer gevestigde comedians in een jeugdhuis in Vlaanderen. En, allez, het leek alsof ik met mijn vijf minuten meer succes had dan die se- miprofessionele comedians in het hoofdpro gramma.'' ,,De Vlaamse komiek Bart Cannaerts speelde ook mee. Die vervloekte zichzelf nadien; hij was met die quiz bezig. Wat ik deed was overal de zot mee houden. Dat bleek voor mijn carrière belangrijker dan winnen. Was niet met voorbedachten rade, hoor. Ik werd daarna jurylid en had geluk dat De wereld draait door daarvan veel clipjes uitzond.'' Boek nu en profiteer! Aanbetaling niet verplicht Rondreis Klassiek Italië Q met baai van Sorrento Italiaanse Bloemenrivièra Q en Cöte d'Azur Rome, Florence Q en Venetië Toscane: Pisa, Florence en Elba zaterdag 26 januari 2019 44 44 Is er een dokter in de zaal? Elke donderdag, 21.30 uur, RTL 4 Je maakte drie theaterprogramma's en werkt nu in twee landen voor de televisie. Wat is voor jou het belangrijkst? Je collega Richard Groenendijk zei dat zijn tv- optredens hem afleiden van de kern van zijn werk: cabaret in het theater. Toch kreeg jouw derde voorstelling vorig jaar in ons land ook weinig vleiende kritiek. We betrappen jou nooit op een boodschap? Richard Groenendijk zei nadat zijn presentatie- avontuur bij RTL werd beëindigd ook: 'Bij tv word je binnengehaald met applaus, maar ver trek je altijd door de achterdeur'. Jouw deelname aan De slimste mens was jouw doorbraak. Hoewel je direct was uitgeschakeld. UNIEK: NL TOURINGCAR EN REISLEIDER TER PLAATSE 10 dagen, halFpension Vertrek: apr, mei junjul, aug, sep, okt 8 dagen, halFpension Vertrek: mrt, apr, mei, junjul, aug, sep, okt 8 dagen, halFpension Vertrek: mrt, apr, mei, junjul, aug, sep, okt 10 dagen, halFpension Vertrek: mei junjul, aug, okt Alle Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en CalamiteitenFonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25