Krabbendi ke 'Inademen van zeelucht helpt kanker bestrijden' Westkapelle dupe van geschil zendmast 2 GUIDO VAN DER HEIJDEN Column DE STELLING Vandaag: Ik geloof in de heilzame werking van de zee Toos Henk Eens Oneens PLAATSELIJK -<♦ VANOCHTEND Tien tips in zaak met vals geld Minister Arie Slob komt naar Zeeland RILLAND Werk voor masten langs A58 hervat De onderzoekers analyseerden zeewater dat door de golfslag in de lucht verneveld wordt, ook wel zeespray genoemd. 'Die zeespray bevat heel wat natuurlijke stoffen die door algen en bacteriën gepro duceerd worden, en die goed zijn voor je gezondheid. Wanneer je zeelucht inademt, neem je deze stoffen op in je lichaam - de ge kende gezonde zeelucht.' Uit het onderzoek is gebleken dat zeelucht de werking remt van een gen dat een belangrijke rol speelt in longkanker én in het choleste rolgehalte. Onderzoeker Jana As- selman (faculteit Bio-ingenieurs- wetenschappen) verklaart: „Eer dere studies toonden aan dat long kankercellen afsterven en dat de cholesterol daalt wanneer we dit gen afremmen. Nieuwe potentiële kankertherapieën en de laatste ge- neratie cholesterolremmers wer ken in op ditzelfde gen. Nu we we ten dat ook zeelucht de werking van dit gen afremt, kunnen we verwachten dat zeelucht een ge lijkwaardig positief effect kan heb ben op de gezondheid." Uit het onderzoek is gebleken dat wanneer je zeelucht inademt, je gezonde stoffen opneemt in je lichaam Verschillende Zeeuwse badplaat sen zoals Cadzand en Domburg profileren zich graag als ultieme plek om te ontstressen. Vooral de zeelucht en het water zouden rust gevend werken. Daar komen nu dus meer positieve 'bijwerkingen' bij. Het onderzoek is gepubliceerd in het wetenschappelijk tijdschrift Scientific Reports. De weten schappers gaan nu proberen te achterhalen welke stoffen in de zeelucht deze effecten veroorza ken. Als dat gebeurt, wordt het voor ie dereen met een T-Mobile-abonne- ment vanaf volgende maand bijna onmogelijk om te bellen vanuit een ruime straal rondom die toren. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Veere vreest dat binnen niet al te lange tij d ook KPN en Vodafone uit de toren van Rijkswaterstaat moeten. Wet houder Arie Schot hoopt dat het niet zo ver komt. ,,Als die ook weg moe- ten, zou dat verschrikkelijk zijn." Dan ligt volgens hem de mobiele communicatie in en om Westka- pelle voor een belangrijk deel plat. Hij weet zelfs niet of het dan nog mogelijk is het alarmnummer 112 te bellen. ,,Normaal gesproken nemen an dere providers een alarmoproep over. Maar als ze allemaal uit de to ren weg zijn, weet ik niet of 112-op- roepen nog kunnen worden ver stuurd." De wethouder weet niet precies waarom Rijkswaterstaat vindt dat de providers uit de vuurtoren moe ten. ,,Wij zijn geen partij. Het fijne weet ik er niet van." Hij weet wel dat het college samen met T-Mobile er tot nu toe niet in slaagde een alternatieve locatie te vinden voor de apparatuur van de provider. Rijkswaterstaat kon gisteravond nog geen reactie geven. Joost Vente bevestigt namens T-Mobile dat het bedrijf uit de toren moet. ,,Wij wil len graag blijven." 3/4/5 dagen in natuurrijk Sauerland o.b.v. halfpension "Mr Het is koud, stil en donker in Krabbendijke. Vol ongeduld kijkt de man naar Diesel die rondjes draait voor zijn voeten. ,,Komt er nog wat van?" mompelt hij. Hij wil naar huis. Op het parkeerterrein bij het Cal- vijncollege staat een auto. Bin nenin brandt een klein lampje. Als de man voorbijloopt gaat een deur open. Een jongeman stapt uit. ,,Sir? can I ask you..." ,,No!" De man laat de onbekende niet uitpraten. ,,No drugs op Krabbendijke! De Mei boom is dicht, closed! You go now!" Krabbendijke. Onguur volk dat het dorp teistert. Burgemeester José van Egmond ging immers niet over één nacht ijs met het sluiten van het dorpshuis. Niets minder dan de openbare orde en veilig heid waren in het