Tweede Paasdag in Het Koninklijk Concertgebouw WILFRED GENEE VERONICA INSIDE OP DE RADIO Ga naar pzc.nl/messiah Hij heeft niet veel met klassiek; radio- en tv-presentator Wilfred Genee is meer van het populaire lied. Toch kwam hij onlangs tot eigen verbazing terecht bij een concert van The Bach Choir Orchestra of the Netherlands. 'En echt, het was een prima avond.' Cadeaucode ADRKL Bestel nu tickets voor 47,50 i.p.v. 75,- 6. Commerciële bijlage 23 januari 2019 'Aanstekelijk, die energie, dat enthousiasme...' "Echt een prima avond gehad", zegt hij. "Het was heel toegankelijk. En al die tierelantijnen van Jan Vayne maakten het speels en sfeervol. Vooral de entourage deed me wat, in die kerk. De kerstsfeer. Wat me ook opviel was het enorme enthousiasme en de energie van dirigent Pieter Jan Leusink. Dat was aanstekelijk. Ik heb op een gegeven moment zeker vijf minuten lang ademloos naar zijn bijna gymnastische oefeningen zitten kijken. De overgave. Geweldig." BREED PUBLIEK Jawel, hij zou zeker nog eens gaan. "In elk geval naar die Classical Christmas. Echt bijzonder. Je denkt vooraf toch aan een net, elitair publiek, maar daar heb ik niks van gemerkt. Nee hoor, heel gewone mensen, een breed publiek. Mijn kinderen? Ik heb ze een video van zo'n avond laten zien, maar die zijn er denk ik nog niet aan toe." Onlangs is Genee als presentator gestart op Radio Veronica, van maandag tot en met donderdag van 16 tot 18 uur, de radio-versie van Veronica Inside. "Straks ga ik er weer heen. Radio - ik hou ervan, meer nog dan van tv. Laatst heb ik wat Nederlandstalig gedraaid, daar moesten ze geloof ik even aan wennen bij Veronica. Iets klassieks? Radio is altijd verrassend. Je weet nooit, het gaat vast wel een keer gebeuren. Zeker als het zo wordt gebracht als toen in de Grote Kerk." (Leeuwarden, 1967), is getrouwd met Lili en heeft een zoon (6) en een dochter (9). Hij studeerde rechten, maar werd toch liever sportjournalist en radio- en tv-presentator. Hij is een prima interviewer, maar vooral bekend van de voetbaltalkshow Veronica Inside (op tv) met René van der Gijp en Johan Derksen. Sinds 7 januari presenteert Genee van maandag t/m donderdag van 16 tot IS uur op Radio Veronica de radiovariant van Veronica inside. Dat doet hij met sidekicks Rick Romijn en Niels van Baarlen, die tot voor kort samenwerkten met Edwin Evers en nieuwslezeres Celine Huijsmans. De radioshow brengt popmuziek, maar ook sportnieuws en het nieuws van de dag. Opeens zit Wilfred Genee (51) te zingen. 'Papa was a poor man, Papa was a poor, poor, poor, poor, poor man...' De hit uit 1974 van Jack Jersey, vertelt hij, dat was bijvoorbeeld de muziek van zijn jeugd. "En BZN, The Cats, noem maar op. Nog steeds hoor: het Nederlandstalige lied, meezingers, karaoke, allemaal geweldig. Nee, Johan Derksen overdrijft dat niet. Voor mij het mooiste wat er is." Hij 'gelooft wel' dat hij ooit, lang geleden, eens bij een klassiek concert is geweest. "Maar ik zou het nu, uit mezelf, niet in m'n hoofd halen. Totdat de man die mij altijd auto's levert op me in begon te praten. Moest ik echt eens doen, op kerstavond: Classical Christmas. Jan Vayne, de pianist, is ook klant bij hem en via Jan kon hij een toegangsbiljet krijgen. En zo kwam het." Op kerstavond woonde Genee in de Grote Kerk in Naarden de Classical Christmas bij met Jan Vayne als pianist, Olga Zinovieva als sopraan, Martinus Leusink als tenor en vader Pieter Jan Leusink als dirigent. Met kerstklassiekers van bekende componisten en de dartele improvisaties van Jan Vayne ertussendoor. The Bach Choir Orchestra of the Netherlands onder leiding van Pieter Jan Leusink neemt u mee naar de tijd van Handel. Tijdens de uitvoering wordt gebruik gemaakt van authentieke instrumenten en wordt teruggegrepen naar de opstelling die Handel ook gebruikte bij de première in Dublin: 15 zangers in lijn opgesteld, violen, cello's, contrabas, trompet en pauken. Het resultaat? Een transparantie en dynamiek die u moet ervaren. Wilt u Handel's Messiah écht beleven en eens ervaren wat een 'live' uitvoering met u kan doen, kom dan luisteren. De uitzonderlijke talenten van de professionele musici dragen zorg voor een uitvoering die intens, krachtig, ontroerend, meeslepend en indrukwekkend zal zijn. Concertdatum Tweede Paasdag 22 april Amsterdam Concertgebouw*"' 14.15 Georg Friedrich Handel (1685 -1759) had zowel de Duitse als Engelse nationaliteit. Hij was ook een slim zakenman: met componeren hield hij rekening met de smaak van het publiek en politieke stromingen, terwijl hij zich zelf in de elitaire werelden van adel en koningen bewoog. Zo wist hij grote bezoekersaantallen te krijgen bij zijn uitvoeringen, maar ook de waardering van de adel (en het geld). *Prijzen zijn exclusief 6,- servicekosten per bestelling. **Het Concertgebouw rekent 5,- toeslag per Rang 1-ticket, inclusief consumpties en gereserveerde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54