TOPBOEKEN ,,Een boek waar niemand omheen kan. Meestal komt het in Twente wat langzamer op gang, maar ook hier was dit meteen een bestseller." (De Arbeiderspers, €25) „Over de 94-jarige Wim Alosery, die drie concen tratiekampen en een scheepsramp overleefde. Hij komt uit deze streek.'' (Achtbaan, €21,50) Pym Verhalen uit het ,,Wat Gerard Reve deed voor de homoseksuelen, deed Biesheuvel voor de krankzin nigheid, zoals hij het noemt.'' (Brooklyn, €21) (Nijgh Van Ditmar, €21) Willem Wilmink Omnmus Willem Wilmink Omnibus Het affiche voor theaterprogramma 't Kon slechter, 1996. Rechts: Willem op zijn tweede verjaar dag. Voetbal 30 Liszen Welke boeken vliegen weg bij boekhandel Broekhuis in Hengelo? Directeur Kees Schafrat vertelt (en geeft drie tips). 3 BESTSELLERS Grand Hotel Europa Ilja Leonard Pfeijffer De laatste getuige Frank Krake Oale groond John van Zuidam ,,Een prachtig geïllustreerd boek over de geschiedenis van het Twentse landschap.'' (Matrijs, €24,95) 3 AANRADERS gekkenhuis gekkenhuis Maarten Biesheuvel ros ta W'e is mijn naaste? steenbeek Rosita Steenbeek „Een warm, menselijk boek dat vluchtelingen een gezicht Een dame in Kislovodsk Pieter Waterdrinker „Geweldige verhalen over een Rusland dat wij niet kennen.'' miiiiem Wilmink mp het Wilmink* I"1* W,m^7ZiHksktus I liilminks Ai Man en kind Het had bijna een actie van Willem Wil mink zelf kunnen zijn, de opmerkelijke grap waarmee voetbal commentator Frank Kramer (71) afgelopen december afscheid nam bij Eurosport. Omdat hij zijn carrière niet als een nachtkaars wilde laten uitgaan, deed Kramer uit rebel lie geen verslag van de wedstrijd tussen Atlanta United en Port land, maar zong hij een lied van Frank Sinatra en droeg hij een ge dicht voor van Willem Wilmink, over leven na de dood. Kramer, die Wilmink persoonlijk heeft gekend, noemde hem 'een van de beste dichters die Nederland ooit gehad heeft'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 118