11 John Verschuren hield Terneuzen een spiegel voor Pand dementerenden in Hulst is onveilig 'Boom zoekt schoolplein' in Terneuzen, Hulst en Sluis 6 ZorgSaam sluit in Hulst een pand waar mensen met dementie wonen. Het gebouw aan de Korte Bellingstraat 3 is in geval van een calamiteit niet veilig. Familie en betrokkenen van de be woners en medewerkers van Zorg Saam zijn hier onlangs over inge licht. De acht bewoners verhuizen begin maart naar woonzorgcen trum Antonius in Kloosterzande. Het gebouw aan de Korte Bel lingstraat is in 2008 gebouwd voor de huisvesting van bewoners met dementie. Sindsdien is de wet- en regelgeving rond de psychogeriatri sche zorg echter drastisch veran derd. Zodanig dat in de huidige si tuatie het aanbieden van zorg niet langer veilig kan, vindt het Hulster gemeentebestuur. De gemeente heeft daarom met ZorgSaam over legd over maatregelen. De nieuw bouw van woonzorgcentrum An- tonius in Kloosterzande biedt (tij delijk) uitkomst. Ontruiming Het grootste pijnpunt zit hem in de ontruiming van het pand bij een calamiteit, blijkt uit een brief van ZorgSaam aan familieleden van de bewoners. Een inspectie en een ontruimingsoefening wezen uit dat ontruiming van de verdiepingen niet veilig kan verlopen. ,,We zijn door de nieuwe regels verplicht te ontruimen via een naastgelegen pand of met een hoogwerker. Dat is hier niet mogelijk'', verduidelijkt woordvoerder Judith van Loon van ZorgSaam. De gemeente eiste daarom eind vorig jaar dat ZorgSaam de bewo ners zo snel mogelijk - uiterlijk 1 mei 2019 - zou verhuizen en dat de Korte Bellingstraat niet langer ge bruikt zou worden voor het huis vesten van dementerenden. ZorgSaam had wel al stappen ge zet om de veiligheid te verbeteren. Zo was de nachtploeg sinds eind 2017 exclusief beschikbaar voor de locatie Korte Bellingstraat en de na bijgelegen Korenmarkt. Op alarme ringen uit het Refugium, ook vlak bij de twee locaties, werd door die ploeg niet meer gereageerd. Boven dien rukte de brandweer nu direct uit na een brandalarm en hoefde die niet per se op goedkeuring van de meldkamer te wachten. Ook was er een nieuw oproepsysteem en waren een crisiscoördinator en een beveiliger ingehuurd. Antonius Kloosterzande Het is niet genoeg, vindt Hulst. Het gebouw, eigendom van Woon- stichting Hulst, wordt ook niet ver der aangepast. De bewoners ver huizen begin maart naar Antonius in Kloosterzande. Dat woonzorg centrum is de laatste jaren ingrij pend verbouwd. Er zijn 34 zorgap- partementen en achttien senioren woningen gebouwd. Van Loon: ,,We streven ernaar dat de bewo ners op termijn terug kunnen naar Hulst, misschien naar het terrein van de Blaauwe Hoeve.'' 'Terneuzen is nu eenmaal geen luxe paardje, maar een werkpaard', ci teerde hij in 2005 in deze krant een oud-wethouder. Waarop hij gena deloos terugsloeg: ,,Alsof een werk stad niet aan kunst mag doen. Ik vraag me nog steeds af of de be stuurders van die werkstad het ver schil weten tussen een teerkwast en penseel.'' Geboren in Etten-Leur, opgeleid aan de kunstacademie Sint-J oost in Breda en de Vrije Academie in Ant werpen, vestigde Verschuren zich al jong in Terneuzen. Hij deed zijn best kunst onder de aandacht te brengen. Zo organiseerde hij eind jaren zeventig met zijn in 2011 over leden kompaan Cees van Lange- velde het Terneuzens Kunstmani fest. Dat de provincie na drie jaar de subsidie introk, direct gevolgd door Terneuzen, bevestigde zijn beeld van Terneuzen als anti-kunststad. Jarenlang hield Verschuren nog zijn galerie Des Beaux Arts aan huis in de Terneuzense binnenstad in stand. Hij maakte landelijk naam met een twintig bij twintig meter groot portret van Vincent van Gogh voor een winkelcentrum in Lim burg. In Terneuzen zijn een wand- reliëf over Terneuzen op één van de Diepenbrockflats en een schilde ring van de vesting Terneuzen in Oud Terneuzen blijvende herinne ringen aan hem. Verschuren leverde ook veel, vooral abstracte werken aan de ge meente, in totaal 216. Hij maakte ze in ruil voor een uitkering op basis van de Beeldende Kunstenaars Re geling (BKR). Als die werken nog ergens in de pot te vinden zijn, is een herinne ringsexpositie zo samengesteld, als postuum eerbetoon. IN DE REGIO Nationale Voorleesdagen Boekstart- ochtend voor ouder en kind Happy kookclubs MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 23 januari 2019 VL ZorgSaam sluit wooncomplex Bob Maes Hulst Het gebouw aan de Korte Bellingstraat 3 in Hulst is niet veilig genoeg in geval van calamiteiten. foto google Harmen van der Werf Terneuzen 'Boom zoekt schoolplein', onder dat motto is Natuur en Zo in de gemeenten Ter neuzen, Hulst en Sluis op zoek naar basis- 1 scholen die op Boomfeest- 1! 