'Pak Absdaalseweg nu eens aan' AMZ 7 STEDENBAND HULST EN MICHELSTADT Hulst en het Duitse Michelstadt zijn zustersteden. De twee gemeenten vieren dit jaar vijftig jaar vriendschap. Gaat de één bij de an der op bezoek, dan neemt die natuurlijk wat mee voor de gastheer. Hulst heeft in vijftig jaar heel wat sporen ach tergelaten in de Duitse zusterstad Michelstadt. En andersom ook. Het is het resultaat van een jaren lange vriendschapsband. De fontein bij de Dubbele Poort in Hulst bijvoorbeeld of een vier- armige lantaarn of de twee meter hoge houten pop- een notenkra ker. Een houten bankje, Reynaert- beeld en een boompje herinneren in de Duitse stad nog aan de ont moetingen met Hulst. ,,En tul penbollen, meer dan er hier ooit bloeiden." Burgemeester Jan Frans Mulder van Hulst grinnikt als hij er aan terug denkt. Een pak vanillevla, omdat de raadsvoorzit ter daar zo van hield. De beide ge meenten kunnen de 'Spielerei' van de ander wel waarderen. Zoals de meegereisde Sint Nicolaas en Piet naar Michelstadt, maar ook de carnavalskledij voor de delegatie uit Duitsland. Bienenmarkt De twee gemeenten vieren dit jaar vijftig jaar vriendschap. In het weekend van 16 en 17 februari ver wacht Hulst een gemeentelijke delegatie uit de Hessense stad. Met Pinksteren gaat de eveneens jubilerende fanfare Weldoen door Vermaak uit Clinge die kant op, voor optredens op het volksfeest, de Bienenmarkt. Muzikanten van de fanfare ver heugen zich nu al op het bezoek. Het is meer dan twintig jaar gele den dat de vereniging er voor het laatst was; de meeste leden zijn er nog nooit geweest. Wel kennen ze de verhalen van Benny en Maartje Stienen, zestigers uit Clinge. Zij verbleven in 1989, 1993 en 1998 en kele dagen met de fanfare in Mi- chelstadt en bewaren warme her inneringen aan die reizen. ,,Bij de optocht door het historische cen trum, tussen al die oude gebou wen, was de akoestiek geweldig", vertellen ze. De stedenband werd in 1969 be- krachtigd na een vakantie van de toenmalige burgemeester Peter Molthoff van Hulst aan de Boden- Het was bijzonder dat Molthoff kennis wilde maken met zijn Duitse collega see. Hij ontmoette er een familie uit Michelstadt, die hem een tijdje later in contact bracht met zijn ambtsgenoot Erwin Hasenzahl. ,,Molthoff heeft zelf nog in een gevangenkamp gezeten", weet Mulder. ,,Het was nog kort na de oorlog, het Europa van nu bestond nog niet, en de verhoudingen wa ren nog best lastig. Het was dus heel bijzonder dat hij zich daar over heen kon zetten en kennis wilde maken met zijn Duitse col lega." Puzzeltochten Van het één kwam het ander. In hoogtijdagen gingen ambtenaren, brandweerploegen, scholen en tientallen clubs met subsidie van de gemeente, naar Michelstadt voor wedstrijden, optredens of een kijkje in andermans keuken. Nog steeds maakt de middelbare Theodor Litt Schule jaarlijks een puzzeltocht in Hulst tijdens hun schoolreisje naar de Zeeuws- Vlaamse kust. De laatste jaren is het stiller. Het gemeentebestuur laat initiatieven voor bezoeken over en weer over aan de mensen zelf. Het jubileum willen beide gemeenten echter niet laten passeren. Voor de recep tie in het Hulster stadhuis hebben zich al al zestig mensen aange meld. Mulder en persvoorlichter Micaëla Boone doen geheimzin nig over wat ze in petto hebben voor de Duitsers. ,,We gaan iets maken. Het wordt iets speciaals, iets blijvends." De Absdaalseweg is de drukste en belangrijkste aanrijroute voor vrachtwagens die de winkels in de binnenstad of het winkelgebied aan het Stationsplein bevoorraden. Ook rijden er veel auto's en fiet sers. Het wegdek is echter in een erbarmelijke staat, met veel rijspo ren, en de stoepen zijn smal. Het fietspad, dat er eveneens slecht bij ligt, is deze maand al opgeknapt door de gemeente. Veel tegels la gen schots en scheef. Vanaf 's morgens 5.30 uur denderen de vrachtwagens door de straat ,,Vanaf 's morgens 5.30 uur dende ren de vrachtwagens door de straat om de winkels te bevoorraden", zegt omwonende Antoine Berg man. Dat zorgt voor veel lawaai en trillingen in de huizen. En er zijn meer problemen. ,,Voetgangers moeten vanwege het smalle trot- toir vaak op het fietspad lopen, wat op zijn beurt weer conflicteert met de fietsers op het fietspad." Ook de oversteekplaats voor fietsers, in een onoverzichtelijke bocht is vol gens bewoners levensgevaarlijk. ,,Al jaren beloven de verantwoor delijke wethouders dat de Abs- daalseweg 'binnenkort' heringe richt zal worden, maar helaas is het bij woorden gebleven", zegt Berg man, die samen met andere bewo ners onlangs een goed gesprek had met Gino Depauw. ,,Als de ge meenteraad ermee akkoord gaat, kunnen de voorbereidende wer ken in 2022 beginnen", aldus de wethouder. De daadwerkelijke herinrichting is dan een jaar la ter. Een groep bewoners kan mee praten over de toekomstige Abs- daalseweg. Huishoudbeurs Dagtocht Huishoudbeurs 16t/m 19 &21 t/m 23 februari Dagtocht Huishoudbeurs diner arrangement €42,-- 29,-- 72,50 Beverwijkse Bazaar Musical Mamma Mia! Diverse data v.a. 89,-- Musical The Lion King zo 21-4, vr 31-5, za 29-6 €98,- Keukenhof vr 5-4, wo 24-5, do 2-5 €43,-- vrijdag 25 januari 2019 VL Vijftig jaar over en weer gezelligheid Pascalle Cappetti Hulst - Jan-Frans Mulder, burgemeester Bewoners van de Absdaalse weg in Hulst zijn het zat. Na jaren van zoethoudertjes is het volgens hen nu de hoogste tijd dat de straat een opknapbeurt krijgt. Die komt er mogelijk over drie a vier jaar, bevestigt wet houder Gino Depauw. Bob Maes Hulst -Antoine Bergman, omwonende Inclusief entreeticket Alleen vervoer Inclusief entreeticket, koflfiestop op de heenreis en diner op de terugreis wo 20 februari Europa's grootste oveidekte markt! za 9-3-2019 €36,- Een komisch liefdesverhaal met de hits van ABBA Na 18 jaar nog altijd één van de populairste musicals ter wereld Beleefde sfeer van begin jaren '70 met het Flower Power thema! Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: WWW.amz.nl Edwin Thijs, Marty Poppe, Paul van Kerckhoven, Pascal Roelands, Jo de Bruyne, Andre Morcus en Harold d'Hond (vlnr) fietsten in 2009 van Hulst naar Michelstadt. archieffoto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54