'mÈÊêm 7 BURGH-HAAMSTEDE WAAR IS DAT FEESTJE? Nog twee feestdagen met Aemstie Alive te gaan, maar de eerste klapper is binnen. Goud voor Oud was een daverend feest. ^Haar is dat L feestje? I Hier is dat feestje!!!! hWaar is dat feestje? Hier is dat feestje!!!!" En die tekst uit duizend kelen. Minstens. Want ook vrijwilligers, leerlingen van Pieter Zeeman en andere aanwezigen brulden die woorden bij de twaalfde editie van Goud voor Oud in Sportcentrum Westerschouwen gisteren harts tochtelijk mee. Veel moeite om erin te komen, leek niemand te hebben. Aan zan ger Alwin de taak de boel op te warmen aan het begin van de middag. Als hij bij het nummer Rumba Cha Cha en Merenque ieder een oproept te gaan staan en de handjes in de lucht te steken, is het gelijk raak. Het dak gaat eraf en dan moet het feestje eigenlijk nog beginnen. Bij Corry Konings trekt de eerste polonaisesliert al door de zaal. Als Frans Bauer het evenement Goud voor Oud een paar uur later afsluit, doet zowat iedereen die nog een beetje ter been is aan de polonaise mee. Inclusief vrijwilligers, ver zorgers en leerlingen van Pieter Zeeman. Geen seconde zakt het sfeertje in. Dennie Christian, Ben Cramer en Albertina houden het feest er met lekkere meezingers goed in. Maar ook de plaatselijke helden, zangeres Gwen en de dan seressen van Elly Geelhoed, dra gen aan de feestvreugde bij. ,,Het is prachtig dit", zegt Trudie Dorst (76) uit Dreischor. Zij waagt zich even niet aan de polonaise omdat ze recent een behoorlijke val heeft gemaakt, maar genieten? ,,Ja, van alles. Dit is ook een soort reünie. Het is zo leuk om elkaar hier weer eens te zien." Het is haast niet te bevatten wat er bij Goud voor Oud gebeurt. Duizend ouderen uit alle dorpen op het eiland worden op een spet terend feestje getrakteerd. Schalen vol lekkers trekken aan de tafels Ik geniet hier van alles. Dit is ook een soort reünie voorbij. Zo'n zeventig derde- en vierdejaars Horeca, Bakkerij en Recreatie en Zorg en Welzijn lo pen de benen uit hun lijf. ,,Ik denk dat ze zeker tien kilometer ma ken", schat docent en coördinator Frank van de Vijver. Om onder- tussen heel veel werkervaring op te doen. ,,Ze doen het heel goed vandaag. Er komt altijd wel een momentje dat ze een dip hebben. Het zijn nogal wat indrukken hier. Maar het komt altijd weer goed." En hoe. Leerlingen en vrijwilli gers krijgen een dik applaus na af loop. ,,Het is zo mooi dit", ver zucht Marie Holtrop (84) uit Oos- terland. Met een wandelstok in haar hand grijpt ze elke kans om te swingen aan. Op het allerlaatste moment, anderhalf uur voor aan vang, hoorde ze dat ze mee kon naar Goud voor Oud omdat één van de gasten uitviel. ,,Ik heb me snel omgekleed. Ik ben hier zo blij mee. Jammer dat ik nu een beetje krakkemikkerig ben, want dit is allemaal muziek uit onze tijd hè. Hier heb ik zoveel op gedanst." Nog voor organisator en presen tator Marcel Willemse alle dui zend gasten persoonlijk de hand schudt bij de uitgang vat hij met zijn presentatiemaatje Daniëlle van Tongeren de happening nog even samen. ,,Wat een fantastische editie! Wat een mooi feest! Dit is echt voorbijgevlogen." Maar, niet getreurd. ,,Volgend jaar is Goud voor Oud er weer." vrijdag 25 januari 2019 Bij Goud voor Oud gaat het dak er af Esme Soesman Burgh-Haamstede -Trudie Dorst, bezoeker Voor wie dacht dat de feestvreugde niet verder meer kon stijgen... met Frans Bauer op het podium ging iedereen los. fotos dirkjan gjeltema Ook deze dame geniet. ...De eerste polonaise trekt al snel door de zaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50