s 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV De Vlaamse cabaretier Philippe Geubels (37) heeft als quizmaster zijn debuut gemaakt op RTL 4. Het is pretentieloos vermaak, zegt hij met trots. 'Een boodschap vertellen? Ik heb het liever over seks.' Quote van de dag Als het flopt, heb ik het met de crew in elk geval ontzettend naar mijn zin gehad CABARETIER/QUIZMASTER PHILIPPE GEUBELS Het fijne van een dramaserie is doorgaans dat je je een uurtje - of een paar uurtjes - kunt verliezen in de sores van een ander, zodat je niet aan die van jezelf hoeft te denken. Maar wat als een dramaserie een kopie is van je eigen leven? Ik heb het natuurlijk over Oogappels dat don derdag in première ging, een dramaserie van Talpa Fictie en regisseur Will Koopman in de stijl van Gooische Vrouwen en Divorce. Niet bij RTL of SBS, maar bij NPO 1. Een unicum dat ik hier toch even wil benadrukken en dat iets zegt over de kwaliteit van de dramaseries uit de koker van John de Mol die aanzienlijk hoger is dan de meeste studioshows. In tegenstelling tot Gooische Vrouwen (het le ven van vier rijke vriendinnen in een villareser vaat) en Divorce (drie gescheiden mannen die sa men onder één dak leven) is het uitgangspunt van Oogappels hyperherkenbaar: gezinnen met pubers en alle problemen van dien. Dus denk aan eindeloze discussies en stamppartijen over gezond eten, gamen, school en regels. Het mooie is dat je nog niet eens zelf kinderen hoeft te heb ben om daar enig gevoel bij te hebben, want we zijn allemaal pubers geweest met zeurende vol wassenen boven ons. Ik zit er met een 12- en een 10-jarige momen teel middenin, dus had donderdag wel zin om eens goed om mijn eigen leven te lachen. Want daar zijn ze bij Talpa meester in: ondanks de soms absurde setting de kijker laten schateren om kleine en grote herkenbare details uit zijn ei gen leven en zo de angel eruit te halen. Neem het zalige geschreeuw van David en Tamar in Di vorce waardoor ik altijd vrede sloot met mijn ei gen huiselijke gekibbel, beschaamd én opgelucht tegelijk. Die humor miste ik nog een beetje in de eerste aflevering van Oogappels. Hopelijk komt die nog. De karakters en gebeurtenissen waren ook nog wat statisch, maar vooruit, met Cheryl en Martin Morero was het ook geen liefde op het eerste ge zicht. Een serie moet even op stoom komen, de personages moeten zich ontwikkelen, je moet wennen aan bekende gezichten in nieuwe rol len. Maar het belangrijkste dat zo'n eerste afleve ring moet doen, is zin opwekken om door te kij ken. En ja, die had ik donderdagavond zeker. Al was het maar door de troostende woorden annex advies van de Surinaamse grootouders in de serie. Kort gezegd: 'als je wilt dat je kinderen gelukkig zijn, zorg dan dat je zelf gelukkig bent'. Die gaat op een tegeltje. Nu maar hopen dat die het gestampvoet en de slaande deuren overleeft. Geen visum voor Oscar kandidaat Topmodel presenteert Songfestival In een van Amsterdams chicste hotels ver baast Philippe Geubels zich over de service. De ober schenkt een bodempje cola in zijn glas en zet het flesje er vervolgens naast. ,,Waartoe dient dat nou? Is het een voor beeldje? 