WIM HOFMAN Algemene Voornemens Homofiele asielzoeker Rian is toch gay genoeg om hier te mogen blijven Dorpshuis in Krabbendijke verzegeld Brandstichting niet bewezen geacht 9 Een beetje laat, dat is waar, maar hieronder volgen enkele voor nemens voor 2019. Zakkend grondwater Omdat onze huizen al wat ouder worden en door voorziene omstan digheden hier en daar scheuren ver tonen en daardoor verre van tocht vrij zijn, gaan we ertoe over ze voor een slordige 63 miljoen euro per stuk te renoveren. En weest gerust, lieve lezers, er blijft voldoende geld over om bijvoorbeeld de Hedwigepolder, die in een erbarmelijke toestand ver keert, in ere te herstellen. Legaal vuurwerk Omdat het einde van 2018 en het be gin van 2019 onrustig verliep, waar door veel honden gingen blaffen en janken, tientallen kinderen gewond raakten en verschrikkelijk gingen gillen, gaan we daar iets aan doen. We gaan honden en kinderen het komend jaar leren stil te zijn. Mocht dit niet lukken (wat wij stilletjes ge loven) kunnen wij ze vooralsnog in een kast opsluiten, waar ze later dan weer uit mogen komen. Mits ze hun mond houden. Autobranden Omdat er in de oudejaarsnacht hier en daar geparkeerde auto's het moes ten ontgelden en zelfs in brand wer den gestoken, wordt een algeheel parkeerverbod ingesteld. Autobezit ters dienen in de bewuste nacht plaats te nemen in hun voertuig en net zo lang rondjes te rijden tot het sein veilig wordt gegeven en het erg ste van het feest voorbij is. Voor elkaar Omdat we meer en meer alles zelf en met elkaar moeten doen, wordt de oudejaarsnacht de Nacht van het Elkaar in Elkaar Slaan uitgeroe pen. Homohuwelijk Omdat er blijkbaar mensen zijn die erop na gehouden worden door be paalde principes, willen we deze mensen tegemoet komen. Zo zijn er mensen die vanuit een potdichte le vensovertuiging van het homohu welijk af willen. Daarom nemen wij ons voor om in 2019 de algeheel gel dende huwelijkswet zowel voor ho mofielen als heterofielen, af te schaf fen. Onderwijslast Om de loodzware druk die al jaren en jaren op de schouders van het arme onderwijzend personeel rust weg te nemen, sturen we de kinde ren weer vrolijk terug naar de ouders (bij wie ze thuishoren). De leraren krijgen zo tijd en gelegenheid om hun eigen of andere dingen te doen. De ouders leren zo van de weerom stuit weer beseffen dat ze er niet zo maar vanaf komen. En dat het niet volstaat om kinderen zonder blikken of blozen zonder meer in de wereld te zetten. 70-plus Het voornemen bestaat om een Nog Oudere Partij op te richten: N.O.P. 70 plus. Een partij van mensen die zich altijd en altijd en altijd maar uit de naad hebben gewerkt. En daardoor niet voor niets zo oud zijn geworden. Een partij die zich vooral richt op geldzuchtige grijsaards. Ouderen die er op uit zijn zoveel mogelijk pecunia bij de jongeren weg te halen. Meer. Veel meer nog dan andere partijen dat willen doen. De partij staat open voor oud en jong, of men nu goed bij zijn hoofd is of niet. Liefst niet. Brian Lit, emigratieadvocaat van Alt Advocaten in Amsterdam, staat Rian en zijn vriend Richard Boone al jaren bij. Rian werd in zijn ge boorteland Irak bedreigd en mis handeld vanwege zijn geaardheid. In 2015 bereikte Rian Nederland, Van de vier brandstichtingen plus een poging, vond de rechtbank er slechts één bewezen: het in brand steken van een parasol. En dat om dat er camerabeelden beschikbaar waren geweest. Voor de rest: zoals het in brand steken van een kliko, na een angstige tocht over zee. Sinds juni 2016 woont hij samen met Richard. ,,Het probleem is dat in eerste instantie alléén Rian ge hoord is door de Immigratie- en Naturalisatiedienst IND. Op basis van dat gesprek besloten zij dat hij niet homoseksueel is en zijn rela tie niet echt was. Ze wezen zijn aanvraag af. Wij hebben daar te genin gebracht dat het heel gebrui kelijk is ook de partner te horen om te testen of er sprake is van een echte relatie. De rechter heeft toen gezegd: dat had de IND best kun nen doen. Maar de IND legde zich daar niet bij neer en ging in no vember 2017 in hoger beroep." Boegbeeld Rian was intussen het boegbeeld een deur, een stoel en een poging om een auto in brand te steken, werd hij vrijgesproken. In de avond van de brandstich tingen, 23 september vorig jaar in Terneuzen, vonden politieagenten dat R. zich verdacht bij een auto gedroeg. Toen zij hem aanspraken liet hij een gasbrander onder de auto vallen, roken ze een gaslucht en droeg hij latex handschoenen. 