II AMZ 7 EMTÉ wordt Jumbo in Arnemuiden RAPPER CHAV De Middelburgse rapper Chav (22) is al jaren actief in de hiphopscene, maar vanaf maandag is 'Plus', zijn eerste MP met zeven 'vrolijke, dansbare nummers', te beluisteren. hav is een Brits scheldwoord voor wat in de Neder landse volksmond 'wel wordt aange duid als 'tokkie' of 'kamper', verklaart Lucien van de Vreede zijn artiestennaam. Hij kwam er zomaar op toen hij lang geleden samen met zijn moeder en broer in een seniorenflat rond liep waar vooral welgestelde oude ren woonden. Lucien benadrukt dat 'er niks aan de hand was'. ,,Maar ik had de indruk dat die kakkers, zoals ik ze zag, ons beke ken als minderwaardig plebs, als tokkies of kampers dus." Zo'n acht jaar terug besloot Lu cien van de Vreede van Chav zijn rappersnaam te maken. De beteke nis was al redelijk cool en Chav - spreek uit tjaev - bekt ook nog eens lekker. Het afgelopen decen nium deed Chav al een beetje van zich spreken op Walcheren. Maar hij had zijn weg nog echt niet ge vonden, ook al omdat hij in eerste instantie niet vol voor de muziek durfde te gaan. Zo dacht Lucien na afronding van het CSW aanvankelijk om als onderwijsassistent aan de slag te gaan. ,,Maar dat werk bleek al snel niet zo bij me te passen." Als me dewerker in de Goese Bax-shop was Van de Vreede in elk geval meer met muziek bezig. Maar in strumenten en apparatuur verko- pen en aanprijzen, is toch wat an ders dan zelf het podium opklau teren. Dat deed Chav wel af en toe, want hij wilde de nummers, die op diverse streamingsdiensten te beluisteren zijn, ook wel laten ho ren. En hij rapte op diverse podia in de provincie, ook de grotere. Zo stond hij onder meer op Concert at Sea en het Abdijplein, wel met plaats- en leeftijdsgenoot Qube (Jasper van den Bovenkamp). Die zelfde Qube wees Chav de weg naar de realisatie van zijn dromen. Jasper zit in het derde jaar van de Rockacademie in Tilburg, een op leiding die Lucien sinds dit Ik wil eerst solo wat neerzetten. 'Plus' beschouw ik als een eerste stap schooljaar ook volgt, nadat single Shuffle als proeve van bekwaam heid werd geaccepteerd. Qube is nog steeds een beetje een voorbeeld voor Chav. ,,Ik vind hem de beste van Walcheren." Dat moet Qube overigens niet al te lang meer blijven, voegt Chav er met de betere rappersbranie aan toe. ,,De beste worden is wel een doel. Eerst de beste van Walcheren en vervolgens van Nederland." Dat die brandende ambitie niet in een vloek en een zucht te verwezenlij ken is, is hem intussen duidelijk. Om als rapper met een perfect ingespeelde band te spelen, vindt hij het leukst. Maar het afstemmen van ieders inbreng op het te berei ken resultaat is verre van makke lijk, ondervond Chav. Hij schuift de samenwerking met anderen nu een tijdje voor zich uit. ,,Ik wil eerst solo wat neerzetten. Plus be schouw ik als een eerste stap, ze ven tracks die mensen een kijkje in mijn gedachten geven. De num mers zijn nu vooral vrolijk en dansbaar, in de toekomst wil ik meer maatschappijkritische tek sten schrijven." Lucien van de Vreede hoopt dat de zeven nummers van Plus - ach ter elkaar te horen op bijvoorbeeld Spotify of los op YouTube te bekij ken/beluisteren - de faam van rap per Chav een boost geven. En aan leiding zijn voor een reeks optre dens op een groot aantal podia. ,,Ik hoop over een paar maanden ook weer op podia in Walcheren te staan." ARNEMUIDEN De EMTÉ su permarkt in Arnemuiden ver andert in februari in een Jumbo. De supermarkt aan Cla- sinastraat 5 gaat op zaterdag 2 februari tijdelijk dicht voor een verbouwing. Jumbo opent op de winkel weer op woensdag 20 februari om 9.00 uur. In de eerste week van de ver bouwing, van zaterdag 2 tot en met zaterdag 9 februari, kunnen klanten nog terecht bij een tij delijk Pick Up Point vlakbij de winkel. Zij kunnen boodschap pen bestellen op Jumbo.com en de bestelling de volgende mid dag vanaf 16.00 uur ophalen. Betalen kan dan alleen met pin. Huishoudbeurs Dagtocht Huishoudbeurs 16 t/m 19 21 t/m 23 februari Dagtocht Huishoudbeurs diner arrangement wo 20 februari €42,-- 29,-- 72,50 Beverwijkse Bazaar za 9-3-2019 €36,-- Musical Mamma Mia! Diverse data v.a. 89,-- Musical The Lion King zo 21-4, vr 31-5, za 29-6 98,-- Keukenhof vr 5-4, wo 24-5, do 2-5 43,- Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden vrijdag 25 januari 2019 Eerst Walchers beste, dan van het land René Hoonhorst Middelburg Rapper Chav: ,,In de toekomst wil ik meer maatschappijkritische teksten schrijven." foto frans roets -Chav, rapper Kom zaterdag 26 januari naar de PvdA Vlissingen inloop-koffie ochtend! U bent van harte welkom bij Café Marcus aan de oude markt 20 in Vlissingen. Het thema is 'De staat van Vlissingen'. Leefbaarheid Voorzieningen Groen en verkeer Woonsituatie De PvdA nodigt u van harte uit om hierover in gesprek te gaan en zijn benieuwd naar uw verhaal. Wij zorgen voor de koffie en thee! Datum: zaterdag 26 januari 2019 Tijdstip: 10.00 uur tot 12.00 uur Locatie: Café Marcus Adres: Oude Markt 20 in Vlissingen Voor nadere informatie kunt u e-mailen naar estherbaaijens@gmail.com Inclusief entreeticket Alleen vervoer Inclusief entreeticket, koffiestop op de heenreis en diner op de terugreis Europa's grootste overdekte markt! Een komisch liefdesverhaal met de hits van ABBA Na 18 jaar nog altijd één van de populairste musicals ter wereld Beleefde sfeer van begin jaren '70 met het Flower Power thema! 0113-351551 vindt u op onze site: WWW.amz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35