Het kan alle kanten op De Domburgse Marcelle de Kam is sinds kort bondscoach eventing voor de junioren en Young Riders. Ze steekt veel tijd en energie in haar nieuwe functie. 12 ZEELAND Streep door bijna alle competitieduels Poortvliet nieuwe trainer van Veere Kerkhove geeft maar één game weg BONDSCOACH EVENTING^ De KNVB heeft alle voetbalwedstrijden voor komend weekend in district Zuid I, waar Zee land onder valt, afgelast. Door het winterse weer is voetballen niet mogelijk. Ook de wedstrijden van zaterdag-eersteklas sers Kloetinge en De Meeuwen gaan niet door. Die ploegen vallen niet onder Zuid I, maar spelen in district West II. Ook daar zijn voor morgen alle wedstrijden afgelast. De duels van derdedivisionisten Hoek en Goes en zondag-hoofdklasser Vlissingen gaan vooralsnog wel door. Zij vallen niet onder dis trict Zuid I, maar komen uit in het landelijke amateurvoetbal. Daar geldt geen algehele af gelasting. Zaterdag-derdeklasser Veere heeft een nieuwe trainer vastgelegd voor volgend seizoen. Pau- lus Poortvliet wordt de opvolger van Joachim Cornelisse, die na twee seizoenen stopt. Poortvliet is momenteel aan zijn vierde en laatste seizoen bij Lewedorpse Boys bezig. Bij die club hoopt de oefenmeester afscheid te nemen met promotie naar de derde klasse. Momenteel is 'Lebo' de koploper in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. Ook won de ploeg de eerste-periodetitel. Veere speelt al in de derde klasse (A). Afgelo pen seizoen promoveerde de ploeg onder de huidige trainer Cornelisse, nadat het kampi oen was geworden, naar die klasse. Na dertien wedstrijden staat de promovendus elfde, met veertien punten. Trimloop Mesu Van Lieren e heeft het drukker dan ooit. In september was Marcelle de Kam al be gonnen met de I NOC*NSF-opleiding tot Mastercoach, omdat ze haar ho rizon wilde verbreden. Kennis op doen over scouting, talentontwik keling, bewegingsleer, data, de psy chologie van de topsporter, noem maar op. De studie betekent om de twee weken een reisje naar Utrecht of Amsterdam, met ook nog de no dige zelfstudie. De Kam (42) geniet van de kruis bestuiving met andere sporters. Ook de schaatsers Erben Wenne- mars en Michel Mulder zitten bij haar in de klas. Dit leerjaar is het veel theorie. In het tweede en af sluitende jaar is de opleiding meer praktijkgericht. De studiekeuze lijkt een vooropgezet plan, een soort van voorsorteren op haar re cente aanstelling als bondscoach eventing voor de junioren en Young Riders. Maar dat is het niet. ,,Ik heb nooit gedacht aan die plek.''' In oktober werd ze voor het eerst vanuit de bond benaderd. Of ze in teresse had om de opvolger van de overleden Jan van Beek te worden? In het hoofd van De Kam kolkten de emoties. ,,Jan was een dierbare vriend.'' Engeland Natuurlijk wilde ze wel. Paarden zijn er altijd geweest in haar leven, van jongs af aan. Als jonge meid vertrok ze zelfs een jaar naar Enge land, hét eventingland van de we reld. Ze werkte een jaar voor Jane Starkey en Lucy Wiegersma, top pers van toen. Later werd de Dom- burgse diverse malen nationaal kampioene in verschillende klas- sen. Ook nam ze zes keer deel aan Europese kampioenschappen eventing voor landelijke ruiters. Twee jaar geleden pakte ze met het team nog brons op het EK. Toch vindt ze haar eigen carrière minder belangrijk dan vroeger. Een kwestie van groeiend inzicht. ,,Ik ben nooit een groot talent geweest. Ik heb al- Ik besefte dat ik teveel dingen tegelijk deed en dat ik keuzes moest maken Het was in 2016 dat Mobach de