Bh 219 10 NIEUWS bartegoed Wat houdt prijsgarantie in? s GEVANGENIS WANTOESTANDEN Schimmel op de muren, foutieve medicatie en te weinig eten. Gedetineerden, advocaten en een huisarts klappen uit de school over het Scheveningse gevangenisziekenhuis. Oud Hollandsche Steden Bloemencorso Cruise f Unieke Paascruise Gedetineerde D. heeft zo zijn eigen sores achter de Scheveningse tralies. Maar pas echt boos wordt hij als hij vertelt over een medegevangene. De jonge vader van vijf kinderen ver blijft in het Justitieel Centrum voor Somatische Zorg (JCvSZ), zoals het gevangenisziekenhuis voluit heet, vanwege een maagbacterie. Daardoor heeft hij geen controle over zijn ont lasting. Een paar keer per dag poept hij in zijn broek en moet op de alarm bel drukken voor schone kleren. ,,Hij zat samen met iemand op zaal, wat erg vervelend voor beiden was. Daarom vroeg hij of hij alleen in een cel kon worden geplaatst'', schrijft D. in een brief aan deze krant. ,,Vervol- gens wordt hij in een cel gezet zon der douche. Daar poept hij om 6.00 uur 's ochtends zijn benen en rug on der, dus hij drukt weer op dat kutbel- letje. Pas om 8.15 uur komen de be waarders. Als hij vraagt of hij mag douchen, krijgt hij te horen dat ze eerst de medicatieronde afmaken. En dan moet je nog dankbaar zijn ook. Natuurlijk zijn wij allemaal gedeti neerden, maar dit is niet erg mense lijk.'' Nadat deze krant eerder schreef over medicatiemissers in het JCvSZ en over de tuchtklachten van gedeti neerde Myrthe, die haar kiezen kapot beet na een foutieve morfinetoedie ning, schrijven meer gevangenen noodbrieven. Ze vinden de inrich ting vies, klagen over de medicatie verstrekking en over een gebrek aan recreatie en beweging. Advocaten be vestigen het beeld. ,,Niemand wil naar Scheveningen'', vat strafpleiter Louis de Leon het samen. Zijn collega Esther Blok beaamt: ,,Ik hoor alleen maar klachten.'' Een cliënt van De Leon is de Til- burgse onderwereldbaas Zekeriya K., die voor drie liquidatiepogingen Uiteindelijk is hij zichzelf gaan verminken om uit het gevangenis ziekenhuis te komen werd veroordeeld tot 19,5 jaar cel. Na een aanslag op zijn leven zit K. in een rolstoel. Hij heeft ruim vier jaar lang in het JCvSZ gezeten. ,,De leiding heeft hem op zijn zachtst gezegd ge koeioneerd'', zegt De Leon. ,,Wie lan ger in een gevangenis verblijft, krijgt normaal gesproken meer rechten, zo als vaker bellen. Maar bij K. werd de verbinding abrupt verbroken als hij aan de lijn was. Uiteindelijk is hij zichzelf gaan verminken om uit het gevangenisziekenhuis te komen. Eind december is hem dat gelukt.'' Omdat K. zijn eigen cel niet kon schoonmaken, was hij aangewezen op anderen. Dat liet te wensen over, reizen nl JU Ons schip is geheel verbouwd! Per 3*+ MS Allegro o.b.v. volpension Stip-begeleiding Vrijwel dagelijks entertainment aan boord vrijdag 25 januari 2019 PC Ziekenhuis voor bajesklanten 'oogt als een zwijnenstal' Koen Voskuil Scheveningen -Louis de Leon, advocaat zie slipreizen.nl/crrosb Ontdek prachtige Hollandse steden O.a. Harlingen, Texel Zaandam Vertrek april, mei augustus 2019 Pracht Praal tijdens de Bloemencorso O.a. Haarlem, Zaandam Hoorn Alléén vertrek op 11 april! RiviercmisesNfiliT ;r,f. .J,.- T.* prijsgarantie! Wij gaan aan het begin van het boekingsseizoen met ongekend lage prijzen starten voor onze riviercruises met het MS Allegro. U profiteert, want de prijzen zullen gedurende het seizoen hoger worden (Dat komt natuurlijk ook door de verbouwing op het schip deze winter). Gaat de prijs toch omlaag... dan profiteert u ook mee, dat is de prijsgarantie! Deze actie geldt voor alle boekingen die gedaan worden vóór 1 april 2019 op één van de afvaarten van het MS Allegro. Dat geldt dus ook voor de reeds gemaakte boekingen! ai nu v.a. Vier Koningsdag in Hoorn! O.a. Lemmer, Enkhuizen Haarlem Alléén vertrek 20 april 2019! *Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaardenvan toepassing. Kijk voor de voorwaarden van de prijsgarantieopstipreizen.nl/prijsgarantie-ms-allegro. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10