Roks en Rentier te gast bij JVOZ II voor Mobach Van Poelje gaat niet aan de slag bij Goes ZEELAND 13 Roks is, samen met de voormalig profvoetballers Dennis en Gérard de Nooijer, één van de op richters van JVOZ. Sinds enkele jaren is hij werkzaam bij eerstedi- visionist Sparta. Bij de Rotter damse profclub is Roks momen teel hoofd jeugdopleiding en hij zal dinsdagavond het onderwerp talentherkenning belichten tij dens de bijeenkomst in Vlissin- gen. Thijs Rentier is oud-speler van JVOZ, voetbalde vorig seizoen bij toenmalig zondag-hoofdklasser Goes en keerde daarna terug bij zijn oude club Duiveland, koplo per in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal. Rentier heeft een eigen bedrijf op het gebied van sportpsychologie en coaching en is onder meer werkzaam voor ere- divisionist ADO Den Haag. De door JVOZ georganiseerde avond is toegankelijk voor alle geïnteresseerden en begint dins dag om 19.00 uur op het Schelde mond College, in gebouw Sardijn aan het Weyenvlietplein 7-13 in Vlissingen. Er zijn geen kosten aan de informatieavond verbon den, maar opgeven is wel ver plicht. Aanmelden kan door een e-mail te sturen naar niels@jvoz.nl en daarin het aantal personen te vermelden dat aan wezig zal zijn. tijd uren moeten maken.'' Het keerpunt kwam een jaar of zeven geleden. Het begon met het moederschap. Daarna werd alles anders. ,,Mijn focus was verkeerd. Ik had niet de juiste paarden. Ik be sefte dat ik teveel dingen tegelijk deed en dat ik keuzes moest ma ken.'' Haar paarden waren een belang rijk klankbord bij het doorhakken van de knoop. ,,Die dieren houden je elke dag een spiegel voor. Je eigen spanning en frustratie uit zich in het gedrag van het paard.'' Ze ging de topsport losser benaderen. En dat had resultaat. ,,De laatste jaren gaat het prima.'' Met de dertienjarige Belly heeft ze ook een fenomenaal paard onder zich. Weer is er die relativering. ,,Met een betere ruiter zou hij beter tot zijn recht komen.'' Het bonds- coachschap gaat vooral het ko mende halfjaar veel van haar tijd vragen. Bij alle vier observatiewed strijden moet ze aanwezig zijn. Om de veertien dagen kadertraining in Ermelo. Geregeld overleg met bondscoaches uit andere discipli nes. Om de tafel met veterinaire specialisten ook. Prachtig parkoers Voorlopig gaat ze met een tiental talenten aan de slag. Na de eerste observatiewedstrijd in Oudkarspel hoopt ze begin april de groep uit te breiden met vijf tot zes ruiters. Het hoofddoel dit seizoen: het EK dat half juli in eigen land wordt gehou den, op een prachtig parkoers in Maarsbergen. De Kam wil haar ei gen rol als bondscoach niet over schatten. „Iedereen heeft eigen trai ners voor zowel het springen, dres suur als de cross. Als bondscoach moet je vooral zorgen dat de rand voorwaarden en faciliteiten opti maal zijn.'' In deze tak van sport heb je echteen partnership nodig met je paard Na het EK kan ze zich weer wat meer richten op haar eigen presta ties, hoewel er voor de junioren en Young Riders ook nog enkele wed strijden om de Nations Cup op het programma staan. Boekelo, aanvan kelijk haar eigen hoofddoel, komt voor De Kam te vroeg. Die vier- sterren klassieker in oktober vergt meer voorbereiding, met ook deel name aan verplichte kwalificatie wedstrijden. Daarom richt ze haar pijlen op het EK landelijke ruiters, begin augustus in Duitsland. Ze neemt graag deel aan dat soort wedstrijden, hoewel ze een ster minder hebben. ,,Dat teamgevoel maakt het bijzonder.'' Thuis heeft De Kam ook nog haar eigen even- tingstal en is ze partner van Dom burg Holiday Resort Stables. Dit jaar staat er een grootscheepse ver bouwing op het programma, met onder meer de bouw van een over dekte hal. Ook worden er zes nieuwe appartementen gereali seerd. De stapmolen schuift op, net als de buitenbak. Twaalf jaar duur den de planologische voorbereidin gen. ,,Het wordt heel gaaf.'' Als bondscoach wil ze vooral