Nieuwe hybride-RAV4 aantrekkelijke 16 VRAAG ANTWOORD De Toyota RAV4 is 's werelds meest verkochte SUV. De nieuwe generatie is als benzine-hybride een interessant alternatief voor dieselende kilometervreters. Kunnen anderen afstandsbediening van auto kopiëren? Goedkope tank in buitenland simpel optezoeken Hebben moderne auto's toch vaker onderhoud nodig? n 1994 debuteerde de eerste gene ratie van de Toyota RAV4 in Ne derland. Hij werd hier Funcruiser genoemd. De opvolgers werden steeds groter en serieuzer. De nieuwste generatie van de RAV4 is ook weer gegroeid en tegelijkertijd wil Toyota de 'fun factor' terugbren gen. Onder leiding van directeur Akio Toyoda werkt Toyota al een tijdje aan een ander imago. De modellen moe ten niet langer alleen degelijk, be trouwbaar en zuinig zijn, maar ook begeerlijk en spannend worden. Dat heeft inmiddels geresulteerd in een aantal ongekend 'wilde' Toyota's, zoals de extravagant ogende C-HR en de lachen-gieren-brullen-Yaris GRMN met sportieve aspiraties. Onlangs kwam daar de nieuwe Supra bij, een snelle sportwagen. Indrukwekkender De vraag is of de nieuwe RAV4 ook zoveel emotionele aantrekkings kracht heeft. Toegegeven, de hoge neus met de dubbele grille trekt met een je aandacht en die wordt vastge houden door de vele scherpe vouwen in het plaatwerk. Ook de aangepaste maatvoering zorgt ervoor dat de RAV4 er indruk wekkender uitziet dan ooit. Langer is hij niet geworden, wel iets breder en lager. Bovendien staan de wielen ver- Met de aangepaste maatvoering ziet de RAV4 er indruk wekkender uit dan ooit der uit elkaar. Dat zorgt niet alleen voor een imposantere aanblik, maar ook voor een beter weggedrag en ex tra interieurruimte. Passagiers op de achterbank beschikken over een lange zitting en kunnen vrijuit met hun benen trappelen. Veel variatiemogelijkheden biedt de RAV4 achterin niet: de bank is in twee delen neerklapbaar en je kunt hem niet verschuiven. Maar waar schijnlijk zijn ze op de achterbank allang blij met hun twee USB-aan- sluitingen. De laadruimte verdient die naam ten volle: hij is meer dan een meter diep en slikt minimaal 580 liter ba gage. Als je je spullen tot aan het dak opstapelt, kun je opteren voor een uitvoering met 'smart view mirror'. Die is gekoppeld aan een camera ach ter de achterruit en geeft een beeld vrijdag 25 januari 2019 Autospecialist Niek Schenk beantwoordt lezersvragen. Mail naar auto@persgroep.nl Kunt u mij vertellen of mijn Mercedes B-Klasse uit 2014 open te krijgen is door de afstandsbediening te kopiëren? —Bertus Jansen Niet alleen in deze Merce des, in veel moderne auto's met af standsbediening is inbraak via de elektronica mogelijk. Criminelen kunnen redelijk eenvoudig het signaal opvan gen en kopiëren als u de auto afsluit of opent en daarmee later zelf de auto openen. Een nog groter risico vormt de zogenaamde keyless entry-sleutel. Daarmee ont grendelen de deuren automa tisch zodra je in de buurt van de auto C komt. Zo'n sleutel zendt continu een signaal uit, waardoor het zelfs vanuit huis op te pikken is. Bij deze sleutel is het ver standig om hem thuis in een metalen of aluminium verpak king te bewaren. Tip: test bij de auto uit of het daarmee nderdaad lukt om de radio golven tegen te houden. Iemand vroeg laatst in deze rubriek of ook in het buiten land tanken langs de snel weg duurder is. Via internet kun je dat makkelijk zien. Neem Duitsland. Google op 'billig tanken Hannover' en je krijgt op diverse websites de actuele prijzen en de locaties van de pompen in de stad. —Martin van Raay Inderdaad is ook in het bui tenland tanken langs de snel weg meestal duurder. Harte lijk dank voor deze tip om goedkopere tankstations te vinden. Ik dacht dat auto's steeds beter worden en daardoor minder onderhoud vergen. Mijn vorige auto's (o.a. di verse Peugeots 206)had- den een onderhoudsbeurt nodig na 30.000 km of na twee jaar. Nu heb ik een Peugeot 208 en die heeft elk jaar een onderhouds beurt nodig. Zijn de auto's minder betrouwbaar gewor den of is dit een nieuwe ma nier van geld verdienen? —Gerda Stevens De trend is dat moderne auto's juist minder vaak on derhoudsbeurten nodig heb ben. Daarom heb ik Peugeot Nederland gevraagd hoe het zit bij de 208. De onder- houdsinterval blijkt gewijzigd in 2012: ,,Om de kwaliteit en veiligheid nog beter te waar borgen. Het gevolg is dat bij auto's die weinig rijden het onderhoud een fractie duur der geworden is, maar bij veelrijders juist weer wat goedkoper (over vier jaar berekend).'' Ik vrees dat het voor de consument vooral onhandiger is. GERT WEGMAN Het infotainment spreekt niet zo tot de verbeelding, de laad ruimte wel. Zuinig en toch stoer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 44