Engelse voetbalwereld in VOETBAL KWARTFINALES 22 ZEELAND Dat Feyenoord in Zwolle alweer door de ondergrens zakte, was een klap. Maar was het er eentje die vanavond nog doorwerkt in het bekerduel met Fortuna Sittard? Trainer Giovanni van Bronckhorst denkt van niet. KNVB-BEKER Kort Sno Wesley Hoedt naar Celta Wesley Hoedt heeft een nieuwe club. De 24-jarige verdediger stapt met onmiddel lijke ingang over naar het Spaanse Celta de Vigo. De club huurt de verdediger voor een halfjaar van het Engelse Southampton, waar Hoedt de laatste tijd niet meer aan spelen toekwam. Hoedt speelde tot dusver zes in terlands. NAC en ManCity uit elkaar? De samenwerking tussen NAC en Manches ter City verkeert in een impasse. Het hui dige technisch hart, met Pierre van Hooij- donk als adviseur, maakt geen gebruik meer van de overeenkomst die formeel nog twee ënhalf jaar duurt. Andersom is ook Man chester City voorlopig niet voornemens de relatie te herstellen met de Bredase club. Makkelie fluit de klassieker Danny Makkelie leidt zondag de klassieker Feyenoord-Ajax. Het is de tweede keer in zijn loopbaan dat hij een wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax leidt. Björn Kuipers is de VAR in Rotterdam bij het duel dat om 14.30 uur begint. Rojas weg bij Heerenveen Marco Rojas vertrekt per direct bij sc Hee renveen. De 27-jarige Nieuw-Zeelander stapt over naar het Deens S0nderjyske, waar hij voor een jaar heeft getekend. Flitsen Stam Record Stel dat het Feyenoord vanavond niet lukt om de halve finale van het bekertoernooi te bereiken. Dan is alles dit seizoen toch definitief ver loren? Dan rest de Rotterdammers nog ruim drie maanden om plek 3 vast te houden op een straatlengte van PSV en Ajax. Giovanni van Bronckhorst aarzelt niet lang om die vraag te beantwoorden. ,,Ik ben een positief ingesteld mens'', zegt hij. De trainer van Fey- enoord gaat volgens eigen zeggen volledig uit van winst tegen For- tuna Sittard. En hoe slecht Feyen- oord zaterdag ook voor de dag kwam in Zwolle tegen PEC, waarom ook niet? Tegenstander Fortuna Sittard zakte bij de herstart immers ook door de ondergrens, op de Vijverberg tegen De Graafschap (5-1) en bovendien speelt Feyen- oord zoals bijna gebruikelijk in het bekertoernooi in de eigen Kuip, al is de voetbaltempel zeker niet uit verkocht. Maar toch. Feyenoord zal vanavond wel meer moeten doen dan alleen winnen. Een stevig ant woord na de slechte beurt in Zwolle is eigenlijk een verplichting. En voor de spelers die de trainer na dit seizoen nog in het zadel willen houden, algemeen directeur Jan de Jong noemde tijdens zijn speech op de nieuwjaarsreceptie Robin van Persie en Tonny Vilhena met naam en toenaam, is dit hét moment om de daad bij het woord te voegen. Want hoewel in de spelersgroep, of zelfs binnen de hele club, nie- Andere spelers opstellen? We moeten vooral anders op het veld staan mand een hekel aan Van Bronck- horst zal hebben, was het gerom mel tegen PEC bepaald geen aanbe veling voor contractverlenging van de trainer. Rechtsback Jeremiah St. Juste werd zelfs verweten dat hij 'ongeïnteresseerd' op het veld stond. Van Bronckhorst vond dat zaterdagavond ook, maar leek giste ren toch weer wat terug te krabbe len. ,,De vraag was persoonlijk, maar het antwoord was geformu leerd in algemene zin'', zei Van Bronckhorst. Maar of dat het allemaal minder erg