Open dag in duurzaam hotel in Westkapelle 100-jarig jubileum BI ILEVELD 7 IMKERSVERENIGING 100 JAAR Imkersvereniging Walcheren bestaat 100 jaar. Maggy Kitslaar is met haar 29 jaar één van de jongere en nieuwe vrouwelijke leden. ,,Ik dacht dat het alleen voor sterke mannen was.'' I aggy's bijenstal be staat uit acht bijenkas ten. Die heeft ze on langs verhuisd van 1 Oostkapelle naar Mid delburg. Maggy: ,,Het waterschap is bezig met werkzaamheden en de kasten komen later in maart in een andere hoek van het terrein te staan. Dit jaar heb ik 90 potten honing kun nen maken.'' Ze las een aankondiging van een le zing over bijen en vond het zo boei end dat ze zich afvroeg of ze zelf bijen kon houden. ,,Ik dacht dat het alleen voor sterke mannen was. Ik heb het echt zo gevraagd: kunnen vrouwen wel imker worden? Het enige wat je wel moet kunnen is een bijenkast van 25 kg optillen.'' Maggy volgde een cursus, liep mee met twee verschillende imkers en sloot alles af met een certificaat. Eén van de imkers gaf haar een half bijen volk cadeau en zelf kocht ze op inter net haar eerste handgemaakte bijen kast. Daarnaast schafte ze kleding en andere benodigdheden aan. Daar bleef het niet bij. Inmiddels is Maggy ook secretaris van de Imkers vereniging Walcheren. En ze gaat een tweede bijenstal beginnen in West- kapelle, op het erf van een boerderij. ,,Ik begin met vier kasten en wil het gaan uitbouwen tot tien. Afgelopen jaar heb ik bij het IVN (Instituut Voor Natuureducatie en duurzaamheid) een cursus gevolgd voor gastheer van het landschap. Dat gaat over de cul tuurhistorische waarde van Walche ren. Bij Staatsbosbeheer leer ik alles over het natuurgebied De Manteling tussen Vrouwenpolder en Oostka- pelle. Daar wil ik op termijn excur sies geven.'' Bovendien staat een samenwer king op stapel met Terra Maris, het museum voor natuur en landschap in Oostkapelle, kondigt ze aan. Dat heeft 20.000 euro beschikbaar om educatie aan kinderen uit te breiden en werkt samen met de Imkersver eniging aan een plan. Eén van de re sultaten staat er al: een bijenstal met een informatiecentrum in de landschapstuin. „De of ficiële opening staat ge pland in april. En wel op Koningsdag, maar wij noemen het Koninginne- dag omdat de bijenkoningin centraal staat.'' Maggy is flink aangestoken door het natuur- en duurzaamheidsvirus. Ze wil ook nog iets duurzaams voor de mens op Walcheren inrichten: een permacultuurtuin. Permacul- tuur is een ontwerpmethode om je tuin en omgeving zo praktisch, effi ciënt, natuurlijk en mooi mogelijk in te delen. Met de ontwerpmethode van permacultuur probeer je een duurzame, eetbare, menselijke om geving te maken. Door de tuinen op een permacultuurwijze te ontwer pen, kan er veel voedsel uit eigen tuin worden gehaald. Maggy: ,,De plan nen hiervoor zitten nog in mijn hoofd. Het zou bijvoorbeeld op terreinen van buiten plaatsen kunnen. Zonder "VN bijen heb je geen kring loop van het leven.'' WESTKAPELLE Hotel Kaap West in Westkapelle is zaterdag te bezichtigen door belangstellen den. Het nieuwe hotel is bijna klaar en verkopend makelaar Team Leisure zet die dag tussen 13.00 en 16.00 uur de deuren open, zodat de inwoners van het dorp en anderen kunnen zien wat er het afgelopen jaar is gebouwd. Het hotel bestaat uit 43 appar tementen die inmiddels bijna al lemaal zijn verkocht aan particu liere investeerders. Vakantie De kopers gaan de kamers verhu ren aan belangstellenden die een aantal dagen of weken hun vakan- tie willen doorbrengen aan de Walcherse kust. Volgens Joris Jobse van Team Leisure is het viersterrenhotel het meest duurzame van Walcheren. Warmtepomp Dat komt onder andere omdat het driehonderd zonnepanelen heeft en een warmtepompinstallatie. Die pompen halen warmte uit de buitenlucht en geven die af aan vloerverwarmingsinstallatie. En als het buiten warm is zorgt de in stallatie ervoor dat er koud water door de leidingen stroomt waar door de vloer voor koelte zorgt. Het hotel in Westkapelle gaat op 1 april officieel open. KORTING OP DE GEHELE WINTERCOLLECTIE woensdag 23 januari 2019 WA Iedereen kan imker worden Theo Rietveld Oostkapelle irawsi «MINI 550 qiam M Ter ere van het jubi leum van de Imkers vereniging Walcheren zijn speciale potten honing verkrijgbaar. Maggy Kitslaar volgde een imkercur sus. Inmiddels is ze secretaris van de Im kersvereniging Wal cheren. FOTO'S THEO RIET- De imkersvereniging is opgericht op 18 juli 1918 en is aangesloten bij de Nederlandse Bijen Vereni ging. Iedereen is welkom in het Imkerscafé (meestal op de eer ste vrijdag van de maand vanaf 21.00 uur in Desafinado in Mid delburg). In dit eeuwjaar zijn prachtige jubileumhoningpotten te krijgen. Nog meer activiteiten rondom het 100-jarig bestaan worden aangekondigd op Face- bookpagina Imkersvereniging Walcheren of de website imkers- verenigingwalcheren.nl. Nieuwe Burg 12, Middelburg 0118 - 61 34 81 www.bijleveld-mannenmode.nl Volg ons ook online! O /bijleveldmannenmode @bijleveldmannenmode (UITGEZONDERD STANDAARD EN NIEUWE COLLECTIE) Maggy plakt etiketten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39