8 i 2 Ga naar pzc.nl/klassiekfestival Or W™ B 50% voordeel: bestel nu tickets van 70,- voor 35,-* Of koop een Passepartout voor 3 concerten naar keuze voor 89,-* Cadeaucode ADRKL Ode aan Bach Matthaus Passion - BACH Vrijdag 21 juni 2019 - Grote Kerk, Elburg -19.00 uur Bachs 'Boerencantate' 'Koffiecantate' Italian Barock 'n' Roll Moscow Nights 7< Geachte muziekliefhebber, Pieter Jan Leusink Jf Donderdag 20 juni 2019 - Grote Kerk, Elburg -19.30 uur Vocale hoogtepunten uit de Hohe Messe, de Johannes Passion en de beroemde sopraancantate 'Ich habe genug'. Maar ook het Concerto for Violin and Oboe in C minor, BWV 1060a zal in de prachtige akoestiek van de Grote Kerk in Elburg klinken. De Russische violist Igor Ruhadze en de Braziliaanse hoboist Beto Caserio zullen al hun virtuositeit ten toon spreiden is deze spectaculaire compositie voor orkest, vioolsolo en hobosolo. The Bach Choir Orchestra of the Netherlands zijn specialisten in het uitvoeren van deze compositie. Het orkest bespeelt authentieke instrumenten uit Bachs tijd en het koor wordt geroemd om haar dynamische en expressieve klank. De zorgvuldige keuze van (internationale solisten completeren de uitgelezen cast. Zaterdag 22 juni 2019 - Kloostertuin, Elburg -15.30 uur en 20.30 uur De sfeervolle Kloostertuin is het ultieme decor voor de uitvoering van twee humorvolle Cantates die Bach componeerde. In de Boerencantate bespotten een boer en zijn vrouw Mieke de oneerlijke praktijken van belastingontvanger Dieskau. De compositie is een echte comedia dell arte! Het bestaat uit maar liefst 24 deeltjes gebaseerd op folklore dansen, liedjes en ritmes. De Boerencantate swingt, is expressief en nauwkeurig toegesneden op de tekst. Donderdag 27 juni 2019 - Kloostertuin, Elburg - 20.30 uur De prachtige Kloostertuin van het voormalig Agnietenklooster is de ultieme lokatie voor het programma, Italian Barock 'n' Roll. Tijdens intieme duetten van componisten Handel en Vivaldi brengen Olga Zinovieva en Sytse Buwalda ultieme liefde ten gehore. In de spectaculaire Italiaanse barok aria's heeft ook baroktrompettist Frank Anepool een belangrijk aandeel. Concertmeester Igor Ruhadze soleert in 'Lente' en 'Zomer' uit Vivaldi's Vier Jaargetijden. Vrijdag 29 en zaterdag 29 juni 2019 - Kloostertuin, Elburg - 20.30 uur Sopraan Olga Zinovieva neemt u mee naar haar geboorteland Rusland. De in Novosibirsk (Siberië) geboren sopraan vertolkt de mooiste aria's die door haar beroemde landgenoten werden gecomponeerd. Naast de beroemde 'Vocalise' van Rachmaninov geniet u van 'Rossignol' (De Nachtegaal) van Alabiev, waarbij de sopraanstem klinkt als een echte nachtegaal. Heel bijzonder en teder is 'Maria's Wiegenlied' uit Tsjaikovski's opera 'Mazeppa'. *Prijzen zijn exclusief 6,- servicekosten per bestelling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53