Deze boeken komen dit voorjaar uit Verwacht dit jaar heel veel boeken over moeders BOEKENJAAR 2019 Een verse thriller van Nicci French, een nieuwe Houellebecq, de opvolger van Robert Vuijsjes Alleen maar nette mensen: dit staat ons te wachten in 2019. Het is het jaar van 'de moeder de vrouw', het door criticasters als seksistisch bestempelde boekenweekthema. Het is ook het jaar waarin de zevende maatschappijkritische roman van Michel Houellebecq, Séroto- nine, verschijnt - in maart in de Nederlandse vertaling. Nicci Gerrard komt in februari bij Meulenhoff met Woorden schie ten tekort, over de dementie van haar overleden vader. Fans hoe ven niet te vrezen: op 2 juli ver schijnt een verse Nicci French- thriller die Gerrard schreef met haar man Sean. Elf jaar na Alleen maar nette mensen kondigt Robert Vuijsje de lang verwachte opvolger Sa lomons oordeel aan, in februari. Ook veelbelovend: in mei kunnen we Ferrara van Bert Wagendorp verwachten, de op volger van zijn bestseller Ven- toux. Ook hiervan is al een film in de maak. Van Abdelkader Be- nali verschijnt in april, na Bad Boy over Badr Hari en een kookboek, weer een nieuwe roman: De weekendmiljonair. Ondertussen ontbreekt nog een nieuwe verschijningsdatum voor de vorig jaar aangekon digde, maar uitgestelde roman cyclus van Peter Buwalda. Oude getrouwen We maken ons ook op voor ro mans van Koos van Zomeren Hooibergfebruari), Marcel Möring (Amen, eveneens in februari), Manon Uphoff (Val len is als vliegen, maart) Vonne van der Meer (Vindeling, ook maart), en Astrid Roemer (Gebroken wit, april). #metoo Rik Launspach was vorig jaar de eerste met een Nederlandse #MeToo-roman, Laat me liefde zien, gebaseerd op de affaire Job Gosschalk. Castingbureau Kemna Casting staat ook cen traal in Alles is spel, macht en liefde in de castingwereld van journalist Eva Loesberg en cas ting director Marina Wijn. Dit boek zal in maart zeker stof doen opwaaien. #demoederdevrouw Heel veel boeken over moeders in aanloop naar de Boekenweek in maart. Twee min of meer willekeurige titels: Klaar; af scheid van moeder en zoon, van de vorig jaar overleden F. Starik, Weet ik veel; dagboek van een pleegmoeder van Mirjam Olden- have. Manon Duintjer stelde de bundel Wat ik van mijn moeder leerde samen, met bijdragen van onder anderen Roos Schlikker en Murat Isik. Thrillers Uit het onuitputtelijke thriller aanbod: volgende maand is het achtste deel te lezen van de se- rie Qvan Jussi Adler-Olsen: Moord terwijl u wacht. Van de laatste thriller van Robert Gal- braith a.k.a. J.K. Rowling komt in februari de Nederlandse ver taling: Witte dood. We maken ons op voor 'tbs-thriller' Natan Z. van jurist Arjan Alberts (maart). Thomas Olde Heuvelt komt in mei met Echo. Non-fictie Emeritus hoogleraar Franse literatuur Maarten van Buuren voltooit zijn Spinoza-trilogie: 34 Lezen Leesvoer genoeg TEKST MARJOLIJN DE COCQ, FOTO SHUTTERSTOCK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 122