Saman Groep doet zonnepark van de hand BI ILEVELD 7 BURGH-HAAMSTEDE JONGEREN De vroegere jeugdsoosvan Burgh-Haamstede is al een tijdje ter ziele. Maar in de voetbalkantine van FC De Westhoek kunnen jongelui nu toch iedere week een beetje 'gamen en chillen'. I r werd lang over gesteg geld, maar uiteindelijk viel enkele jaren gele den het doek voor I jeugdsoos Big S in Burgh-Haamstede. Het pand aan het Sluispad is gesloopt, er is prak tisch geen spoor meer te zien van wat er ooit stond. En toch is er nu weer een jeugdsoos voor de jonge ren in het dorp. Op vrijdagavond kunnen ze terecht in de kantine van voetbalvereniging FC De Westhoek. Vanaf een uur of acht druppelen de jongens en meiden binnen. Het zijn er tussen de vijftien en twin tig op een avond. Het is net een huiskamer. Er worden spelletjes gespeeld op een spelcomputer, een paar jongens doen zelfs een ouder wets bordspel en de meiden zijn druk in de weer met hun mobiele telefoons. De sfeer is ontspannen. Anne- marie Bodbijl en echtpaar Sabina en Ed Adelaar hebben het initiatief genomen om zich deze avonden over de jongelui te ontfermen. Er moet immers wel toezicht zijn. Annemarie heeft zich altijd inge zet voor Big S en wilde toch graag weer iets doen. Niet in de laatste plaats omdat ze zelf een zoon heeft die graag naar de soos komt. ,,In eerste instantie wilden we met Big S naar een nieuwe plek. Dat was niet haalbaar. In overleg met ge meente en SMWO hebben we nu dit bedacht. Het werkt prima. En er is subsidie beschikbaar gesteld om de kosten te dekken." Loempia's Bij die kosten moet je denken aan wat fris en iets lekkers en inkopen voor een activiteit. Vanavond wor den er bijvoorbeeld loempia's ge maakt. Ed Adelaar is kok en laat de jongens en meiden zien hoe je een mooie loempia vouwt. Hij werkt vijf dagen in de week, maar doet Wat moet ik dan, de hele avond op de bank zitten? dit er met veel plezier bij. „Mensen verbazen zich weleens dat ik daar zin in heb, maar wat moet ik dan, de hele avond op de bank zitten? Ik verbaas me er op mijn beurt over dat sommigen nog geen appel kunnen schillen. Het is leuk om ze iets te kunnen leren." Elke week wordt er wel wat be dacht om te doen. Sabina Adelaar weet inmiddels dat dat nodig is. ,,We wilden ze eigenlijk zelf een programma laten maken. Maar dat ging niet echt. Ze hebben een beetje hulp nodig. Nu komen ze wel meer los en komen ze vaker met eigen ideeën. Je ziet dat ze zich steeds meer op hun gemak voelen. Er is ook heus weleens een akkefietje. Maar dan praten we er- over en lossen we het op." De doelgroep is tussen de 12 en 16 jaar oud. Sabina: ,,Zijn ze ouder, dan gaan ze naar Renesse." Dat zouden Froukje Obbink en haar vriendinnen ook wel willen. Maar dan moeten ze nog even wachten. Tot die tijd vinden ze de soos prima. ,,Ik kom hier voor de gezellig heid. We zien elkaar niet allemaal meer op school, omdat we niet op dezelfde middelbare school zitten. Dus het is ook een beetje een reü nie." ZIERIKZEE Saman Groep heeft Zonnepark Zierikzee - met in totaal 41.000 zonnepanelen - verkocht aan Encavis uit Hamburg. ,,Al spreek ik liever van een investering", zegt di recteur Daniël Lodders. De panelen in de polder zijn sinds eind decem ber 2018 aangesloten op het elektri citeitsnet. Encavis neemt ook twee zonneparken op Goeree-Overflak- kee over. Met de overname van het park in Zierikzee is een bedrag van 10,6 mil joen euro gemoeid, bevestigt Lod ders. ,,Wij zijn al twaalf jaar lang be zig met energietransitie en hebben geld nodig om nieuwe parken te kunnen blijven ontwikkelen." Waar eerst de bank geld in Zonne park Zierikzee stak, doet nu Encavis dat. De Saman Groep houdt een res terend aandeel van 10 procent in het park. ,,We willen invloed blijven houden op de bedrijfsvoering. De uitvoering moet op een fatsoenlijke manier blijven plaatsvinden", zegt Lodders. Als de gemeente Schouwen-Dui- veland over enkele maanden de nieuwe omgevingsvisie bekend maakt, komt Saman Groep met nieuwe locaties voor te ontwikkelen zonneparken. ,,Dat zijn ook plekken rondom Zierikzee vanwege de aan sluiting op het elektriciteitsnet", al dus Lodders. Het zonnepark Zierikzee wekt stroom op voor 42.000 huishoudens. KORTING OP DE GEHELE WINTERCOLLECTIE woensdag 23 januari 2019 SD Voetbalkantine vervangt oude soos Mariska den Hartog Burgh-Haamstede Brian Brink, Mario Speelman, Sem Kapitein en Lucas van der Liet vermaken zich met spelletjes in de jeugdsoos in Burgh-Haamstede. FOTO MARIEKE MANDEMAKER -Ed Adelaar, kok Nieuwe Burg 12, Middelburg 0118 - 61 34 81 www.bijleveld-mannenmode.nl Volg ons ook online! O /bijleveldmannenmode @bijleveldmannenmode (UITGEZONDERD STANDAARD EN NIEUWE COLLECTIE) Wedttfijdv ftttgw.ft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58