boldErmsn.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! sSSÊSÊm balderman.nl EUWS 11 Evenveel vrouwen als mannen willen gooi doen naar Witte Huis Met Kamala Harris heeft zich een kanshebber gemeld om het volgend jaar als Democraat op te nemen tegen Donald Trump. Er zijn echter nog veel meer gegadigden. 49'9r Het lijkt soms alsof je niet helemaal meetelt als Democraat, als je niet over weegt om je kandidaat te stellen voor de presidentsverkiezingen van 2020. Enkele tientallen namen zingen rond als potentiële 'prekandidaten' die een gooi willen doen naar de nominatie van hun partij. Een stevige handvol is zelfs al begonnen met campagnevoe ren, met nog een jaar te gaan tot de eerste voorverkiezing en bijna twee tot de dag dat Democraten een kans krijgen Donald Trump uit het zadel te wippen. Pragmaticus De nieuwste gegadigde is Kamala Harris (54), senator en voormalig offi cier van justitie uit Californië. In het overvolle kandidatenveld geldt ze als kanshebber, als pragmaticus die op viel met harde ondervragingen van Trumps kabinetsleden. Ze schoof in de afgelopen twee jaar op naar links, om aansluiting te houden met de ac tivistische tak van de partij. Ze steunt legalisering van wiet en door de over heid georganiseerde zorgverzekerin gen voor alle Amerikanen. Wel vallen beslissingen uit haar verleden als aan klager niet overal goed. Zo verdedigde ze de doodstraf. Harris, een zwarte vrouw, kondigde haar kandidatuur aan op Martin Lu ther Kingdag. Veel Democraten gre pen die herdenking aan om de eerste stappen naar een campagne te zetten. Onder meer de senatoren Bernie San ders en Cory Booker spraken bij her inneringsbijeenkomsten. Identiteit Ras en identiteit zijn belangrijke the ma's nu het Witte Huis wordt be woond door de lieveling van voorna melijk blanke kiezers. Minderheden en vrouwen zijn belangrijke steun pilaren voor de Democraten. Elke kan didaat wordt besproken in termen van ras en gender. De Democraten hielden in 2016 een kater over aan de campagne van de eerste vrouw die kans maakte op het presidentschap, maar Hillary Clinton Hillary Clinton lijkt de wegtehebben vrijgemaakt voorandere vrouwen lijkt de weg vrijgemaakt te hebben voor andere vrouwen. Er zijn nu even veel vrouwen als mannen officieel in de race. Naast Kamala Harris hebben luis in de pels van Wall Street Eliza beth Warren (69) en vrouwenrech tenverdediger Kirsten Gillibrand (54) aangekondigd dat ze meedoen. De verwachting is dat Amy Klobuchar (58), senator uit Minnesota, zal volgen. Uitzonderlijk divers Zo begint de campagnetijd met een uitzonderlijk divers gezelschap van kandidaten, met Kamala Harris als dochter van een Indiase moeder en een Jamaicaanse vader, Julün Castro (44), kleinzoon van een Mexicaanse immigrant die minister was in de re gering Obama, en Tulsi Gabbard (37), hindoe en Irak-veteraan uit Hawaii. Cory Booker (49), een zwarte senator uit New Jersey, bracht een boek uit en reisde naar een reeks vroege voorver- kiezingsstaten. Dus ook van hem wordt een campagne verwacht. De kans is aanzienlijk dat ook ex-vi- cepresident Joe Biden (76) zich kandi daat stelt. Hij is populair om zijn ouwe-jongens-krentenbroodhou ding. Hij zou bij een eventueel aantre den de oudste president ooit zijn. Dat geldt ook voor Bernie Sanders (77), die het in 2016 al eens probeerde en nu kampt met beschuldigingen over sek suele intimidatie in zijn campagne team. Heeft een zakenman de beste kan sen in een duel met zelfverklaard deal maker Trump? Andrew Yang (44), een voormalig tech-topman die pleit voor een universeel basisinkomen voor alle Amerikanen, gaat al de boer op met zijn ideeën. Michael Bloomberg (76), ondernemer en oud-burgemeester van N ew York namens de Republikei nen, overweegt opnieuw om zich met zijn miljardenvermogen in de strijd te mengen, dit keer als Democraat. Ex- CEO van Starbucks, Howard Schultz (65), zou zijn boektoernee wel eens kunnen gebruiken als opstapje naar een campagne. En dan zijn er nog burgemeesters en ex-burgemeesters (Eric Garcetti van Los Angeles, Mitch Landrieu van New Orleans, Pete Buttigieg van South Bend in Indiana) en voormalig gou verneurs (Terry McAuliffe van Virgi nia, John Hickenlooper van Colorado) die zichzelf zien als de beste tegen stander voor Trump. Voormalig mi nister van justitie Eric Holder (67) is geïnteresseerd, net als Sherrod Brown (66), Democratisch senator en popu lair in Trump-staat Ohio. De enorme variëteit aan kandida ten, en de hoon van hoofdopponent Trump die hun zonder twijfel ten deel zal vallen, beloven een slopend, on voorspelbaar campagneseizoen waarin vooralsnog niemand koploper is. Kiezers moeten zich een weg banen door de ideeën van mogelijk wel twin tig politici die over veel zaken het zelfde denken. Die mogen proberen op te vallen in een eerste tv-debat in juni. 5/8 dagen Sonthofen in de Beierse Allgëu 10 dagen Toscane, Umbrië en Rome 10 dagen Krakow en Zakopane 10 dagen Rome en Florence 10 dagen Rondreis Fascinerend Schotland 10 dagen Rondreis Noorwegen 1 Iff"*! 'i Ïïlt: Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! woensdag 23 januari 2019 GO Democraten dringen om kandidatuur in 2020 Karlijn van Houwelingen New York Met de klok mee: Elizabeth Warren, Kamala Harris, Kirsten Gillibrand, Tulsi Gabbard, Andrew Yang, Joe Biden, Cory Booker en Julian Castro. foto ap, afp, getty images -Hillary Clinton 1 I»'.1 1 t T*_ gv Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. f Brochure en (0318) 58 09 58 aam? boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11