'Kijk meneer, zo doet u dat. Nu mag u het zelf proberen.' Dit gaat echt al leen in Nederland zo.'' De observatie - die dankzij Geubels' lijzige dictie en smeuïge Vlaamse accent meteen onbedaarlijk geestig klinkt - zou volgens de cabaretier zeker passen in een Nederlandse versie van zijn Vlaamse tv-hit Geubels en de Belgen. Zijn onderzoek naar de Nederlandse eigenaardigheden ('Welke natie eet vrijwillig die ongelooflijke smerigheid die jullie pindasaus noemen?') komt wellicht later dit jaar op de buis bij RTL. ,,De afspraak voor nog een pro gramma staat. We hebben alleen nog niet besloten wat precies.'' Eerst moest Geubels zijn Nederlandse debuut als quizmaster maken in Is er een dokter in de zaal?, een door de cabaretier bedacht format, waarin hij bekende Nederlandse en Vlaamse collega's vragen voorlegt over gezondheid. ,,Ik ben vooral een medicijnengek. Ik lees ontzet tend veel over de werkzaamheid van alle mogelijke middelen, maar ook over de farma-industrie of ge zondheid in het algemeen.'' ,,Het brengt me echt voldoening als ik iemand kan helpen met de juiste medicijnen. Noem me een klein gezondheidsprobleem en ik weet precies wat je moet nemen. En ik heb het meestal bij me ook. Overal neem ik een trommeltje medicijnen mee naar toe. Wat daarin zit? Pillen tegen constipatie, maagzuur of migraine. Ongeveer alles wat je maar kan treffen.'' ,,Ik heb wel vaak kwaaltjes, ja. Daarbij heb ik de neiging hypochondrisch te reageren. Ik heb nu al een week of drie hoofdpijn. Een voorhoofdsholte ontsteking blijkt het niet te zijn. Nu begin ik toch aan een hersentumor te denken.'' ,,Mocht ik mijn leven opnieuw kunnen beginnen, dan zou ik dat doen, ja. Dan was ik waarschijnlijk alsnog komiek geworden, maar had ik wel alle ken nis binnen. Spijtig genoeg had ik vroeger niet de leergierigheid van nu. Ik had weinig plezier in school, ben op mijn zestiende gaan werken. Twee jaar in een bakkerij, toen in een tearoom, een been houwerij en daarna enkele jaren in een super markt.'' ,,Ja, toch wel. Vooral in de supermarkt werkte ik graag. Hoewel ik me vaak verveelde. Dan vroeg ik me af of ik dit de rest van mijn leven moest blijven doen. Het werk kende toch een bepaalde eentonig heid. Ik zette daar dingen in een rek en dan kwa men mensen die spullen er weer uitnemen en dan zette ik ze er de volgende ochtend weer in. Er wa ren momenten dat ik in gedachten kwaad werd: 'Zeg, laat dat nu eens gewoon staan!''' ,,Nee, totaal niet. Ik was heel rustig, vind mezelf nog steeds vrij serieus. Ik kon misschien mijn vrienden wel laten lachen, maar had nooit het ge voel dat ik dat beter kon dan anderen.'' ,,Dat was niet de enige reden, hoor. Maar inder daad: ik vond het fantastisch wat ik zag. Tot dan toe was stand-upcomedy mij een beetje ontgaan. —Presentatrice Annechien Steenhuizen in KRO Magazine over haar nieuwe pogramma Project Rembrandt. zaterdag 26 januari 2019 GO FILM Jorge Antonio Guerrero, een van de hoofdrol spelers uit het met Oscarnomi naties overla den drama Roma, kan mis schien niet naar de uitreikingen. Hij krijgt tot nu toe geen visum voor de VS. MUZIEK Het Eurovisie songfestival, dit jaar in Israël, heeft een grote naam gestrikt voor de presen tatie. Een van de meest ge vraagde topmo dellen ter we reld, Bar Refaeli, is de blikvanger van de vier pre sentatoren. 3 "U 4) 'Moet ik uitleggen hoe de wereld in elkaar zit?' Stefan Raatgever Het onderwerp fascineert jou werkelijk, toch? Wat is er zo boeiend aan? Ben je zelf ziekelijk? Je deed een opleiding tot banketbakker. Had je geen farmacie moeten studeren? Beleefde je daar gelukkige tijden? Maakte je tussen de supermarktschappen al veel grappen? Toch ging je dat vanaf je 25ste doen. Naar ver luidt door een dvd van Hans Teeuwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24