Nieuw type prefabwoningen in Krabbendijke Pandeigenaren moeten worden uitgekocht 6 De bewoners van twee woningen naast Scheepswerf Reimerswaal moeten worden uitgekocht. Hun huizen gaan daarna tegen de vlakte. Huurders Goes straks sneller naar nieuw huis De kosten daarvoor zijn voor Rijks waterstaat, de scheepswerf, zand- handel Faasse en aannemingsbedrijf Van der Straaten. De woningen aan de Westelijke Kanaalweg 2 (Hansweert, Reimers waal) en Zandweg 10A (Schore, Ka- pelle) liggen pal naast de werf. De bewoners ervaren al jaren geluids overlast. Daarover voeren zij ook al meerdere jaren juridische procedu res. In één van die procedures veegde de Raad van State (RvS) eind 2017 allerlei bestemmingsplannen van tafel. Kapelle en Reimerswaal kregen daarbij de opdracht om voor eind 2018 met één nieuw bestem mingsplan voor het gebied te ko men. Volgens de gemeenten Reimers- waal en Kapelle is het opkopen en slopen van de twee woningen de be ste oplossing om rond de werf tot een aanvaardbare situatie te komen. Dat blijkt uit een brief die de twee buurgemeenten hebben gestuurd naar de RvS. De brief maakt deel uit van een verweerschrift dat Reimerswaal en Kapelle moesten indienen naar aan leiding van een verzoek tot dwang som. Dat verzoek is bij de RvS inge diend door de familie Linssen, om dat de gemeenten niet hebben vol daan aan de eis van de RvS om bin nen 52 weken met een nieuw be stemmingsplan te komen voor het bedrijventerrein aan de Kaai bij Hansweert. De familie Linssen be woont overigens een woning aan de oostkant van het kanaal. De twee gemeenten hebben in juni 2018 gekozen voor een scenario waarbij de twee woningen bij de werfworden opgekocht en gesloopt. Daarover zijn eind vorig jaar ge sprekken gevoerd met de bewoners en eigenaren van de panden. De be drijven in het plangebied moeten de uitkoop en sanering betalen. Daar voor wordt, in overleg met de be trokkenen, gezocht naar een ver deelsleutel, aldus de gemeenten. De aankoop en sloop zijn volgens Reimerswaal en Kapelle noodzake lijk omdat de scheepswerf in Hans- weert actief blijft. Bovendien heeft Rijkswaterstaat plannen om 'de be drijfsactiviteiten te intensiveren'. Op de locatie Hansweert zouden onder meer sluisdeuren gestraald gaan worden. Een activiteit die vol gens de gemeenten gepaard gaat met 'aanzienlijke geluidsproductie'. Daarbij zou nooit een acceptabele geluidsnorm gehaald kunnen wor den bij de twee woningen. Gevolg van deze keuze is, volgens het verweer van de twee gemeen ten, dat de termijn van een jaar te kort is. Veel te kort, gezien de opge geven tijdsplanning in hetzelfde verweer. Daarin wordt het nieuwe bestemmingsplan pas op zijn vroegst in november 2019 vastge steld. Maar dan moet er wel snel overeenstemming zijn over de aan koop van de woningen en de verde ling van de kosten. Lukt dat niet, dan liggen de nieuwe plannen er nog (veel) later. Goes Woningcorporatie RWS hoopt tonnen te besparen door wonin gen die leegkomen voortaan snel ler in orde te maken voor een nieuwe huurder. ,,Nu duurt dat gemiddeld zeven weken, maar we willen naar drie weken toe'', zegt een woordvoerder. Dat wil de corporatie onder meer bereiken door de wijkbe heerders na een huuropzegging sneller langs te sturen om te bepa len wat er moet gebeuren in de woning. Verder heeft RWS voor veel klussen vaste prijzen afge sproken met Bouwbedrijf Joziasse en De Kok Bouwgroep. ,,Op die manier hoeven we niet steeds een vertragend traject met offertes in.'' Met de nieuwe werkwijze hoopt de corporatie veel geld te besparen. Dat wordt bewerkstel ligd door de genoemde prijsaf spraken en het feit dat woningen straks sneller weer een huurder hebben en dus geld opleveren. Een exact bedrag valt nog niet te noemen, maar het zou om 'ton nen per jaar' moeten gaan. ,,De brochures zijn net klaar. De ko mende weken gaan we met alle be woners gesprekken voeren", zegt Reinier de Jonge van R&B Wonen. In de Nieulandestraat, Poststraat, Fonteinestraat en Kraaierstraat wor den vijftig woningen vervangen door 27 nieuwbouwhuizen. Het worden stuk voor stuk levensloop- bestendige huizen met een tuintje en de slaap- en badkamer op de be gane grond. Wie liever in een appar tement wil wonen, kan in één van de 34 woningen terecht die R&B na de zomer op de plek van het oude bejaardenhuis bouwt. ,,Het is de be- doeling dat we dat nog voor de zo mer gaan slopen." Om de vernieuwingsoperatie vlot te laten verlopen worden alle huizen in de fabriek geproduceerd. ,,We willen wel graag differentiatie aan brengen door verschillende