ju niorenversie van de kasseienkoers won. Een mooie herinnering, die hem deed beseffen dat er misschien wel meer in het vat zou zitten. Nu, bijna drie jaar later, heeft de 20-ja- rige inwoner van Philippine al een aantal mooie stappen gemaakt. Sinds twee jaar rijdt hij voor de op- leidingsploeg van het Duitse prof team Sunweb. ,,Vorig jaar heb ik voor de ko- mende twee seizoenen bijgete kend. Ik kan dus mijn hele belof- tentijd (loopt tot 23 jaar) hier vol maken", vertelt Mobach. ,,Daar ben ik erg blij mee, want ik heb zowel fysiek als tactisch mooie stappen Ik heb ervoor gekozen om de komende jaren alles op het wielrennen te gooien gemaakt. Op tactisch vlak kun je dan bijvoorbeeld denken aan het beter kunnen inschatten van wed strijdsituaties en hoe je het beste een wedstrijd kunt proberen af te maken." In eerste instantie probeerde Mo- bach zijn wielerdroom te combine ren met een studie aan de Univer siteit Gent. In de praktijk bleek deze combinatie echter maar lastig. ,,Ik kreeg het niet voor elkaar om het allebei goed te doen'', zegt de Zeeuws-Vlaming. ,,Ik heb ervoor gekozen om de ko mende jaren alles op het wielren nen te gooien. Zo'n kans krijg je simpelweg maar één keer in je le ven. Of het me lukt om uiteindelijk prof bij de eliterenners te worden, is lastig in te schatten. Ik kan nu wel gaan roepen dat het me zeker lukt, maar de concurrentie is natuurlijk groot. Tot nu toe gaat het in ieder geval voorspoedig. Mijn mooiste triomf tot nu toe bij de beloften? Dat is wel de koninginnenrit bij de Olympia's Tour voor beloften an derhalf jaar geleden." Een belangrijke vraag die Mo- bach de komende tijd voor zichzelf Tennisster Lesley Kerkhove is in Singapore doorgedrongen tot de laatste acht. De Zierik- zeese kende in de tweede ronde van het 25.000 dollartoernooi geen enkele genade met de Thaise Nudnida Luangnam. De setstanden waren 6-0 en 6-1. Kerkhove is als vijfde geplaatst. Ze treft van daag de Kroatische Ivana Jorovic, die als eerste is ingeschaald. De twee troffen elkaar al drie maal, waarbij Jorovic twee keer aan het lang ste eind trok. vrijdag 25 januari 2019 VOETBAL VOETBAL GO 15. In Westdorpe wordt morgen de Eugene Vink Memorial ge houden (start 15.00 uur). Omdat Stich ting Trimlopen Westdorpe er na het seizoen mee stopt, is het de laatste editie. Marathon schaatser Erwin Mesu heeft gisteren geen rol van betekenis kun nen spelen bij de Aart Koop mans Memo rial, de eerste wedstrijd op de Weissensee in Oostenrijk. Hij finishte na 80 kilomete als 23ste. ÏL Laurens van Lieren, afkom stig uit Schore, is tijdens Jum ping Amster dam tweede 'Ik ben nooit een groot talent geweest' t Ben van den Aarssen Domburg Marcelle de Kam volgde de overleden Jan van Beek op. ,,Jan was een dierbare vriend.'' FOTO LEX DE MEESTER -Marcelle de Kam (42) Op je zeventiende als allereerste wielrenner een volgepakt Vélo- drome van Roubaix binnen komen rijden, om enige momen ten later Parijs-Roubaix op je naam te schrijven. Maar weinig mensen kunnen het zeggen. Jarno Mobach uit Philippine is er één van. Bas Dingenouts Calpe - Jarno Mobach Marcel Lourens is de ne gende trainer van Kloetinge die 50 officiële wedstrijden in zijn ba gage heeft. Welke 20 spelers scoorden in de wedstrijden onder zijn leiding? Test je kennis met de quiz op pzc.nl/sport. Paulus Poortvliet. foto ruben oreel TENNIS geworden in de competitie voor jonge dres- suurpaarden tot vijf jaar. Met zijn paard Imposant pakte hij 78.000 pun ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40