Sneeuw zet streep door alle bekerduels Belangrijke jaren voor Zeeuwse judoka 9 Koster treft weer provinciegenoten Aardenburg zet een nieuwe koers in Kerkhove herhaalt kunstje in Singapore BESCHOUWING. Het Nederlandse judo heeft op dit moment geen wereldtopper in de klasse -73 kilo. De Vlissinger zal zich de komende zestien maanden moeten laten zien. voetbal ID-rijders De vijf bekerduels met Zeeuwse voetbalploe gen, die gisteravond gespeeld zouden worden, werden allemaal afgelast. Door de sneeuw die gisteren viel, waren de velden onbespeelbaar. Maandag werd al duidelijk dat de bekerwed strijd van Serooskerke tegen het tweede elftal van Dongen niet zou doorgaan. Daar kwamen gisterochtend de wedstrijden Philippine- Alblasserdam, VVGZ-SSV'65 en Kloetinge- Victoria'03 bij. Over het duel van Terneuzense Boys, uit bij MOC'17, viel pas later een beslissing. Aan het begin van de middag werd duidelijk dat er ook in Bergen op Zoom niet gevoetbald kon wor den door de sneeuwval. In de kwartfinale van het toernooi om de KNVB-Beker staat voor Willem II-trainer Adrie Koster, afkomstig uit Zierikzee, we derom een duel met provinciegenoten op het programma. Hij gaat met de Tilburgers op be zoek in Enschede, bij het FC Twente van Tom Boere (Terneuzen) en Godfried Roemeratoe (Oost-Souburg). Er wordt om 18.30 uur afge trapt. In de vorige ronde schakelde Koster met Willem II het AFC van Goesenaar Thomas van den Houten uit. Feyenoord, de club van Tholenaar Bart Nieuwkoop, speelt vanavond ook. Fortuna Sit- tard is om 20.45 uur de tegenstander. Adrie Koster. foto soccrates/bsr agency VOETBAL Na drie achtereenvolgende degradaties heeft voetbalvereniging Aardenburg zijn doelstel ling bijgesteld. Het ambitieuze meerjarenplan dat er toe moest leiden dat Aardenburg zou uitgroeien tot een stabiele tweedeklasser is vervangen door een voornemen dat gestoeld is op realisme. Met vier nieuwe leden in een bestuur van zeven waait er een nieuwe wind in Aardenburg, dat inmiddels uitkomt in de vijfde klasse van het zondagvoetbal. Tennisster Lesley Kerkhove is gisteren een voudig doorgedrongen tot de tweede ronde van het 25.000 dollartoernooi van Singapore. De Zierikzeese versloeg de Turkse Pemra Ozgen met 6-2 6-3. Het is voor de tweede week op rij dat Kerk- hove actief is in Singapore. Bij het vorige 25.000 dollartoernooi in de stad strandde ze al in de tweede ronde. Nu heeft ze dus de kans om die prestatie te overtreffen. De Zeeuwse is deze week als vijfde geplaatst en moet op basis daarvan ver kunnen komen. Halve finale ten staan om naar Tokio te mogen. Er is dus nog wel tijd genoeg en hij hoeft zich daarom nog geen grote zorgen te maken, maar tochDe klus moet nog wel geklaard wor den. Hij weet ondertussen ook dat hij niet de enige troef is in zijn cate gorie: Roy Schipper, die 87ste staat, komt eraan en gaat ook mee naar Tel Aviv. En uiteindelijk mag er maximaal één per land per gewicht naar de Spelen. Pas als een judoka zich individu eel geplaatst heeft, mag hij of zij ook meedoen aan de landenwedstrijd. Dit onderdeel is nieuw op het olympische programma. Zes judo ka's van een land, drie mannen en drie vrouwen, strijden in zes ver schillende gewichtsklasses tegen elkaar. Eén van die gewichtsklasses is de -73 kilo, wat ideaal zou zijn voor Van 't Westende. Nederland heeft zich virtueel zelfs al geplaatst voor de landen- wedstrijd. Nederland heeft name lijk in alle zes gewichtsklasses ie mand die momenteel hoog genoeg staat op de olympische ranking. In de -73 is dat niet Sam van 't Wes tende, maar Tornike Tsjakadoea. Hij komt uit in de -60 kilo en zou dan in Japan tegen een stuk zwaardere mannen moeten vechten. De bondscoaches zullen dat geen ideale situatie vinden. De Zeeuwse international kan zichzelf en zijn trainers wat rust be zorgen door er in Tel Aviv meteen te staan. Anders neemt de druk, die toch al hoog is in een pre-olym- pisch jaar, alleen maar toe. Duide lijk is dat alle ogen gericht zijn op het middengewicht. In bijna alle andere klasses heeft Nederland juist te maken met de luxe van meerdere geschikte kandidaten. '4 i v Voor judoka Sam van 't Westende komen de de belangrijkste jaren uit zijn carrière eraan. Gaat de Vlissin ger de Olympische Spelen van 2020 halen? De viervoudig Nederlands kam pioen in de klasse -73 kilo begint vrijdag in Tel Aviv aan een nieuw seizoen. Hij is één van de twintig Nederlanders die meedoen aan de Grand Prix in Israël. Sinds half no vember, toen hij in de derde ronde van de Grand Prix van Den Haag werd uitgeschakeld, kwam hij niet meer in actie. Hij trok ruim twee maanden uit om fel te trainen. Voor de 27-jarige Van 't Westende is het belangrijk om goede resulta ten te gaan boeken; hij heeft me dailles nodig op internationale toernooien. In 2020 kan hij bij de Olympische Spelen van Tokio op twee onderdelen uitkomen, het individuele Van 't Westende kan op de Spelen van 2020 op twee onderdelen uitkomen, als hij zich plaatst toernooi en de landenwedstrijd. Maar hij zal zich dan nog wel moe ten plaatsen. Sinds het kwalificatie traject begon - nu acht maanden geleden - heeft hij nog te weinig la ten zien. Op de olympische kwalificatie ranglijst staat Van 't Westende 72ste. Hij zal bij de deadline in mei 2020 ongeveer bij de beste 25 moe- woensdag 23 januari 2019 PM VOETBAL ,,Er is hier in sportief opzicht een mooie peri ode geweest. Die is nu voorbij'', zegt de nieuwe voorzitter Peter de Vrieze. Lees het hele verhaal op pzc.nl/sport. TENNIS 3 ID-renner Joannathan Duinkerke uit Kapelle is tij dens een veldrit in het Belgische Heusden-Zol- der derde ge worden bij de mannen. Walter Pollet uit Hulst werd dertiende. Ook bij de vrouwen was er een Zeeuwse me daille. Irma van Duijn uit Schoondijke werd daar derde. Assistent-trai ner Roy Hendriksen uit Middelburg speelt van avond met zijn club Sporting Portugal in de halve finale van het toernooi om de Taga da Liga, het tweede beker toernooi van Portugal, uit bij Braga. Het duel begint om 20.45 uur. De strijd om een plaats in de finale belooft een kraker te worden. Braga is de nummer drie van Portugal, Sporting staat vierde. Alle ogen gericht op Van 't Westende Sam van 't Westende (wit pak) in actie op het WK. foto soenar chamid/scs Roeland van Vliet Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41