types prefabwoningen te gebruiken", zegt De Jonge. ,,Deels door te variëren met platte woningen en woningen met een verdieping en een dakje, zo als die in Burgemeester Sandberg- straat zijn gebouwd." Naast deze 'curaviewoningen' die in een fabriek in Terneuzen worden gebouwd, neemt R&B een aantal andere pre fabwoningen af. ,,Dat zijn pluswo ningen met een volledig pannendak van bouwbedrijf VolkerWessels." Voor de verbouwing en nieuw bouw van Nieulande moet het be stemmingsplan nog worden aange past. Tot 5 december kon gereageerd worden op het voorontwerp bij de gemeente Reimerswaal. Twee men sen dienden een inspraakreactie in. Die worden de komende tijd beoor deeld. IN DE REGIO Goese Polderfair De Rederijkers The Beatles en The Rolling Stones MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 23 januari 2019 BE Sloop huizen bij werf Hansweert Willem Adriaansens Hansweert Scheepswerf Reimers waal in Hansweert Rob Paardekam Om te voorkomen dat de straten rond zorgcentrum Nieulande in Krabbendijke eenheidsworst worden, introduceert R&B Wonen een nieuw type prefab woningen. Bewoners van de te slopen huizen, kunnen binnen kort hun voorkeur aangeven. Joeri Wisse Krabbendijke GOES Bewoners van de Goese Polder hou den zaterdag, on dersteund door SMWO-Welzijn, voor de 7e keer de Polderfair. Tijdens deze middag kan men kennismaken met diverse bewo nersinitiatieven en organisaties uit de Goese Polder. Er zijn verschillende activiteiten voor jong en oud. Het volledige pro gramma is te vinden op goesepolder.nl. De fair is geopend van 14.00 uur tot 17.00 uur in wijk- centrum De Spinne. OUD-VOSSEMEER Toneelvereniging De Rederijkers geeft zaterdag een voorstelling in de Vossenkuil in Oud- Vossemeer. Op za terdag 2 februari is de toneelgroep te zien in Meulvliet in Tholen. Het toneel stuk 'Gevaarlijk Dubbelspel' begint op beide avonden om 19.30 uur. Kaar ten kosten 10 euro en zijn te koop bij boekhandel Heij- boer in Sint Anna- land, boekhandel Dieleman in Tholen, tankstation Bal aan de Deehoeve en Terraplein in Tho- len. ELLEWOUTSDIJK In 't Kerkje wordt zondag een eerbe toon gebracht aan The Beatles en The Rolling Stones. Klassiekers worden in een akoestisch jasje gestoken door de groep Songs on a Wire en zanger gitarist Peetman Wisse. Aanvang om 14.30 uur, toegang acht euro. Reserveren: reserveer@elles- diek.nl. RILLAND Een avond vol trucs en bedrog in een buitenhuis dat meer op een gekkenhuis lijkt. Dat is wat het publiek in dorpshuis Luctor en Emergo vrijdag en zaterdag voorge schoteld krijgt door De Reilanders. Voor het 37ste avondvul lende programma heeft het Rillandse toneelgezelschap ge kozen voor het blijspel 'Er is er één jarig' van Marc Camoletti. De amateurspelers zijn al sinds september bezig met het stuk en kregen professionele ondersteuning van raamregis- seur Ron Lubbersen en assistent Peter Vermerris. De voorstelling begint om 20.00 uur, voor beide avonden zijn nog kaarten verkrijgbaar. foto de reilanders COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 12.00-18.00 uur: Maritieme leestafel GOES Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30 11.30 uur: Inloopspreekuur voor vragen over de computer; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijkagent in de wijkinfo- winkel; Bibliotheek, 10.00-11.30 uur: Digitaal Café; Magdalena- zaal, Singelstraat 5, 14.00 16.00 uur: Inloopsoos Vrou wengilde Soos; Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 14.00-16.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luisterend oor en koffie en thee; Milieu Educatie Centrum de Bevelanden, 15.00 uur: Kinderactiviteit 'vogel snackbar' HANSWEERT Zorgcentrum Maria-Oord, 10.30 uur: Digi Inloop KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 09.00-11.30 uur: Activiteit 'Houtsnijden'; 13.00-17.00 uur: Biljarten voor senioren; 19.15 uur: Bridgeavond; FitXpe- rience, Vroonlandsweg 47, 09.30 uur: Indoor Cycling; 10.30 uur: Body Pump; Fruit teeltmuseum, 13.00-17.00 uur: Wisselexpositie 'Kunst uit de Kelder' KATTENDIJKE 't Katshuis, 19.30-21.30 uur: Openbare repetitieavond koor Katanza KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur: Yoga-gym voor 55+ RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.00 11.15 uur: Wandeling in groeps verband YERSEKE Zorgcentrum Moerzicht, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband; Kerkplein 1, 13.00-16.00 uur: Rondleidin gen door Oosterscheldemu- seum; Moerzicht, 19.00-20.00 uur: Bijbellezing. BLIJSPEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59