Geen extreme sneeuwval, toch drukste spits ooit Thuiswerken om de sneeuw? Dat lukt niet 4 FILES DE EERSTE SNEEUW i Vader en zoon vast om moord Meeste sneeuw viel tussen ochtend- en avondspits Op veel snelwegen, zoals de A2, A27, A28, A50 en A73, was sprake van enorme vertragingen. Op veel provinciale wegen was het spekglad en ging het verkeer daardoor stap voets, zegt ANWB-woordvoerder Arnoud Broekhuis. ,,Het aantal on gelukken viel relatief mee, maar het ging gewoon erg langzaam.'' t Het vorige record werd verpulverd: van 1461 naar 2300 kilometer file Het vorige record werd gevestigd op 11 december 2017: 1461 kilometer file in Nederland. Toen was er wél sprake van extreme sneeuwval en gaf het KNMI code rood af. Gisteren hield het weerinstituut het bij code geel, en toch ging het filerecord er dus aan. Wat heet, het werd verpul verd. ,,Het is steeds drukker op de weg'', is de simpele verklaring van Broekhuis. In 2018 steeg het aantal files ten opzichte van 2017 met 20 procent, meldde de ANWB eind vorig jaar. Dat heeft met name te maken met economische groei, maar ook extreme weersomstandigheden speelden een rol. De nummer drie in het klassement van drukste spit sen ooit is 1 november 2018 met 1135 kilometer. Toen was er geen sprake van sneeuw of andere ex treme weersomstandigheden. Vliegveld De sneeuw van gisteren zorgde niet alleen in de avondspits op de snel wegen voor grote vertragingen. Ook vliegvelden hadden last van de sneeuw, bijvoorbeeld in Rotter dam. Daar werd tijdens de sneeuw bui de luchthaven tijdelijk gesloten. Naast alle verkeersellende was er ook veel sneeuwpret. Kinderen, volwassen en huisdieren zoals kat ten, honden en konijnen genoten van het laagje sneeuw. De creatie- velingen bouwden sneeuwpoppen of toverden auto's dankzij een paar vrolijke ogen op de voorruit om tot 'acteurs' uit de film Cars. Voor de ijspret pakt de sneeuw bui desastreus uit. De sneeuw zorgt ervoor dat bevroren sloten en meren minder hard aanvriezen in de komende dagen. mim Het dorpje Totalan is in de ban van de speurtocht naar Julen, net als de visserswijk in Malaga waar de peuter vandaan komt. Er heerst teleurstelling wanneer rond de put weer een dag met tegenslagen en zonder resultaat voorbijgaat. a Voor de deur van de bescheiden woning in de oude visserswijk El Palo staat de blauwgroene driewieler al meer dan een week onaangeroerd. Het is het favo riete speelgoed van Julen, die zich in het autovrije straatje zonder gevaar kon uitleven. Aan de brievenbus hebben twee kin deren briefjes gehangen, eentje met poppetjes van Dragon Ball en het woord 'Snimos', kom op! De ander met een wens: 'Julen, laat ons niet in de steek. De poe zen wachten op je, en wij ook.' ,,Het gaat hier nergens anders over'', zegt Antonio, die elke dinsdag en vrijdag door de stra ten loopt om loten te verkopen. ,,Ik heb net nog aan de deur met zijn oom staan praten, de hele familie is kapot.'' Naast Julen en zijn ouders, José Roselló en Victoria Garda, wonen ook zijn grootouders in de straat. ,,Het zijn mensen van hier, generaties lang'', zegt een buurvrouw. El Palo is een eenvoudige wijk, de werkloosheid is er groot. De eerste dagen na de val van Julen in de peilloos diepe put werden de kleine straatjes, een labyrint van steegjes aan zee, overvallen door cameraploegen. Priester Rafael Vivancos ergerde zich en Een vader (71) en zoon (32) uit Sint Willebrord (Noord-Brabant) zijn gisteren in de gevangenis aangehouden voor betrokken heid bij een viervoudige moord vorig jaar in Enschede. De man nen worden ervan verdacht een wapen te hebben geleverd aan de verdachten