Powerspel zonder setverlies h K ZEELAND 25 K TENNIS AUSTRALIAN OPEN A Ze is dé verrassing van de Australian Open. Want Danielle Collins (25), nummer 35 van de wereld, staat in de halve finales. Saillant detail: de Amerikaanse heeft in Stijn de Gier een Nederlandse coach. Speelschema AO Barpa nog niet van Levante af Balotelli naar Marseille De Bakker niet in selectie De Rod Laver Arena was muisstil toen Danielle Collins op match point stond tegen Anastasia Pavljoetsjenkova. De toeschouwers beseften dat ze getuige waren van iets bijzonders. Nadat de Ameri kaanse even later het beslissende punt had gemaakt, schreeuwde zij het uit van geluk en donderde het applaus van de tribunes. Collins had de laatste vier bereikt. Het was een passend vervolg op haar indrukwekkende zege op drie voudig grandslamwinnares Ange- lique Kerber. Collins ontpopt zich zo tot dé verrassing van het toer nooi, van wie de media maar geen genoeg kunnen krijgen. Plots zijn de zalen bij haar persconferenties bomvol. Ze kan er goed mee om gaan. Na het bereiken van weer een nieuwe mijlpaal sprak ze de pers vol humor en bravoure toe: ,,Ja, ik ben een pittig type. Wil je oorlog voe ren met me? Kom maar op. Ik houd enorm van competitie, op de baan en daarbuiten. Of je voor me bent of tegen me, maakt me echt niet uit. Ik ben eerlijk gezegd ook helemaal niet verrast dat ik zover ben geko- Hoewel Collins er zelf niet van opkijkt, wekken haar prestaties ver bazing. Nog maar drie jaar geleden voltooide ze twee studies, media en business, aan de universiteit van Virginia. Meer verscholen op haar RAFAEL NADAL MANNEN VROUWEN us) FLITSEN cv stonden de tennisprestaties, waaronder één deelname aan een grandslamtoernooi. Via een wild card mocht ze in 2014 als amateur meedoen aan de US Open. Het avontuur bleef beperkt zich tot de eerste ronde, maar na het toernooi kreeg ze een aantal profcontracten onder haar neus geschoven. Ze te kende echter niets, Collins gaf haar studie voorrang. Ze twijfelde ook of ze over genoeg talent beschikte om UITSLAGEN prof te worden. „Ik was wel geta lenteerd, maar niet zo goed als som mige anderen.'' Alles is anders Toch begon de Amerikaanse aan een gestage opmars op de wereld ranglijst, resulterend in haar hui dige 35ste plaats. Maar ook in haar volgende vier grandslamdeelnames won ze nooit een partij. Nu, in Mel bourne, is alles anders. De overwin ning op Pavljoetsjenkova was haar vijfde zege op rij. Daarin speelt ook Collins' nieuwe coach, Stijn de Gier, een rol. Hun contact ontstond eind vorig jaar op bijzondere wijze. De Bos schenaar zat bij een bevriende ten- niscoach in de auto toen diens tele foon ging: Collins zocht een trainer om met haar af te reizen naar de Australische toernooien. De Gier (25), zonder ervaring op het hoog ste niveau, maakte duidelijk geïnte resseerd te zijn. Nadat het duo via FaceTime een akkoord had bereikt, begonnen ze aan een wonderlijk succesvolle trip. Het sprookje wordt morgenochtend vervolgd met een halve finale tegen Petra Kvitova. woensdag 23 januari 2019 Sprookje van Collins kent nog geen einde Maurits de Liefde Melbourne MELBOURNE Rafael Nadal (32) dendert maar door in de Aus tralian Open. In zijn kwartfinale kende hij geen genade met de Amerikaan Frances Tiafoe en won in drie sets. In de halve fi nale van het grandslamtoernooi wacht de Griekse sensatie Ste- fanos Tsitsipas. Nadal speelt tot dusver indrukwekkend sterk op het hardcourt van Melbourne. De nummer 2 van de wereld ver loor nog geen set. Ook de 21-ja- rige Tiafoe kreeg geen vat op het powertennis van de zeven- tienvoudig grandslamwinnaar: 6-3 6-4 6-2. Nadal won pas één keer de Australian Open (2009) en verloor drie keer de eind strijd. Vorig jaar moest hij ge blesseerd opgeven in de kwart finale. Kwartfinales Djokovic (Ser/1) Nishikori (Jap/8) Raonic (Can/16) PÖuTlïe"(Fra/28)"" Tiafoe (VS) Nadai (Spa/2) Halve finales Finale Bautista (Spa, 22) Tsitsipas (Gri/14) Tei+cinoe Tsitsipas Nadai Kwartfinales Halve finales S. _Wj|iiams (VS/16) Piiskova (Tsj/7) Osaka (Jap/4) Svitolina (Oek/6) Finale Kvitova (Tsj/8) Barty (Aus/15) LC\ jo Pavljoetsjenkova (Ri Coiiins(VS) Kvitova Coiiins VOETBAL Levante gaat een poging wagen Barce lona via een juridische weg uit het Spaanse bekertoer nooi te wippen voor het op stellen van een niet-speel- gerechtigde voetballer. Le- vante verloor, ondanks een 2-1 thuiszege, in de achtste finales van Barga, dat in het eerste duel Juan Brandariz liet spelen. Volgens Le- vante had hij nog een schorsing uitstaan. VOETBAL Mario Balotelli gaat een half jaar lang bij Olympique Marseille voet ballen. Die club huurt de 28-jarige Italiaanse aanval ler voor de rest van dit sei zoen van OGC Nice, mel den meerdere Franse media dinsdag. Balotelli moet vandaag nog wel de medische keuring onder gaan bij Marseille. TENNIS Thiemo de Bakker maakt geen deel uit van de Daviscupselectie voor de wedstrijd van Nederland tegen Tsjechië. Captain Paul Haarhuis heeft voor het duel op 1 en 2 februari Tallon en Scott Griekspoor geselecteerd. Hij had eer der al Robin Haase, Jean- Julien Rojer en Matwé Mid delkoop voor de wedstrijd aangewezen. Deli Alli staat door een hamstringblessure zeker vijf weken aan de kant. De 22-jarige middenvelder van Tottenham Hotspur liep de blessure zondag op tegen Fulham. Tottenham moet tot maart ook topscorer Harry Kane missen. Schaker Anish Giri re miseerde opnieuw bij het internationale schaaktoer nooi Tata Steel in Wijk. Dit keer tegen zijn landgenoot Jorden van Foreest. Giri neemt na negen speelron den de vierde plaats in met 5,5 punten. De Rus Ian Ne- pomniatstsji, de Noorse wereldkampioen Magnus Carlsen en de Indiër Viswa- nathan Anand leiden met een half punt meer. ■KMfs Danielle Collins reageert op haar halvefinaleplaats. Rechts: met Stijn de Gier. foto getty images Australian Open Mannen, kwartfinales: Nadal (Spa/2) - Tiafoe (VS) 6-3 6-4 6-2, Tsitsipas (Gri/14) - Bautista Agut (Spa/22) 7-5 4-6 6-4 7-6 (2). Vrouwen, kwartfinales: Kvitova (Tsj/8) - Barty (Aus/15) 6-1 6-4, Collins (VS) - Pavljoetsjenkova (Rus) 2-6 7-5 6-1. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: Dabrowski/Pavic (Can/Kro/1) - Chan/Rojer (Tai/Ned) 6-4 6-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25