Graven naar Julen begonnen en gaat zo'n twintig uur duren Commotie over kinderen met blote voeten in sneeuw Ontdek Griekenland Driehonderd TUI-reizigers gestrand op Curagao 14 #CREATINGM EMORIES Sunweb.nl Ediwn Winkels Totalan De mijnwerkers, die zijn gespecia liseerd in reddingsoperaties onder de grond, gaan tot 75 meter diep. Om hem te vinden zullen ze met hun handen en met licht gereed schap een tunnel van ongeveer 4 meter moeten graven. Daarna zal er een opening worden gemaakt naar de put, waarin de peuter elf da gen geleden verdween. De operatie wordt uitgevoerd door acht mijn werkers, tien agenten (Guardia Ci vil) en acht brandweermannen. Hoe lang zij zullen moeten wer ken om bij Julen te komen, durft niemand te zeggen. De schatting is dat de mijnwerkers zo'n twintig uur nodig zullen hebben, afhanke lijk van wat zij aan type grond en rotsen zullen tegenkomen. Ze wer ken in ploegen van twee, die maxi maal veertig minuten per keer in de diepte zullen zijn. De familie van Julen heeft ge vraagd of mensen willen stoppen met het verspreiden van geruchten en fake news over de situatie. Er gaan verhalen rond, waarin de va der van illegale activiteiten wordt beschuldigd en dat Julen helemaal niet in die put zou zijn gevallen. De mijnwerkers (reddingsbrigade t De mijnwerkers wachten al een week op het moment om naar beneden te gaan van mijnen uit het noordelijke As- turië) wachten al sinds vorige week donderdag op het moment om naar beneden te gaan. Zaterdag werd be gonnen met het boren van de schacht, waardoor zij in een speci aal gebouwde cabine naar beneden zullen worden getakeld. Die schacht was gisterennacht klaar. Waarom het zo lang moest du ren? De in het dorpje Totalen aan wezige experts en autoriteiten zijn eensluidend. Het Hjkt tergend lang zaam te gaan met Julen zo diep on der de grond en zonder dat iemand weet in wat voor een toestand. In werkelijkheid is in een kleine week het werk verzet, waarvoor onder normale omstandigheden maan den nodig zijn. Alle mogelijkheden voor een snelle reddingsactie wer den bestudeerd, verschillende wer den uitgevoerd. Tegenslagen waren er dagelijks, voortdurend moest er worden geïmproviseerd. Volgens de Hestia Kinderopvang gaat het om een van oorsprong Duitse methode die de gezond heid van kinderen bevordert. Het kinderdagverblijf zette de afgelo pen dagen ettelijke sneeuwwan- delfoto's op Facebook. Daarop zijn kinderen te zien, die met blote beentjes en voetjes door een laag poedersneeuw struinen. De reacties op de kiekjes liegen er niet om, zoals 'gelijk sluiten die tent', 'kindermishandeling' en 'schending van privacy'. De kinderen zijn op de foto's overi gens wel onherkenbaar. Het personeel is geschrokken van de commotie en heeft giste ren per e-mail een uitgebreid statement en uitleg gegeven over de praktijken. Volgens Hestia is het sneeuw- of watertrappelen iets wat dagelijks met kleintjes wordt gedaan in de aangesloten kinderdagverblijven. Hestia-directeur Ileen Purper hart volgde in 2007 in Duitsland een opleiding om de zogenoem de Kneipp-methode onder de knie te krijgen. ,,Het betreft hy- drotherapie, waarbij water cen traal staat'', volgens het state ment van Hestia. Ook wordt ge steld dat de werkwijze met (ijs)koud en warm water 'bewe zen gezondheidsbevorderend werkt'. Ouders van Hestia zijn volgens het bedrijf op de hoogte van dit beleid en weten ook dat er foto's van het sneeuwtrappe- len op Facebook zijn gezet. Eerst werden de kiekjes intern ver spreid. Toen daar geen reacties op kwamen, is besloten ze in breder verband te delen. Onschuldig Het bedrijf wil benadrukken dat de Kneipp-methode in werke lijkheid onschuldig is. ,,Gedu- rende het jaar gaan de kinderen op onze kinderdagverblijven vlak voor het slapen ongeveer tien tel len met hun voeten in koud wa ter trappelen. Daardoor wordt onder anderen de bloedsomloop gestimuleerd, infectieziekten verminderd en de kinderen val len in een rustigere en diepere slaap'', staat in de verklaring. ,,Vanuit die zienswijze is er de afgelopen dagen sneeuw getrap peld in verse sneeuw.'' De kleintjes worden maximaal tien seconden aan de sneeuw blootgesteld. ,,Aangezien ze di rect daarna naar binnen gaan en gaan slapen, liepen sommige kinderen in een jurk, shirt en luier." WILLEMSTAD Door een ka pot vliegtuigonderdeel zitten 298 Nederlandse vakantiegan gers al drie dagen noodge dwongen op Curasao. Tot on vrede van sommige reizigers. ,,Klinkt leuk zo'n verlengde vakantie maar dat is het niet'', reageert André (59) uit Rid derkerk. ,,Het brengt ook een hoop extra kosten en geregel met zich mee.'' Niet iedereen vindt het extra oponthoud op Cura^ao volgens een woord voerder van TUI vervelend. ,,Alle 298 passagiers zijn on dergebracht in drie hotels. De kosten voor de overnachtingen en maaltijden zijn voor onze rekening.'' Naar verwachting vliegen de gestrande reizigers vandaag naar Schiphol, waar ze vanavond omstreeks 22 uur worden verwacht. 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen "o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Hotel Palm Beach Appartementen Pelagos vrijdag 25 januari 2019 De kinderen van het kinderdagverblijf dartelen blootvoets door de sneeuw. foto hestia kinderopvang Acht Spaanse mijnwerkers zijn gisteravond in de heuvels van Malaga begonnen aan het gra ven van een tunnel om de 2-ja- rige Julen te bevrijden. Er zijn overigens geen aanwijzingen dat het jongetje nog in leven is. Een kinderopvang in Amster dam is onder vuur komen te liggen, omdat het piepjonge kinderen bij temperaturen ver onder nul op blote voeten door de sneeuw laat banjeren. Tom Tates Amsterdam Sunweb Vanaf Vanaf per persoon per persoon LOGIES ONTBIJT Griekenland - Samos - Kokkari LOGIES Griekenland - Samos - Votsalakia Typisch Griekse appartementen Gerund door een gastvrije familie Slechts 20m lopen naar het strand Volledig gerenoveerd Aan het privéstrand Loop naar het gezellige centrum Sunweb is aangesloten bij: cV""v, 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. thuiswinkel waarborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 14