geding. Mogelijk dat ik een rijke fantasie heb maar ik stel me er dan heel wat bij voor. Als de openbare orde in het geding is, dan is er veel meer loos dan al leen een creatieve schavuit die wiet kweekte in de ruimte onder het podium van het dorpshuis. de voet gelopen worden door hasj- kikkers die met bloeddoorlopen ogen zoeken naar een fix. Want dat is waar artikel 13b van de Opium wet op doelt. De burgemeester mag een pand voor een bepaalde tijd sluiten zodat het voor de klan ten van een notoir drugspand dui delijk is dat er niks meer te halen valt. Het artikel is geen vrijbrief om het onderkomen van kerk, oranjevereniging en zumbaclub te sluiten omdat er ondeugende plantjes groeiden. Krabbendijke moet nu wel onder de voet worden gelopen door hasjkikkers vrijdag 25 januari 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: Winterkamperen is niets voor mij 652 reacties Paul Kusters NIET SCHRlKKENi HENK... IK <5A &E WEKKER SNOOZEN piep: piep; VLISSINGEN De politie heeft tien tips binnengekregen naar aanleiding van een uit zending van Opsporing Verzocht, eerder deze week. Daarin werd aan dacht besteed aan drie mannen die op meerdere plekken in Zeeland be taalden met vals geld. Het trio betaalde eind au gustus en begin septem ber vorig jaar met vals geld in supermarkten in Domburg, Yerseke, Mid delburg, Domburg, Kam perland, Burgh-Haam- stede, Bruinisse en Ter- neuzen. Opsporing Ver zocht vroeg om tips en er daarop zijn dus tien reac ties binnengekomen. GOES Minister Arie Slob (On derwijs. ChristenUnie) komt woensdag 30 ja nuari naar Zeeland voor een werkbezoek. Hij gaat langs op drie scholen in Goes. Rond 10 uur, half elf begint zijn dag bij Pontes Oranjeweg en via Pontes Bergweg gaat hij naar het Calvijn College aan Klein Frankrijk. Het precieze programma is nog niet bekend. Ge dacht wordt aan een rondleiding door de school door leerlingen, gesprekken met leraren en een gesprek met de schoolleiding. 's Middags volgt nog een gesprek over passend onderwijs. De werkzaamheden voor de bouw van twaalf nieuwe hoogspannings masten bij Rilland zijn hervat. Gisteren is de aannemer vlakbij de A58 begonnen met heien van de fundaties voor de ranke, witte 'wintrackmasten'. De palen zijn onderdeel van de nieuwe 380kV- lijn tussen Borssele en Rilland. De nieuwe aan besteding voor dit werk loopt nog, nadat werd gebroken met aanne merscombinatie Heij- mans/Europoles. Om verdere vertraging te voorkomen, is de op dracht alvast gegeven. Het inademen van zeelucht, dus ook die in Zeeland, helpt om kanker te bestrijden en werkt cholesterolverlagend. Dat blijkt uit onderzoek van de Universi teit Gent en het Vlaams Instituut voor de Zee (VLIZ). Maurice Steketee Vlissingen Inwoners, bedrijven en toeristen in en om Westkapelle met een T- Mobile-abonnement worden de dupe van een geschil tussen Rijkswaterstaat en de provider. Het telecombedrijf mag per 1 fe bruari niet langer gebruik maken van de vuurtoren van Westka- pelle. Het moet voor die datum alle zend- en ontvangstappara- tuur weghalen en het heeft nog geen alternatieve locatie. Emile Calon Westkapelle Landhotel Laarman V 2,3 of 4 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V 2,3 of 4 x 3-gangenmenu V Gratis wandelkaart van omgeving V Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel V Tip: bezoek het plaatsje Attendorn wa'' 0$ hoteldeal dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Althans, dat stel ik me voor bij Krabbendijke moet nu wel onder Maar ja, stoer mens die Van Eg- mond. Ferm en onwrikbaar. 'Re gels zijn regels: als er meer dan een gebruikershoeveelheid drugs wordt gevonden gaat de zaak dicht. Zelfs als het pand van de ge meente zelf is'. Dan kun je alleen nog maar ho pen, dat een of andere onzalige niet ergens een stil plekje vindt voor een kwekerijtje, in het ge meentehuis van Reimerswaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2