LEZERS HELPEN LEZERS 8 ZEELAND Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal achter deze oproepjes? En is het gelukt om het gevraagde te bemachtigen? Vandaag: Kees de Ruiter uit Nieuwvliet. Hij zocht muziekinstrumenten om te fotograferen. Al sinds zijn diensttijd in de jaren 60 is Kees de Ruiter (70) bezig met fo tografie. Talloze ca mera's, filmrolletjes en USB-sticks hebben de revue ondertussen ge passeerd. De passie voor het foto graferen is in die vijftig jaar niet verminderd. Integendeel zelfs. Het was in de zogeheten 'wel- zijnsclub' op de kazerne, waar Kees gestationeerd was, waar de liefde voor het fotograferen begon nen is. Niet veel later volgde de aankoop van zijn eerste camera, een model van het Japanse merk Yashica, in 1968. ,,In de rustige uurtjes op de kazerne was er van alles te doen. Van sporten tot mo delbouwen en dus ook fotografie. Alles was voorhanden, tot aan een donkere kamer toe. Sindsdien ben ik nooit meer gestopt met het ma ken van foto's. Na de Yashica-ca- mera ben ik overgestapt op Canon. Daar ben ik niet meer van afge stapt. Ook in het digitale tijdperk ben ik Canon blijven gebruiken. De overstap naar digitaal fotogra feren vond ik niet moeilijk trou wens. Al is het wel zo dat je tegen woordig veel minder bewust een foto maakt. Vroeger was elke foto waardevol, want je zat natuurlijk met de beperkte ruimte op een rolletje." Het archief van Kees heeft gro- teske vormen aangenomen en groeit nog immer. Een groot deel van het nieuwe materiaal komt voort uit de lidmaatschappen van twee fotoclubs. ,,Ik ben al jaren lang lid van de fotoclubs in Bres- kens en Oostburg. Iedere maand komen we een keer samen en is er een thema van de maand. Omdat ik dus bij twee clubs lid ben, heb ik in totaal 24 opdrachten per jaar. Dat is de moeite inderdaad, haha. Maar goed, ik ben met pensioen, dus heb er alle tijd voor." De opdracht van deze maand is de reden dat Kees vandaag met zijn hobby in de krant staat. Het thema is namelijk 'het stilleven'. Waar veel mensen hierbij kiezen om pakweg een schaal met fruit te fotograferen, heeft Kees een an dere invalshoek. ,,Een stilleven kun je wat mij betreft heel breed opvatten. Zelf ben ik op het idee gekomen om oude muziekinstru menten te fotograferen. De beel den had ik al in mijn hoofd, alleen de muziekinstrumenten ontbra- ken nog. Op een rommelmarkt had ik al een oude jachthoorn en kleine trompet op de kop getikt. Om het assortiment wat uit te breiden, besloot ik een oproepje in deze krant te plaatsen." Dankbaar Wat volgde was een hele reeks aan muziekinstrumenten die bij Kees terechtkwamen. Zo werd hij on der meer benaderd door een mu- ziekclub, die nog een boel oude in strumenten had liggen. Met als ge volg dat Kees ruimschoots meer instrumenten bij elkaar heeft dan zijn gedroomde aantal. ,,Het was de bedoeling om een instrument of vier te fotograferen, maar dat zijn er veel meer geworden. Hier ben ik vooral ontzettend dankbaar voor. Het is toch prachtig dat zo veel mensen te hulp schieten. Ik ga dan ook elk instrument stuk voor stuk fotograferen. Mijn vrouw wordt er wel wat onrustig van, want ze vraagt zich ernstig af waar ik alle instrumenten ga laten." woensdag 23 januari 2019 Kees de Ruiter: ,,De beelden had ik al in mijn hoofd. Alleen de muziekinstrumenten ontbraken nog." fotos camile schelstraete 'Vroeger was elke foto waardevol' Bas Dingenouts Het oproepje: Amateurfotograaf zoekt voor zijn hobby oude blaasinstrumenten, om deze te gebruiken bij fotosessies. Defect/ beschadigingen geen probleem. Kees de Ruiter, Nieuwvliet, kderuiter@zeelandnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40