Oom bood nichtje van 13 aan voor seks Genieten in Turkije NIEUWS 15 Beweging presenteert voorlopige kandidatenlijst voor EU-verkiezingen #CREATINGM EMORIES Sunweb.nl y39 Ze komt uit een klein Normandisch stadje, is gescheiden en heeft twee kinderen, heeft geen enkele poli tieke ervaring, en kan wel eens dé belangrijkste tegenstander van Em manuel Macron worden bij de aan staande Europese verkiezingen. Ingrid Levavasseur, één van de bekendste Gele Hesjes van het eer ste uur, gaat de politiek in. Een groep Gele Hesjes presen teerde woensdagavond een voorlo pige lijst met tien kandidaten voor de EU-verkiezingen van mei. De 31- jarige Levavasseur staat op de eerste plaats. De komende weken worden de overige tientallen kandidaten gekozen. ,,We willen niet dat Europese in stellingen of de financiële en tech nocratische elite ons hun wil opleg gen'', staat in een verklaring die ze hebben uitgegeven. ,,Het moet gaan om mensen en solidariteit.'' Levavasseur woont in het Nor- mandische Pont de l'Arche en is daar verpleeghulp. Voor de Fransen is de roodharige activiste inmiddels een bekende. Ze leidde verschil lende blokkadeacties in Normandië en is als 'goedgebekt' Geel Hesje met grote regelmaat te gast op tele visie. Ze zat al twee keer aan tafel met de staatssecretaris voor Kli maat om te praten over de eisen van de betogers. Nu Levavasseur heeft besloten met geestverwanten de politiek in te stappen, lijkt het er op dat de Gele Hesjes definitief uiteenvallen, met ruzies en verwijten. Eén van de woordvoerders, Maxime Nicolle, beschuldigde Le vavasseur ervan de Gele Hesjes te 'verraden'. Op social media ver spreidden betogers haar foto met de tekst: Wie denk je wel dat je bent? En dat is niet het enige conflict. Gele Hesjes-woordvoerster Priscil- lia Ludosky nam kort geleden ook al publiekelijk afstand van haar col lega-woordvoerder Eric Drouet, na- dat die haar bedreigd zou hebben. Het geruzie binnen de protestbe weging is goed nieuws voor presi dent Macron. Een verdeelde tegen stander is een verzwakte tegen stander. Maar ook het politieke initiatief van Levavasseur kan in zijn voor deel werken. De Gele Hesjes mobi liseerden tot nu toe vooral 'ontevre den' Fransen: niet-stemmers en aanhangers van de extreemlinkse Jean-Luc Mélenchon en de ex treemrechtse Marine Le Pen. Als Levavasseur bij de verkiezin gen in mei kiezers wegsnoept bij de partijen van Mélenchon en met name Le Pen, dan raakt het 'anti- Macron'-kamp onderling meer ver deeld. De electorale positie van Ma crons eigen partij, de LREM, wordt daardoor automatisch versterkt zonder dat de impopulaire presi dent er iets voor hoeft te doen. De zwaarste eis was voor een 25- jarige man uit Beerta. Hij zou het slachtoffer, een 13-jarig meisje, ge durende een jaar wekelijks heb ben verkracht. Het kind werd door haar oom, de 46-jarige Mi chel M. uit Winschoten (Gronin gen) voor seks aangeboden aan andere mannen. De man uit Beerta was een van hen. De verdenking is waterdicht en het bewijs is er ook: ontelbare chatgesprekken en e-mailberich- ten, er zijn filmopnames. En de verdachten bekennen, zij het schoorvoetend. Uit niets kon ik opmaken dat ze geen 19 was en ik heb best wat mensenkennis Michel M. werd vorig jaar veroor deeld tot acht jaar celstraf en tbs met dwangverpleging en het be talen van een schadevergoeding van 100.000 euro. Zijn kick was om het meisje over wie hij zich had ontfermd voor wrede seks aan te bieden aan mannen, bij voor keur aan mannen met een kleur tje. Hoe wreder, hoe beter. Soms moest het kind drugs gebruiken. Het enige dat hij van de mannen verlangde, was dat de verkrachtin gen, op afgelegen plekken rond Winschoten, werden gefilmd. Alle vier verdachten verklaar den los van elkaar dat ze niet wis ten dat het meisje nog maar 13 jaar was. De een dacht dat ze 19 was. Omdat ze dat zei. Een ander 17. Een derde verdachte had er niet bij stilgestaan. Een 38-jarige man uit Almere hoorde tien maanden celstraf ei sen. Hij had via een datingsite een afspraak met het meisje in Win schoten, niet wetende dat de date werd geregisseerd door de oom. Pas achteraf kwam hij er achter dat het meisje minderjarig was, was zijn verklaring. Een 29-jarige man uit Gronin gen hoorde eveneens tien maan den eisen. ,,Uit niets kon ik opma ken dat ze geen 19 was en ik heb best wat mensenkennis. Ze speelde het kennelijk heel goed.'' De man vreest voor zijn toe komst. Hij wil gaan studeren, maar zit nog in een asielproce dure. De man uit Almere vreest voor zijn baan en voor het stuklo pen van een vergevorderde proce dure een kind te adopteren. En voor zijn huwelijk. De vierde verdachte is een 40-jarige ondernemer uit Dren the. Moet hij tien maanden zitten, conform de eis, dan is hij bang dat zijn ondernemingen failliet gaan. Schulden zijn er al. Vandaag staan nog vier mannen terecht voor ver gelijkbare verdenkingen. In alle zaken doet de rechtbank op 1 maart uitspraak. "o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Hotel Q Premium Resort Hotel Adalya Art Side vrijdag 25 januari 2019 GO Gele Hesjes gaan de politiek in Het is definitief: de Gele Hesjes doen mee met de verkiezingen. En daarmee gaat een siddering door de protestbeweging zelf, maar ook door politieke land schap in Frankrijk. Frank Renout Parijs M Ingrid Leva- vasseur wil meedoen aan de verkiezin gen in mei. FOTO AP Een meisje van 13 is langdurig misbruikt door verschillende volwassen mannen. Haar oom bood haar aan voor seks. De verkrachtingen werden ook ge filmd. Het Openbaar Ministerie eiste gisteren straffen tot 3,5 jaar cel. Rob Zijlstra Groningen - 29-jarige man uit Groningen Sunweb Vanaf Vanaf per persoon per persoon ULTRA ALL INCLUSIVE Turkije - Turkse Rivièra - Alanya Lounge bedjes in het water Luxe klassieke inrichting Direct aan het strand ALL INCLUSIVE Turkije - Turkse Rivièra - Side Gratis shuttlebus naar strand Groot zwembad met vijf waterglijbanen Enthousiast animatieteam Sunweb is aangesloten bij: 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. thuiswinkel waarborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15