die eerder zijn aangehouden, aldus de politie. Bronnen bevestigen dat het gaat om Arie van D. en zijn zoon Dennis. Arie van D. kreeg op 17 december twee jaar cel voor wapenbezit en voor het verkopen van een vuurwapen met patro- nen aan een undercoveragent tijdens een pseudoverkoop. Zijn zoon kreeg vijftien maanden cel, waarvan vijf voorwaardelijk. Vader en zoon waren op 13 no vember vrij uit voorarrest, toen de viervoudige moord in En schede werd gepleegd. Handgranaten bij leden motorclub Agent gewond na schiettraining 'Sekscoach' weer vrijgelaten Oud-agent vervolgd om lek Het Openbaar Minis terie vervolgt de oud politiemedewerker die informatie zou hebben gelekt over de auto mobilist die in de zomer van 2017 een groep mensen aan reed bij het Centraal Station in Amsterdam. De man zou informatie over de bestuurder uit het interne systeem hebben gegeven aan GeenStijl. Dat plaatste een foto van een poli tiecomputer met daarop de informatie. woensdag 23 januari 2019 GO Het heeft weleens harder ge sneeuwd dan gisteren. En toch gaat dinsdag 22 januari 2019 de boeken in als de drukste spits ooit, met iets na 17.30 uur meer dan 2300 kilometer file. Chris van Mersbergen Wassenaar Kijk op de site bij /video De lasten en lusten van de eerste sneeuwdag 'Er staan minder files dan normaal. Veel mensen lijken te hebben geanticipeerd op de verwachte sneeuwval', schreef de ANWB gisterochtend hoopvol op Twitter. Maar lang niet iedereen kan zijn werk thuis doen. Marianne Luijt, lerares basisschool ,,Als je kiest voor het onderwijs, moet je er gewoon zijn. Ik zou ook niet weten of ik de discipline heb om thuis aan het werk te gaan. Ik was één dag in mijn loopbaan thuis om te werken, toen mijn dochtertje ziek was. Van werken kwam niets.'' Mardie van Silf hout, installateur „Wij installeren systeemwanden. En dat kunnen we niet echt thuis doen, hè? Ik vond het wel lekker, al die men sen die thuisbleven. Het was s ochtends lekker rustig op de weg, ik kon zo doorrijden." David Blok, stagiair bij bouwbedrijf „Het was geen optie om thuis te blijven. Ik reis met de trein, ik moest dus wel rekening houden met de aangepaste dienstregeling. En ik hoef gelukkig niet buiten aan het werk, 1 ik ben binnen bezig met een nieuwe liftput." Aminollhah Azizi, taxichauffeur ,,Als je auto in goede conditie is, waarom zou je dan niet werken? Misschien rijden er wel minder treinen. Het is wat glibberig op de weg, maar als je winterbanden hebt en aan je klanten uitlegt dat je niet gaat haasten, is dat geen probleem.'' Edwin Winkels j|i Totalan v*T SINT WILLEBRORD In dit Enschedese bedrijfs pand vielen vier doden. foto anp ECHT/HOLTUM Onbekenden hebben gisterochtend bij woningen van leden van een motorclub in de Limburgse dor pen Echt en Holtum handgranaten neer gelegd. De Explosie ven Opruimingsdienst Defensie heeft de handgranaten verwijderd en mee genomen. Volgens re gionale media en ge tuigen zijn de hand granaten gevonden bij woningen van leden van de Bandidos. SEVENUM In Sevenum (Limburg) is een agent gewond geraakt na een schiet- training. Volgens de politie viel het schot in de onderhoudsruimte voor wapens. De agent is naar het zie kenhuis gebracht. MOSKOU Het Wit-Russische model Anastasia Vasjoekevitsj, die beweert bewijzen te hebben voor Russi sche hulp in de ver kiezingscampagne van Donald Trump, is weer vrij. De vrouw was vorige week Thai land uitgezet en opge pakt na aankomst in Rusland. De Thaise autoriteiten hadden Vasjoekevitsj eerder vastgezet omdat ze zonder vergunning werkte als sekscoach. AMSTERDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4