II Ambtsgebed Tholen nu vooraf 7 JUBILEUM BORSELSE TRADITIE Elk jaar gaan 150 kinderen de bossen in. Spelen in de buitenlucht en slapen in tenten. 'Waarom zou je het veranderen?' Auto's botsen op elkaar bij Krabbendijke Goud: ,,Het kamp bestaat al zo lang. Veel dingen zijn al bekend en voorbereid. We hoeven het wiel niet uit te vinden als het gaat over hoe je een tentenkamp goed in deelt. Er gaan veertig tenten mee, maar we weten echt wel hoe we dat slim kunnen doen." Omdat het Kinderkamp dit jaar een jubileum viert, worden er het hele jaar door activiteiten gehou den. Zoals vorige week vrijdag, toen kinderen uit de gemeente een escape room in Lewedorp konden doen. En 8 maart is er een zeskamp in De Stenge. Als ik die escape room zie, denk ik gelijk aan het kinderkamp Die activiteiten zijn niet alleen voor de kinderen die meegaan op kamp, benadrukken de drie. Rijk: ,,Het is meer om kinderen in aan raking te laten komen met wat kamp is. Vrijdag waren er bijvoor beeld veel kinderen uit groep vijf van de basisschool. Die vallen nog niet in onze doelgroep, maar vol gend jaar wel." Gast Het zomerse Kinderkamp is na Huijbergen en Ossendrecht nu al weer meer dan tien jaar te gast in Wintelre, ten westen van Eindho ven. In de eerste drie weken van de zomervakantie kunnen Borselse kinderen van negen tot en met twaalf jaar ernaartoe. Goud: ,,Er zijn vooral deelne mers van openbare, katholieke en protestantse basisscholen. Niet van de gereformeerde scholen. Daar mogen we de aanmeldbrie- ven ook niet uitdelen." ,,Maar ze zouden zich wel mogen inschrij ven", benadrukt Eestermans De formulieren worden op vijftien scholen in Borsele uitgedeeld. In de doelgroep zitten ongeveer zes honderd kinderen. Eén op de vier kinderen in die leeftijd gaat dus mee: het Kinderkamp leeft. ,,De kracht is dat we met veel vaste vrijwilligers zijn", legt Eestermans uit. ,,De mensen die meegaan, we ten wat er komen gaat en wat er gebeuren moet. Die mogen we dankbaar zijn. Zelf heb ik ook al kriebels. Als ik die escape room zie, denk ik gelijk aan het kinder kamp." Zomer 1974. In de bos sen bij Huijbergen is rond een blokhut een tentenkamp opgesla gen, bevolkt door Bor- selse kinderen van wie de ouders om financiële of praktische reden niet op vakantie kunnen. Een ideetje van de Ovezandse pastoor Pontenagel. 45 jaar later is het Kin derkamp Borsele nog steeds een succes. De formule is in al die jaren ei genlijk weinig veranderd. Ver spreid over drie weken gaan 150 kinderen mee op kamp. Ze slapen in tenten bij de bossen, zijn de hele week buiten en doen het ene spel na het andere. Levend stra- tego is natuurlijk zo'n evergreen, net als de zeskamp en een vossen jacht. Olielampjes Goed, de omstandigheden zijn na tuurlijk wel wat anders. In 1974 moesten de kampeerders ruim twee kilometer verderop hun drinkwater halen. Olielampjes werden aangestoken als het don ker werd. En elektriciteit was er niet bij de blokhut. ,,Qua spelletjes en programma is het Kinderkamp hetzelfde als toen", zegt Krista Rijk. ,,Maar het werkt! Dus waarom zou je het veranderen?" Samen met Diana Goud en Mar jolein Eestermans zit ze in een werkgroep van elf mensen die het kamp organiseert. Goed voor heel KRABBENDIJKE Bij een bot sing op de A58 bij Krabbendijke zijn donderdagavond vier voer tuigen beschadigd geraakt. Het is onduidelijk of daarbij ook men sen gewond zijn geraakt. Het ongeval gebeurde rond 23.00 uur. Een ambulance heeft hulp verleend. Tijdens het onge val is de rechterrijbaan afgeslo ten geweest voor het overige ver keer. Het verkeer kon over de lin kerbaan vanaf Bergen op Zoom richting Goes normaal doorrij den. De voertuigen liepen forse schade op bij de aanrijding. Een bergingsbedrijf heeft de voertui gen geborgen. 40% KORTING 50% KORTING 60% KORTING 2 HALEN 1 BETALEN* Michiel Bouwman Tholen Dat voorstel van coalitiepartijen SGP, Christenunie en VVD kreeg donderdagavond steun van de hele gemeenteraad. In eerste instantie wilden zij het gebed direct vóór de vergadering hebben, maar dat idee kreeg kritiek van de volledige op positie. Op die manier zouden onge makkelijke situaties kunnen ont- staan, beargumenteerden zij. ,,Bij- voorbeeld als er een minuut stilte wordt gehouden'', zei ABT'er Han van 't Hof. ,,Ik wil daar deel van uit maken, maar dat kan niet als ik in het atrium wacht." Het gaat ons aan het hart deze stap te moeten zetten Namens PvdA/GroenLinks richtte Jan Heshof zich fel tot de coalitie: ,,U probeert drammerig op te leggen iedereen bij het ambtsge bed aanwezig te laten zijn. Maar er zijn anderen in de zaal die er geen prijs op stellen!" Zijn partij bracht de discussie over het ambtsgebed onlangs op gang, door te stellen dat het in strijd was met de scheiding tussen kerk en staat. Het leidde zelfs tot vragen aan minister Kajsa Ollongren. SGP-fractievoorzitter Cees Ver loop gaf na een schorsing aan 'geen moeite te hebben' een minuutje extra te creëren. ,,Zodat anderen op een fatsoenlijke manier de verga dering binnen kunnen komen." Wel zei hij dat het hem en zijn partijgenoten 'aan het hart ging deze stap te moeten zetten'. ,,Het ambtsgebed als deel van de raads vergadering is een groot goed. We zijn echter beginselgetrouw en dus moeten we ons houden aan de re gels. We willen de verplichting on gedaan maken." zaterdag 26 januari 2019 Kinderkamp al 45 jaar succesvol Michiel Bouwman Ovezande Vragen beantwoorden en raadsels oplossen om de sloten van een rode koffer te kunnen openen bij de escape Borsele. foto johan van der heijden wat ervaring, want natuurlijk gin gen ze zelf ook mee als kind. - Marjolein Eestermans room van Kinderkamp VAN LANGE 1 ARTIKEL 2 ARTIKELEN 3 ARTIKELEN •m.u.v. Canada Goose, Stone Island, Woolrich, Parajumpers, Bogner, Napapijri, OSC, Paul&Shark, Peuterey, Jacob Cohën, Christ Lammy Coats nieuwe en standaard collectie HEREN JEANS PANTALONS *U betaalt het duurste artikel, o.a. Jacob Cohën, Hiltl, Incotex en Berwich Wilhelminastraat 5-7 Breda Het ambtsgebed wordt voortaan niet meer tijdens, maar een mi nuut vóór de Thoolse raadsver gadering uitgesproken. Dat geeft raadsleden de mogelijk heid het gebed over te slaan, maar daarna toch bij de opening van de vergadering te zijn. -Cees Verloop, SGP-raadslid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 141