'Poging brandstichting', vond het Openbaar Ministerie. 'Het begin van een uitvoering kan niet wor den vastgesteld' - ofwel niet aan getoond dat-ie probeerde de auto in de brand te steken - oordeelde geworden van de beweging @niet- gaygenoeg, die opkwam voor asielzoekers in vergelijkbare situa ties. De media-aandacht rond Rian droeg eraan bij dat de IND in juni 2018 een nieuwe werkinstructie kreeg: voortaan moest de IND in voorkomende gevallen óók de partner horen. In november 2018 verklaarde de rechter het hoger be roep van de IND ongegrond en gaf opdracht alsnog de partner te ho ren. Advocaat Lit: ,,Dat is afgelopen vrijdag gebeurd. Woensdag kwam de fax met het verlossende woord." Rian moet het even laten bezin ken, geeft partner Richard aan. ,,Hij is doodmoe en wil even niet praten. De blijdschap moet nog komen." de rechtbank en dus volgde er vrij spraak. In de overige gevallen, met uit zondering van de parasol, vond de rechtbank dat, hoewel dat alles was gebeurd binnen een straal van 190 meter van de woning van R., er niets met hem in verband kon worden gebracht. Ook daar dus vrijspraak. In 2014 werd R. in Middelburg ook al vrijgesproken. Toen ging het om zeker zestien brandstichtingen in Oosterland. Het Hof in Den Bosch achtte er een aantal weer wél bewezen en veroordeelde hem in 2016 tot drie jaar. De bijna 500 wietplanten werden in december ontdekt in een ruimte onder het podium. Burgemeester José van Egmond besloot deze week het pand voor drie maanden te sluiten. Daarmee trok ze een rechte lijn; ook huizen en bedrijfs panden waar veel drugs worden ge vonden, worden voor een periode van drie maanden gesloten in Rei- merswaal. Ambtenaren Roel Maljaars (foto) en Stefan Koeman bekrachtigden gisteren haar besluit. Aan alle kan ten van het gebouw zijn affiches Zelfs wij als eigenaar van het gebouw mogen niet meer naar binnen achter de ramen gehangen, waarop de reden van de sluiting kenbaar wordt gemaakt. Ook zijn alle deu ren verzegeld met speciale tape. ,,Zelfs wij als eigenaar van het ge bouw mogen niet meer naar bin nen", zei Koeman. Het doorbreken van het zegel is strafbaar. Maljaars zei dat regelmatig gecontroleerd wordt of de zegels intact zijn. ,,Ook als het plakband voorzichtig eraf zou worden gepeuterd, zien we dat meteen. Het woord 'stop' komt dan tevoorschijn." Ook de zijdeuren werden verze geld. ,,Al moet je een knappe j ongen zijn om hier binnen te komen. Hier staat namelijk een orgel van hon derden kilo's achter", zei Koeman. Andere spullen zijn wel uit het ge bouw gehaald. ,,Daar hebben ge bruikers een week de tijd voor ge had." De kerstboom en de kerstdecora tie boven de bar zijn nog onaange roerd. Die mogen 24 april, wanneer het dorpshuis weer open mag, wor den opgeruimd. vrijdag 25 januari 2019 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Na ruim duizend dagen marte lende onzekerheid heeft de Middelburgse asielzoeker Rian Al Maamar nu eindelijk duide lijkheid: hij mag in Nederland blijven. „Woensdag kregen we een fax van minister Harbers dat hem asiel verleend wordt op basis van zijn homoseksuali teit", bevestigt zijn advocaat. Ondine van der Vleuten Middelburg Beduidend lager dan was geëist heeft de rechtbank in Middel burg gisteren de 44-jarige Ter- neuzenaar G.R. een celstraf van acht maanden opgelegd. Er was vijf jaar tegen hem geëist. Ad Roos Middelburg De Meiboom in Krabbendijke is voor drie maanden hermetisch afgesloten. Medewerkers van de gemeente Reimerswaal verze gelden gisteren de deuren van het dorpshuis, waar criminelen tot voor kort in het geheim een hennepkwekerij runden. Joeri Wisse Krabbendijke -Stefan Koeman., ambtenaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37