MEDIA CULTUUR 29 Ted Neeley terug in Jesus Christ Superstar het goed komt met mijn land. Maar echt, ik heb goede ervaringen met Nederland. Mijn eerste show in een grote arena was in Ahoy, als voorpro gramma van Bon Jovi. Ik vind de fiet sen geweldig, de grachten, de archi tectuur, en jullie Nederlanders heb ben humor en laten iemand zich wel kom voelen.'' Een jaar geleden hoorde Anastacia voor het eerst over We Will Rock You. De Italiaan Massimo Romeo Piparo regisseert de Engelstalige voorstel ling voor het Nederlandse TEC En tertainment en nam contact op. ,,Ik wilde een donkere stem voor de rol van Killer Queen, die heeft Anastacia. Mijn eerste vraag aan haar was of ze van Queen houdt, dat was een voor waarde.'' Het antwoord was ja. Anastacia zong al nummers van Queen in haar eigen shows en trad in 2005 in Zuid- Afrika zelfs op met de band. ,,Ik be greep vroeger de teksten niet goed, maar viel wel voor de harmonieuze muziek. Nu snap ik waar hun muziek om draait en voel ik me vereerd dat ik dit mag doen. Mijn eerste keer in een musical en ik neem meteen de moei lijkste die er is. Vals personage ,,Als Killer Queen moet ik een nogal vals personage spelen, dat is echt te genovergesteld aan mezelf. Ik ben privé net zo lief als Scaramouche, een ander karakter in de musical.'' La chend: ,,Ik moet dus écht gaan acte ren.'' Mocht de musical een groot succes worden, dan zullen de makers hem willen verlengen, mogelijk gaat hij dan ook de grens over. ,,Als dat ge beurt, moeten we gaan kijken naar mijn schema. En ik moet zien hoe het me gaat bevallen. Misschien vind ik het geweldig, misschien helemaal niet. Ik weet wel dat ik het nooit leuk vind als mijn tournees eindigen, dan wil ik altijd door in dat ritme.'' Waar Anastacia aan het eind van het jaar gaat verblijven, is nog onze ker. Het wordt sowieso een vijfster renhotel, waar ze met haar body guard, manager, persoonlijke assis tent, kapster en visagiste kan bivak keren. Tussen 5 december en 5 ja nuari zijn er elke week van donder dag tot en met zondag vijf shows, eerst in Afas Live in Amsterdam, daarna in het World Forum Theater in Den Haag. Moet het hotel al rekening houden met een waslijst aan eisen, zoals past bij een wereldster? Ze lacht al bij het idee. ,,Die heb ik niet. Ja, een luchtbe vochtiger, fruit en tien liter water. Waarschijnlijk vragen ze zich in ho tels af wat ik met al dat water doe. Nou, gewoon drinken. Ik neem al leen koffie zonder cafeïne en drink geen alcohol.'' Wat doet een wereldberoemde zangeres in Nederland wanneer ze Mijn eerste keer in een musical en ik neem meteen de moeilijkste die er is niet op het podium staat? ,,Dat ga ik nog ontdekken, want ik ben buiten mijn huis nog nooit eerder ergens zo lang geweest. Maar ik ga gewoon naar de lokale supermarkt en naar de was serette. En ik ben dol op shoppen. Ja, dat kan best.'' In de periode waarin ze in Neder land is, vallen ook de kerstdagen. Dat had ze zich gisteren nog niet hele maal gerealiseerd. ,,Ben ik dan ook hier? Dat is nieuws voor me. Nou, bij dezen vertel ik het officieel aan mijn familie. Mom, Bryan, John: dat wordt Kerst in Nederland!'' LLOYD WEBBER €10,- KORTING Bestel nu tickets op pzc.nl/jcs woensdag 23 januari 2019 Anastacia heeft er zin in: voor de musical We Will Rock You komt ze naar Neder land. FOTO PIM RAS 44 —Anastacia (50) Bekijk op de site bij /video het interview met Anastacia. Lezers van deze krant kunnen tot en met vrijdag al exclusief kaarten kopen voor We Will Rock You, kijk op de site van deze krant bij /queen In Nederland hebben sinds 2015 meer dan 170.000 enthousiaste bezoekers de wereldberoemde rockopera gezien. Jesus Christ Superstar - een interpretatie van de iconische film uit 1973 - komt terug en is vanaf april te zien in Groningen, Amsterdam, Den Haag en Breda. De shows zijn een vervolg op een tournee door onder meer Zwitserland en Spanje. Overal ter wereld zorgt de show voor juichende reacties en uitverkochte zalen. Vanaf april 2019 te zien in Groningen, Amsterdam, Den Haag en Breda. *Prijzen zijn inclusief servicekosten en exclusief transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29