Blader terug voor de scherpste a' vanaf aanbiedingen Sunweb MEDIA CULTUUR 25 nen'', meent Romeyn. ,,Het is eigen lijk retro. Net als de setting. Kijk om je heen.'' De ruimte voldoet aan alle clichés van de klassieke, ietwat krappe kroeg. Het plafond is volledig behangen met voetbalshirts. ,,Dit soort typische Amsterdamse cafés zijn tegenwoordig op de vingers van één hand te tellen.'' De eigenaar, die op een barkruk alles rustig gadeslaat, knikt instemmend. een beetje door de kranten, zet wat trefwoorden neer en speel dan hier de boze witte man die een monoloog afsteekt. Dat zie je verder nergens toch? Alleen soms Dominee Grem- daat in De Wereld Draait Door." Retro En ja, Huize Vleeshamer doet beslist denken aan Jiskefet. ,,Humor die een beetje uit het straatbeeld is verdwe- wordt bepaald door 'van die SGP'ers die de hele tijd hun vingers in gaatjes steken', waarna hij quasi-Fries begint te babbelen. De regisseur, zodra de verbinding is verbroken: ,,Ik heb die man nog gewaarschuwd dat het maf kon worden..." Het is ook best grof allemaal, geeft Romeyn buiten, tijdens een luchtje scheppen, toe. ,,En dan is straks het koningshuis nog aan de beurt. Ik kom er wel mee weg. Nu Willem Holleeder vastzit, is al dat liquideren toch een beetje over.'' In hoeverre is hij eigenlijk zelf die boze witte man? ,,Nou, mijn vrouw zegt wel dat ik steeds bozer word. Het is ook moei lijk niet cynisch te worden nu met Trump en Poetin aan de macht. Ik zie Huize Vleeshamer als één grote ontla ding. Ik ben het inderdaad zelf, maar dan wel onder een enorm vergroot glas.'' In de volgende aflevering - of sketch - moet Bernhard ('die ouwe Mof) met zijn voorkeur voor 'plassende poezen' het ont gelden. Jan en Thea moeten het zelfs 'voelen'. Met genoe gen ramt Romeyn zijn knup pel in hun wassen gezichten. „Heerlijk! Ik heb ze zelf ge maakt en gemodelleerd naar mensen die ik ken. Die ver dienen wel wat meppen. Een soort voodoopoppen zijn het. En nee, ik ga niet zeggen wie ze moeten voorstellen.'' Vertrutting Online is er alle ruimte voor de acteur en zijn absurdistische vond sten. Maar zou het ook op televisie nog kunnen werken? Romeyn, die baalt van 'die vertrutting', zegt de VPRO-leiding nog wel eens aan zijn jasje te trekken. ,,Nee, dat willen we niet, hoor ik dan. Ik heb ook weleens voorgesteld een column te doen als afsluiting van De Wereld Draait Door. Daar is nooit op gereageerd. Maar het niveau van Lucky TV haal ik toch nooit, dat weet ik best.'' In Huize Vleeshamer kan Romeyn zich dus misschien in meer opzich ten afreageren op alles wat hem prik kelt. Hier aan de Lindengracht hoeft hij zich in elk geval niet in te houden. Bargast Thea wordt in de plashou- ding gefrommeld. Of Romeyn daar even wat natte geluiden bij wil ma ken. Met een duivelse knipoog: ,,Zo- als je ziet, hier zit dus géén zender manager tussen.'' Die barman ben ik zelf, maar dan wel onder een enorm vergrootglas ,,Kom op jongens, Michiel staat op knappen'', roept regisseur en camera man David van de Vegte. Romeyn, inmiddels voorzien van een ander gebit, mompelt en brult wat over de Elfstedentochtkoorts. Pop Jan draagt voor de gelegenheid een mutsje. Iemand van De Friesche IJsbond wordt gebeld. Niet dat hij enige ruimte krijgt van 'de barman', die schreeuwt dat de kwaliteit van het ijs 'Bekijk de actuele boekingsspecificaties en prijzen op Sunweb.nl vrijdag 25 januari 2019 Bargast Thea. M In zijn rol van barman reageert Michiel Romeyn zich af op stam gasten Jan en Thea. fotos marlies WESSELS Huize Vleeshamer, elke vrijdag op de website van deze krant bij /video —Michiel Romeyn per persoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25