Ajax verslikt zich in de Club wilde gesprek aangaan over toekomst 18 r Giovanni van Bronckhorst nam de regie gisteretiln handen. De trainer van Feyenoord had geen trek meer iflfen vijfde jaar bij 'zijn' club en wachtte een gepland gesprek met de leiding niet af. Hij vertrekt n^Dit sAHn. ,,Het BLoed zo.'' Kort Pochettino twijfelt over VAR Tottenham Hotspur-trainer Mauricio Pochettino (foto) heeft grote twijfels over de VAR. ,,Kijk eens naar alle landen in Europa waar de VAR al actief is, niemand is daar blij'', aldus de Argentijn. De Engelse clubs hebben in principe afgesproken dat in de Premier League vanaf komend seizoen ge bruik maakt van videoarbitrage. Doan naar halve finales FC Groningen-speler Ritsu Doan (20) heeft zijn land met een strafschop naar de halve finales van de Azië Cup geschoten. Japan won met 1-0 van Vietnam. In de halve fina les treft het Iran, dat China versloeg (0-3). Henry alweer op non-actief Het bestuur van AS Monaco heeft trainer Thierry Henry op non-actief gezet. Franck Passi neemt voorlopig zijn taken over bij de nummer 19 van Frankrijk. Henry tekende in oktober vorig jaar nog tot medio 2021. Mentelity Games van start Drievoudig paralympisch kampioene Bibian Mentel (46, foto) organiseert met haar foun dation de eerste editie van de Mentelity Games. Het doel is om mensen met een 'lichamelijk uitdaging' wintersport te laten beleven en te laten lachen. Het evenement wordt gehouden van 10 tot en met 12 april in Saas-Grund in Zwitserland. Flitsen EK Vertrek Spelen 1 Giovanni van Bronckhorst hakte de knoop maandag door, kort na de pijnlijke verliespartij van zater dagavond tegen PEC Zwolle. Een week voor Kerstmis had de trainer al aan technisch directeur Martin van Geel verteld dat hij serieuze twijfels had of hij wel een vijfde seizoen in de Kuip moest ambië ren. Een kleine maand later was het voor hem duidelijk. ,,Al moest ik dat nog wel even accepteren'', aldus Van Bronckhorst. ,,Dit is toch mijn club.'' Het feit dat 'zijn' Feyenoord na een kerstvakantie, de gebruikelijke trainingsweek aan de zonovergo ten Spaanse kust van Marbella en de zwakke vertoning in Zwolle zo aan de kant werd geschoven door de slechtst presterende eredivisie club van 2018, moet voor de trainer het laatste zetje zijn geweest. Op maandag vertelde hij Van Geel dat hij in mei zal stoppen, gisteren werden de spelers ingelicht en aansluitend ook de buitenwereld. Onduidelijk Of de 106-voudig international de clubleiding van Feyenoord zo een stap voor was, zal altijd onduide lijk blijven. Feit is wel dat de raad van commissarissen hoogstwaar schijnlijk nooit meer akkoord was gegaan met contractverlenging voor Van Bronckhorst. Feyenoord zat er ondanks alle kritiek niet op te wachten om de clubicoon vol gende maand uit te nodigen voor een slechtnieuwsgesprek. Van Geel zei gisteren, Inde vraag of Feyenoord zelf eigenlijk wel verder had gewild met Van Bronckhorst, dat hij daar 'helemaal blanco' in stond. ,,Dat zouden we in februari bespreken, wij stonden daar echt nog blanco in'', aldus Van Geel. ,,Ik zou er tot die tijd niet echt mee bezig zijn. We wilden niet vooringenomen nu al een po sitie innemen. Giovanni heeft zelf de beslissing genomen.'' Deze wijze van vertrekken is hoe dan ook het afscheid door de voordeur waar zelfs de grootste criticasters van Van Bronckhorst zo vurig op hoopten. De meest succesvolle trainer van de club gaat iets anders doen. Van Bronckhorst verdient uiter aard alle respect voor zijn onge kende en succesvolle prijzenjacht, voor de manier waarop hij de club altijd voorbeeldig heeft vertegen woordigd. ,,In mijn carrière heb ik altijd mijn gevoel gevolgd en mijn gevoel zegt nu dat ik dat (blijven Toekomst :f|B Onduidelijk is wie de trainer gaat opvolgen