'Je denkt dat er niets aan de hand is, maar vanbinnen borrelt een vulkaan van ellende' tI -"«V ■yiVïïiêP %K-i Als de goeroe van zijn ouders over lijdt, is Samuel Vermeulen 4. Hij woont in Poona, India, en maakt de rituele lijk verbranding van Bhagwan Sri Rajneesh (1931-1990) van dichtbij mee. Daarna keert hij met zijn aan schizofrenie lijdende moe der, Amrita, terug naar Nederland. Zij sleept hem van het ene huis naar het an dere, van de logeerbank bij vrienden naar zijn oma, van de Bhagwangemeenschap in Beuningen weer naar India en terug. Als Amrita's wanen het overnemen van de realiteit, komt ze terecht in een inrich ting. Vader Jaap vliegt over uit Poona om de zorg voor zijn zoon over te nemen, maar ook hij is niet erg geschikt voor het ouder schap. Psychoses, een heroïneverslaving, emotionele en fysieke verwaarlozing - in het boek Prins van Liefde (verschijnt vol gende week, 31 januari, red.) lezen we hoe Vermeulen op zijn 6de met rotte tandjes, te kleine schoenen en een ernstig hech tingsprobleem wordt opgenomen in een pleeggezin, waar hij tot zijn 18de blijft. Jaap is inmiddels, in bijzin van zijn zoontje, opgepakt wegens drugssmokkel. „Eigenlijk hadden mijn ouders geen kin deren moeten krijgen", zegt Vermeulen nu. ,,Maar daarmee ontken ik ook mijn bestaansrecht." Hoewel zo'n jeugd je niet in de koude kleren gaat zitten, weet Vermeu len lang vol te houden dat er met hem niets aan de hand is - voor anderen en voor zich zelf. ,,Ik wilde normaal zijn. Maatschappe lijk functioneerde ik, er was niets aan me te zien. Ik had de gebeurtenissen van toen achter me gelaten; daar was ik zelf van over tuigd. Totdat mijn vader in 2014 overleed. Dat triggerde iets waardoor ik besefte: wacht eens even. Je denkt dat er niets aan de hand is, maar vanbinnen borrelt een vulkaan aan ellende." Die vulkaan komt tot uitbarsting als Ver meulen in therapie gaat. Eindelijk begrijpt hij waarom hij zich bij het minste geringste afgewezen voelt, altijd op zoek is naar be vestiging, verslaafd raakt aan presteren. Allemaal om de liefde en de erkenning te krijgen die hij als kind heeft gemist. ,,Ik heb me lang niets waard gevoeld", legt hij uit. ,,Mijn prestaties leverden me aandacht op, die ik voor liefde aanzag. Ik deed twee studies tegelijk, studeerde cum laude af, richtte jong een eigen bedrijf op, werk bij het beste advocatenkantoor van Nederland, heb een zeer winstgevende vastgoedporte feuille opgebouwd - ik doe dat omdat ik 26 V 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 114