14 INTERVIEW HANS DENISSEN Eerst was het Cyprus, Finland en - met een beetje fantasie - Emmen. Hans Denissen, de voormalig voetballer van onder meer RBC, verdient nu alweer zeven jaar de kost in Amerika. vrijdag 25 januari 2019 RftMPA Hans Denissen verruilde het veldvoetbal voor de zaal. Bij Milwaukee Wave speelt hij zijn thuiswedstrijden voor zo'n 4000 toeschouwers. Inmiddels is de Udenhoutenaar na omzwervingen over de hele wereld al zeven jaar thuis in de Verenigde Staten. fotos Milwaukee wave Wilber Hack Tilburg/Milwaukee Het lijkt onwaarschijn lijk dat Hans Denis sen ooit nog onder de kerktoren van Uden- hout komt te wonen. De 34-jarige voetballer is begon nen aan zijn zevende seizoen in Amerika, nadat hij eerder ook al op Cyprus en in Finland zijn brood verdiende. Toch is er sprake van kentering. Denissen speelt tegen woordig in de Major Arena Soccer League, bij Milwaukee Wave. Zaal voetbal, met vijf spelers, een kee per en een boarding. ,,Wedstrijden van vier keer vijftien minuten", zegt hij. ,,Er is muziek en een lan gere pauze. Er komen veel kinde ren kijken." Vier- tot vijfduizend mensen bezoeken de thuiswedstrijden in de hal die vroeger aan het basket balteam van de universiteit van Milwaukee toebehoorde. Voor uit wedstrijden stapt Denissen een enkele keer de bus in, maar meestal gaat het per vliegtuig, heel Amerika door. Aan de competitie op het hoogste niveau doet ook een team uit Mexico en een team uit Canada mee. Denissen, bij Willem II opgeleid als veldvoetballer en zelfs nog een keer jeugdinternational, had tot een paar jaar geleden nooit van deze manier van voetballen ge hoord. Een teamgenoot bij de At lanta Silverbacks arriveerde echter laat voor de voorbereiding op een nieuw seizoen op het veld. Hij had een Indoor Soccer-toernooi ge wonnen. Dat prikkelde de nieuws gierigheid. Intens „Het is heel intens en gewel dig leuk om te spelen", zegt Denissen. „De bal gaat bijna niet uit het spel. Dus is het steeds omschakelen tussen aanvallen en ver dedigen. Een team bestaat uit vijftien spelers. Er wordt voortdurend door- gewisseld." Het is ook een sport waar in de wintermaanden aardig mee te verdienen is. Denissen is niet alleen speler van Mil waukee Wave, maar ook assis tent-coach. Dat sluit aan bij zijn De bal gaat bijna niet uit het spel. Dus is het steeds omschakelen tussen aanvallen en verdedigen —Hans Denissen (34) zomerse activiteiten. Dan fungeert hij als jeugdtrainer bij de zomer kampen veldvoetbal, die door de grote clubs georganiseerd worden. ,,Het is hier anders dan in Neder land. Een jeugdtrainer kan er goed met zijn familie van leven." Denissen doet dat met zijn vrouw en zijn twee kinderen in een dorpje buiten Milwaukee. Keek hij als voetballer van Ayia Nappa op Cyprus uit op de Mid- denlandse zee, nu is de afstand tot Lake Michigan maar een paar mi nuten. „Geweldig in de zomer", zegt Denissen, die zich nu voor de ijskoude winter opmaakt. ,,Dan kun je bijna niet buiten komen." Dankbaar Hij had nooit durven dromen dat het voetbal hem dit allemaal zou brengen. Hij is zijn vrouw dank baar dat ze bereid was om zeven jaar geleden de drie weken oude baby op te pakken en mee te rei zen. Om in Amerika de droom van de voetballer na te jagen. Eerst bij de San Antonio Scorpions. Dat bleek een springplank naar New York Cosmos, de absolute top. „Ik heb altijd de kansen gepakt die naar me toe kwamen", zegt Denissen, die tijdens een trainingskamp in Dubai de grote Pelé ontmoette. ,,Later kwam die ook bij Cosmos op bezoek in New York. Wat een charisma. Pelé is een echt gevoels mens. Die ontmoe tingen pakken ze me nooit meer af." Mede door bles sures werd het in New York niet wat beide partijen ervan verwacht hadden. Hij speelde er even samen met Marcos Senna, de Braziliaanse Spanjaard, die in 2008 Europees kampioen werd. En hij trainde er met Raül. Denissen noemt die spelers in een adem met Joris Mathijsen, die hij aan het begin van zijn carrière bij Willem II meemaakte. Een dergelijk hoog niveau heeft de buitenspeler nooit gehaald. Maar niemand kan zeggen dat De nissen niet alles uit zijn loopbaan heeft gehaald. Na Cosmos bleef bij Atlanta Silverbacks de American Dream in stand. Nu zit hij al weer op een vierde locatie. ,,Mijn dochter van zeven is tweetalig opgevoed", zegt Denis- sen. ,,Mijn zoon van twee is een echte Amerikaan en zou hier pre sident kunnen worden. Het draait nu om de kinderen. Dit is ook hun avontuur. Als er uit Nederland een aanbieding komt en het zou goed zijn voor hun ontwikkeling, dan sta ik er voor open. Ik heb begre pen dat er bij Willem II een Spaanse jeugdtrainer werkt. Die zal dat ook nooit verwacht heb ben." Mijn zoon van twee is een echte Amerikaan en zou hier president kunnen worden. Dit is ook hun avontuur —Hans Denissen (34) GO Tony Dallas Fi£lO Aan het avontuur van Hans Denissen komt geen einde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42