Veel achterstallig onderhoud JOL Walcheren Huize Vlees hamer Michiel Romeyn moppert er weer lustig op los als boze, witte barman De inspecteurs bezoeken daarvoor alle 330 legeringspanden die over heel Nederland verspreid staan en eigendom zijn van Defensie. Ook de gebouwen in het Caribisch ge bied en de kazerne in het Duitse Münster worden geïnspecteerd. Hun plan van aanpak gaat eind fe bruari naar staatssecretaris Barbara Visser, waarna de werkzaamheden begin maart beginnen. De verbeteringsslag komt na het Sanitair is gedateerd, de verlichting somber en het tapijt is ook niet zo mooi meer nieuws van deze krant, eind okto ber, dat honderden militairen niet meer in kamp Walaardt Sacré bij Huis ter Heide mochten slapen omdat de hygiëne niet op orde was, de gebouwen te oud waren en de brandveiligheid niet deugde. De manschappen moesten hun barak ken verruilen voor hotelkamers. Ruud Boeije, vastgoedspecialist bijDefensie, heeft nog geen ka- zerne gezien waar de problemen zo groot waren als in de Utrechtse le gering. ,,Zo bar als Walaardt Sacré heb ik het niet meegemaakt." Wel is er aan veel gebouwen van de krijgsmacht 'vijftien tot twintig jaar' nauwelijks onderhoud ge pleegd door opeenvolgende bezui nigingen bij defensie. ,,Het sanitair is gedateerd, de verlichting somber en als tapijt twintig of dertig jaar ligt en intensief wordt gebruikt, is het ook niet zo mooi meer'', stelt Boeije. De expertteams hebben tot nu toe nog geen kazernecomman dant moeten manen tot sluiting of andere maatregelen. Wifinetwerk Bij de inspecties wordt ook gecon troleerd op brandveiligheid - daar was eerder al 130 miljoen euro voor vrijgemaakt - luchtkwaliteit, hy giëne en de signaalsterkte van het wifinetwerk. Het slechte internet in kazernes is vooral jonge soldaten al jaren een doorn in het oog. Het beschikbare geld wordt ver deeld aan de hand van de prioritei tenlijst die Defensie maakt. De ene kazerne heeft genoeg aan nieuwe meubels en tapijt, bij de andere zal meer werk nodig zijn. Boeije: ,,Onze gebouwen zijn soms maar een paar jaar oud, en soms vijftig jaar.'' Sommige panden zouden zelfs worden afgestoten, en zijn jaren niet onderhouden, maar moeten bij nader inzien toch openblijven. Zo is de kazerne in Nieuw Milligen no dig voor de huisvesting van mare chaussees. Hun eigen kazerne in het nabijgelegen Apeldoorn is te vol. Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl vrijdag 25 januari 2019 Nieuwsmedia 5 5 5 530" Gladde stoepjes en straten. Het waren de afgelopen dagen zware omstandigheden voor melkboer Simon Kleinman. Toch werkte hij als vanouds zijn route in de binnenstad van Vlissingen af en bleef op de been. Voetje voor voetje was het parool. zeeLand 2 Giovanni van Bronckhorst volgt zijn gevoel en stopt bij Feyenoord Miljoenen voor snel opknappen kazernes Defensie trekt 25 miljoen euro extra uit om acuut achterstallig onderhoud bij alle kazernes van de krijgsmacht weg te werken. Expertteams zijn bezig met het inventariseren van de knelpun ten. Hanneke Keultjes Den Haag —Ruud Boeije, Defensie Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Exd. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Weekend veel minder koud pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 X neemt je mee Boek nu uw verre rondreis met extra korting Profiteer nog 5 dagen van hoge kortingen op al onze 302 groeps- en privéreizen. Kies uit de mooiste bestemmingen wereldwijd. Boek vóór woensdag 30 januari. Vertrekken t/m maart 2020. »P18

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1