f Unaniem 'nee' tegen migranten bij Caisson BI ILEVELD 7 BASISSCHOOLLEERLINGEN OSTREA Nieuwe klasgenoten, voor elk vak een andere leraar en steeds wisselen van lokaal. En dat in een schoolgebouw dat meer weg heeft van een doolhof. Er komt heel wat af op kinderen die voor het eerst naarde middelbare school gaan. Op het Ostrea Lyceum in Goes hebben ze daar iets op gevon den. Liefst 240 scho lieren van 30 basis scholen op Noord- en Zuid-Beve land konden daar de afgelopen vijf dinsdagen alvast komen wennen. Ze volgden onder meer lessen Ne derlands, Duits, wiskunde, mu ziek en scheikunde. Saai was het allerminst. Zo mochten ze in het scheikundelokaal meteen proefjes gaan doen. Natuurlijk hoopt de christelijke middelbare school dat een groot deel van de kinderen straks voor het Ostrea kiest, maar volgens lerares Nederlands Mi reille Meijers is dat niet het hoofd doel. ,,We willen de overgang voor deze kinderen, ook als ze voor een andere school kiezen, zo gemakke lijk mogelijk maken.'' Het project - De zogeheten Breinbrekers Club - bestaat al ja ren op het Ostrea Lyceum, maar tot een paar jaar geleden was het alleen bedoeld voor basisscholie ren met een havo- of vwo-advies. Nu zijn ook leerlingen die naar de mavo of het vmbo gaan welkom. ,,We hoorden steeds vaker dat deze kinderen het jammer vonden dat zij op hun eigen school moes ten blijven, terwijl klasgenoten naar ons kwamen'', legt Meijers uit. ,,Dat konden we ons heel goed voorstellen. Daarom mag nu ieder een komen.'' Overigens zijn dit jaar voor het eerst ook leraren van het Ostrea een dag naar de basis scholen gegaan om daar een les te verzorgen. Volgens Meijers zijn de kinde ren razend enthousiast over het uitstapje naar de middelbare school. „Tijdens de open dag kwam een meisje dat ik eerder les Het is mooi om te zien dat de kinderen zich snel op hun gemak voelen had gegeven naar me toe. 'Hallo juf, kent u me nog?', riep ze blij. Het is mooi om te zien dat ze zich zo snel op hun gemak voelen.'' De docenten zijn overigens al net zo enthousiast, zegt Joël de Visser, le raar scheikunde en één van de trekkers van het project. ,,Soms la ten ze hun reguliere lessen zelfs schieten om les te geven aan de kinderen uit groep 8. Zelf vind ik het ook ontzettend leuk. De kin deren zijn erg geïnteresseerd en zuigen de informatie op als een spons.'' Op alle drie de locaties van het Ostrea Lyceum werd het project gisteren feestelijk afgesloten met kinderen, ouders en leerkrachten. Alle scholieren die hebben meege daan, kregen een certificaat. De klasgenootjes Merel en Roos (foto) van de Prinses Beatrixschool in Goes hebben genoten van de Breinbrekers Club. Met name de muziekles vonden ze heel amu sant. „Natuurlijk weet je wel onge veer hoe het gaat op de middelbare school'', zegt Merel. ,,Maar je ziet pas echt hoe het is als je het een keer meemaakt.'' Roos denkt dat het les krijgen van steeds een andere docent voor haar de verandering zal zijn waar ze het meest aan moet wennen. ,,Maar ze waren allemaal wel leuk, hoor'', stelt ze lachend vast. Roos zegt bijna zeker te weten dat het Ostrea Lyceum haar nieuwe school wordt, maar Merel laat zich nog niet verleiden tot zo'n uit spraak. ,,Daar ga ik nog eens goed over nadenken.'' Willem Adriaansens Kapelle Dat wil overigens niet zeggen dat de Kapelse gemeenteraad mordicus tegen huisvesting van arbeidsmi granten is. Sterker nog, alle fracties zijn ervan overtuigd dat Kapelle niet meer zonder de hulptroepen uit het Oostblok kan. En allemaal vinden ze het noodzakelijk en ui terst belangrijk dat die mensen ook goed gehuisvest worden. Maar niet bij De Caisson. Het initiatief van De Jager Detachering past volgens de raad niet in het beleid en heeft daarnaast veel te weinig draagvlak. Ook de discussie over de 'blauwe vlekken' op de eerste tekeningen uit 2011 hield de gemoederen flink bezig. Volgens de raad werd acht jaar terug het gebouw van De Cais son zelfbedoeld, en niet een plek of gebouw daarachter. Namens initiatiefnemer De Jager liet inspreker Verbree weten bij een nee graag in overleg te blijven met de gemeente. Daarmee blijft de mogelijkheid open voor huisves ting op een andere locatie in de ge meente Kapelle. KORTING OP DE GEHELE WINTERCOLLECTIE woensdag 23 januari 2019 BE 'Het is wennen aan al die docenten' Rob Paardekam Goes Merel, Nova, Roos en Marion (vlnr) van de Prinses Beatrixschool in Goes smullen van een gebakje tijdens de afsluiting van het project Breinbrekers op het Ostrea Lyceum in Goes. foto marcelle davdse -Mireille Meijers, docent Er komt geen huisvesting voor 150 arbeidsmigranten achter restaurant De Caisson bij Bieze- linge. De gemeenteraad van Ka- pelle heeft dit voorstel gister avond unaniem afgeblazen. Nieuwe Burg 12, Middelburg 0118 - 61 34 81 www.bijleveld-mannennnode.nl Volg ons ook online! O /bijleveldmannenmode 0 @bijleveldmannenmode (UITGEZONDERD STANDAARD EN NIEUWE COLLECTIE)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60