haar passie voor eventing overdragen op de jonge talenten. ,,In deze tak van sport heb je echt een partnership nodig met je paard. Paard en ruiter moeten elkaar door en door ver trouwen. Het is een discipline, waarin het paard soms de oplossin gen voor jou moet vinden.'' moet gaan beantwoorden, is wat voor type renner hij eigenlijk is. Een renner voor de klassiekers, of toch meer voor de grote rondes? Wat Mobach zelf betreft kan het nog alle kanten op. ,,Ik ben er echt nog niet uit. Het is niet zo dat ik een specifieke droom heb. Een grote ronde winnen is natuurlijk wel heel bijzonder, maar dat geldt voor een mooie klassieker ook. We gaan het zien de komende tijd.'' Schema Binnenkort wordt duidelijk hoe het seizoen eruit gaat zien voor de wielrenner uit Philippine. ,,Ik kan ieder moment mijn schema voor dit jaar krijgen. Het is voor mij nu nog lastig in te schatten waar ik al lemaal ga rijden. Over het alge meen rijd ik vooral veel beloften- wedstrijden, maar bij bepaalde koersen voor eliterenners mag onze ploeg ook starten. Zo heb ik bijvoorbeeld vorig jaar een aantal wedstrijden gereden, waar ook grote profploegen aan de start stonden." Op dit moment vertoeft Mo- bach voor een week in Calpe. Net als veel andere teams is ook Sun web neergestreken in het westen van Spanje. „Hoeveel dagen ik van huis ben, weet ik niet. Maar het ge beurt natuurlijk regelmatig. Van dit soort trainingskampen leer je erg veel. De beloften- en profploeg staan dicht bij elkaar. De begelei ding is dan ook fantastisch. Er is ontzettend veel kennis en exper tise op wielrengebied. Aan mij nu de taak om de komende twee jaar te knallen en me zodanig te ont wikkelen dat ik bij de eliterenners kan gaan horen. Of ik voor dit jaar een specifiek doel heb? Niet direct, maar vorig jaar heb ik geen wed strijd gewonnen. Hopelijk kan ik dat dit jaar weer eens doen." GOES Jurriaan van Poelje wordt niet de nieuwe hoofdtrainer van derdedivisionist Goes. Hij heeft zijn jawoord gegeven aan zondag hoofdklasser Baronie, zijn huidige club, en staat dus ook volgend sei zoen voor de groep in Breda. Het elftal van Van Poelje draait dit seizoen prima en bezet momen teel de derde plaats in de hoofd klasse B, waarin ook Vlissingen speelt. De uit Middelburg afkom stige oefenmeester, die al jaren in Breda woont, stond bij Goes op het lijstje kandidaten om vertrekkend trainer Rogier Veenstra op te vol gen. Hij koos uiteindelijk voor een langer verblijf bij de Brabantse club. Begin januari speelden Baronie en Goes een oefenwedstrijd tegen elkaar in Breda. Van Poelje gaf toen aan dat er belangstelling was van de derdedivisionist. ,,Ik kan er nog niet veel over zeggen, maar er is wel contact geweest'', aldus de trainer in gesprek met deze krant. ,,Goes speelt in de derde divisie, dat is een mooi niveau. Met Remon de Vlie ger heb ik bij GPC Vlissingen sa mengewerkt. En jongens als Sherief Tawfik en Ruben Hollemans ken ik nog uit mijn tijd bij RBC. Het is nog even afwachten wat er de komende tijd gebeurt.'' Nu is er dus duidelijkheid; Van Poelje, die ook in de belangstel ling stond van Goes' competitiege- noot Westlandia, blijft bij Baronie. Ondanks de financiële zorgen die de club heeft. ,,Het gaat momenteel voetballend fantastisch en er zit nog meer muziek in deze groep. Het zou zonde zijn om nu afscheid te nemen van Baronie, in potentie nog steeds de mooiste club van West-Brabant'', zei hij. vrijdag 25 januari 2019 Jeugd Voetbal Opleiding Zee land (JVOZ) organiseert aan staande dinsdag 29 januari een informatieavond voor voetbal liefhebbers. Tijdens de avond op het Scheldemond College in Vlissingen staan talentherken ning en sportpsychologie cen traal. Dolf Roks en Thijs Ren tier zullen als gastsprekers op treden. Barry van der Hooft Vlissingen -Marcelle de Kam Jarno Mobach vierde zijn grootste triomf in Olympia's Tour. foto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41