en of erHier mensen stoppen. Blijft Van Geel bijvoor beeld aan? DjHkt de technisch di recteur ook na over zijn toekomst, in de wetenschap dat ook de kri tiek op hem - intern en extern^-: weer toeneemt? ,,Ik ben aangesteld door Feyen- oord voor het voetbal op d® korte en de langere termijn'', zegt hij daarover. ,,Toen Ronald Koeman vertrok, heb ik alles gedaan om het proces weer op gang te brengen en stelden we Fred Rutten aan. Toen Rutten vertrok, hebben we de juiste beslissing genomen om Gi ovanni van Bronckhorst aan te stellen. Er wacht ons de taak om weer de juiste beslissing te nemen. Onze verantwoording daarin ne men, zo zit ik daar in.'' Quote van de dag 'Het is eigenlijk heel triest dat ik icoon ben geworden van de strijd tegen racisme' Veel mensen in de redelijk goed ge vulde Johan Cruijff Arena zullen hebben gedacht: kon dit afgelopen zondag niet tegen precies hetzelfde team? Maar goed, Ajax is weer een stap dichter bij een prijs waar men in Amsterdam al zo lang op wacht. Na het dure puntverlies tegen sc Heerenveen had Erik ten Hag wat wijzigingen doorgevoerd om niet weer geslacht te worden in de counter van de Friezen. Noussair Mazraoui speelde op het midden veld en Rasmus Kristensen en Daley Blind fungeerden als backs. De Argentijnse winteraankoop Lisandro MagallSn, die een prima indruk maakte, debuteerde. Mazraoui bezorgde Ajax een uit stekende start door al na drie minu ten te scoren en de allrounder liet daarmee direct zijn meerwaarde zien als middenvelder. Maar de domper kwam snel voor Ajax toen Mazraoui na een halfuur gebles- seerd van het veld moest. Slecht nieuws voor de Amsterdammers met het oog op de Klassieker aan staande zondag tegen Feyenoord. Overmars Die wedstrijd staat na het totaal on nodige eerdere gelijkspel tegen Heerenveen toch in een ander per spectief. Ajax kan zich in de vijan dige sfeer van de Kuip niet nog meer puntverlies veroorloven in de titelrace met PSV. Dat was voor Ten Hag geen reden om veel vaste basis spelers te sparen. Wel speelde Klaas-Jan Huntelaar voor Kasper Dolberg. Ook Lasse Schöne kreeg aanvankelijk rust, maar verving de geblesseerde Mazraoui. Ook de van ziekte herstelde vrijdag 25 januari 2019 VOETBAL VOETBAL VOETBAL ALGEMEEN Thomas Ken- nes (22) heeft het bij de EK kunstrijden in Minsk opnieuw niet gered. In de korte kür moest de Bra bander genoe gen nemen met de teleur stellende 36ste en voorlaatste plaats. De Rus Michail Koljada was de beste. 1 Gregory van der Wiel ver trekt na één jaar alweer bij Toronto FC. De 30-jarige rechtsback mag weg on danks een doorlopend contract. Toronto miste de play-offs. I GO Gio eist zelf Mikos Gouka Rotterdam BIB Feyenoord, red.) niet mo doeS Het is göèd zo'', zegt Van Bronckhorst. Gejonast in de Kuip na het kampioensduel. foto ronald hoogendoorn Bram van Bok hoven, bonds coach van de Nederlandse turners, werkt met acht tur ners toe naar de Spelen van volgend jaar in Tokio. Blikvan ger is Epke Zonderland. Fortuna Sittard, dat de Kroatische mid denvelder Andrija Balic (21) huurt van Udinese, zoekt vrijwilligers om het veld sneeuwvrij te maken voor het eredivisieduel met Vitesse van zondag. ,,Het veld moet sneeuwvrij zijn. Helpen jij en je vrienden en vriendinnen ons daarbij?'' De Nederlandse judoka Tornike Tsjaka- doea heeft bij de Grand Prix in Tel Aviv zilver behaald in de klasse tot 60 kilogram. —De Senegalees Kalidou Koulibaly (foto) van Napoli is onbedoeld een boegbeeld geworden. Ajax sc Heerenveen Ajax heeft zich niet opnieuw verslikt in sc Heerenveen. Na de pijnlijke 4-4 van afgelopen weekeinde wonnen de Amster dammers na een spannende slotfase met 3-1. Ajax is halvefi- nalist in het bekertoernooi. Daniël Dwarswaard Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18