maakt? Er waren dus veel meer spelers niet bij de les. En dat direct na de winterstop, met een volgens de clubleiding bijna weergaloos trainingskamp in Marbella in de benen. ,,Of ik andere spelers wil op stellen? Ik denk vooral dat we an ders op het veld moeten staan'', zegt de trainer. ,,We moeten één gedachte hebben. Dat was na rust in Zwolle niet zo.'' Helder Maar schrikt de trainer daar niet van? Want ook voor Zwolle zullen zijn opdrachten, net als voor van avond tegen Fortuna Sittard, toch helder zijn geweest? Leo Beenhak- Quote van de dag Ik ga nu proberen een zakenman te worden Sala (28) bevond zich samen met een piloot in een privévliegtuig, een Piper-Malibu, die hem van Nantes naar Cardiff zou brengen. Dichtbij het rotseiland Les Cas- quets bij de Britse Kanaaleilanden, verdween het vliegtuig van de ra dar. Gek genoeg werd er gedurende de dag niks van het vliegtuig verno- men, ondanks de reusachtige red dingsactie. Gisteren werd de zoek tocht gestaakt vanwege de duister nis. Vandaag gaat de zoekactie ver der. Nantes-ploeggenoot Nicolas Pal- lois sprak Sala vlak voor zijn terug vlucht naar Wales. Sala zei hem dat hij opzag tegen de reis, omdat hij eerder met hetzelfde vliegtuig tur bulentie voelde, toen hij van Car diff naar Nantes was gevlogen na de ondertekening van zijn contract. Berichten uit Sala's vaderland Ar gentinië snijden door de ziel. Vader Horatio sprak voor een tv-zender eerst nog zijn hoop uit. ,,Een vriend vertelde mij dit nieuws. Ik weet verder niks. Ik ben wanhopig, ik hoop dat alles goed gaat. Het enige dat ik weet is dat het een klein vliegtuig was." Zijn vrouw: ,,Dit was het vliegtuig van de president van Cardiff City." Het bekerduel dat FC Nantes van daag zou spelen is geschrapt. Giste ren ging ook de training van Cardiff niet door. Voor de Premier League Een vriend vertelde het nieuws. Ik weet verder niks. Ik ben wanhopig, ik hoop dat alles goed gaat VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Oud-voetballer Evander Sno is veroordeeld tot een werkstraf van 78 uur. De voormalige speler van onder meer Ajax kreeg de straf wegens het neerslaan van een portier bij een uit- gaansgelegen heid. 2 Trainer Jaap Stam heeft Alessandro Tri- paldelli en Gi- anluca Scam- acca de tweede sei zoenshelft niet meer nodig. Het duo keert terug naar hun Italiaanse club Sassuolo. H Tijd voor een duidelijke boodschap Mikos Gouka Rotterdam -Van Bronckhorst (43) Met tien drie punters op rij vestige basket baller Klay Thompson een nieuw NBA-re cord. Thomp sons Golden State Warriors klopte de Los Angeles Lakers met 130-111. Hector Bellerin komt dit seizoen niet meer in actie voor Arsenal. De 23-jarige Spaanse rechtervleugelverdediger scheurde zaterdag in de met 2-0 gewonnen derby tegen Chel sea zijn linkerkruisband. Tafeltennisicoon Bettine Vriesekoop krijgt een vooraanstaande rol in het begeleiden van de Nederlandse talenten. De tafeltennis- bond heeft de 57-jarige voormalig Europese kampioene aangesteld als bondscoach van de kadetten. —Usain Bolt (32) geeft hoop op profcarrière als voetballer op De voetbalwereld werd gisteren opgeschrikt door het bizarre verhaal van een vermist vlieg tuig tussen Nantes en Cardiff, met aan boord de recordaan koop van Cardiff City, Emiliano Sala. Nik Kok Cardiff -Vader Horatio Sala

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22