1S dag, 13 maart, het plein wil len aankleden met één of meer (fruit)bomen en strui ken. In totaal zes scholen kun nen deelnemen. De enige eisen zijn dat de leerlingen helpen met planten en de scholen goed voor het groen zullen zorgen. In schrijven kan via natuur- enzo@terneuzen.nl met een foto van het huidige school plein. Twee scholen per ge meente kunnen meedoen. Keihard kon hij zijn in zijn kritiek op het Terneuzense cultuurbe leid, de vorige week overleden beeldend kunstenaar John Ver schuren (85). Harmen van der Werf Terneuzen TERNEUZEN Tijdens de Natio nale Voorleesdagen 2019 geven De Lieve in Hulst en bi bliotheek Oostburg en Terneuzen extra aandacht aan voor lezen. Zo kunnen kinderen tot zes jaar vandaag te recht bij de drie eerdergenoemde instanties. Van 16.00 uur tot 16.45 uur wordt er voor gelezen en kunnen de kinderen genie ten van het verhaal over de kat Harry. Aanmelden kan via bibliotheekzeeuws- vlaanderen.nl. OOSTBURG Bibliotheek Oost burg houdt vandaag een BoekStartoch- tend. Dit is een workshop bedoeld voor ouders en kin deren en staat in het teken van het belang van voorle zen aan baby's, dreumesen en peu ters. De workshop begint om 10.30 uur en duurt ongeveer een uur. Deelname is gratis. Aanmel den kan door een mail te sturen naar jeugd@bibliotheek- zeeuwsvlaande- ren.nl. HULST De Happy kook clubs voor zowel volwassenen als kinderen gaan weer van start. Mensen die het leuk vinden samen te koken, zijn welkom. De vol wassenenkookclub begint vandaag, het Kinderkookcafé op 30 januari. Beide vinden plaats in de keuken van Tabaks traat 22. Het motto van het tweeweke lijkse Kookcafé is Gezond leven, dat doen we samen. Aanmelden kan via everstraten@hulst- voorelkaar.nl. BOREN VOOR NIEUWE SLUIS TERNEUZEN ,,'s Zomers is het beter werken!" Jerry Hak- kert en Richard de Vries (links) van de firma BoutenGeotron zijn dinsdag aan het werk in de Steenkamplaan in Terneu- zen. Het sneeuwt flink. De mannen plaatsen een peilbuis tot op 47 meter diepte om het grondwaterpeil tijdens de bouw van de Nieuwe Sluis bij Terneuzen te volgen. Vijf dagen doen ze over de boring. Keiharde Boomse klei zit in de weg. Rond de bouwplaats van de Nieuwe Sluis komen zo'n dertig, op af stand uitleesbare peilbuizen. Als het grondwaterpeil sterk verandert, kan worden ingegrepen om verzakkingen te voor komen. AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten; Markt, 11.00-17.00 uur: Streek museum Het Warenhuis; 't Trefpunt, 14.00 uur: Hand werken GRAAUW Dorpscentrum, 13.15-14.30 uur: Sportbuurt- werk voor kids en jongeren HOEK De Lovenhoek, 19.00 uur: Bridge HULST De Lieve, 13.30 uur: Bingo; Tabakstraat 22, 17.00 uur: Happy kookcafé KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Muziek- optreden Bart van Haren; Hontenissehal, 13.30-14.45 uur: Sportbuurtwerk voor kids en jongeren; De Binnendeur, 09.45 uur: Wandelclub KOEWACHT De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten OOSTBURG Hervormd kerk centrum, 09.00 uur: Koffieoch tend Open Kring met bingo; Ledelplein en Markt, 08.30-16.00 uur: Weekmarkt; Bibliotheek, 10.30-11.30 uur: Gratis workshop Boekstar- tochtend voor ouder en kind met boekstartconsulent Elke Hamelink en jeugdverpleeg- kundige Isabelle van de Vrede; Ledeltheater, 20.15 uur: Vin cent Bijlo met de voorstelling Ik hoor alles SAS VAN GENT St.Albert, 13.00 uur: Quilten; Café Reseda, 14.00 uur: Kaarten; Westkade 114, 12.30 17.00 uur: Industrieel Museum Zeeland SINT JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Schieting TERNEUZEN Markt, 08.00 16.00 uur: Weekmarkt; Porgy Bess, 19.30 uur: Roger Dewandeler over het repertoire vam chansonnier Francis Cabrel, Alliance Fran- caise; Ter Schorre, 14.00 uur: Tekenen Steunpunt Terneuzen; Winkelcentrum Othene, 19.30 uur: Mindful Si lent Run; ZUIDDORPE 't Kaaike, 13.30 uur: Kaarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 61