II HulstPlus wil praten over pittige brief Noodkreet brandweer Sas van Gent heeft effect 7 Inwonertal Hulst groeit minder hard JONGERENCENTRUM PODIUM IN TERNEUZEN BESTAAT TIEN JAAR ,,We gaan het zeker vieren. Hóe, dat weet ik nog niet." Michel Cornet, voorzitter van de PIT Terneuzen wil het tienjarig bestaan van het podium niet ongemerkt laten passeren. Tien jaar jongens..." Van achter de bar verzucht Dylan Nützmann, hoofd techniek, hoe de tijd omgevlogen is. Nützmann (44) hoort bij de oude garde en was er al bij in de tijd van Jamash, later Kalashnikov en ten slotte de PIT. De PIT, het staat voor Podium In Terneuzen, maar het is ook een knipoog naar het roemruchte ver leden. Toen het Terneuzense jon gerencentrum een punkbolwerk was en er bands als Green Day op traden. De Amerikaanse band was in 1991 nog onbekend en speelde in Terneuzen voor zo'n vijftien be talende bezoekers. De PIT verwijst ook naar de (mosh)pit, de plek voor het podium waar punkers op hun eigen manier wild maar vriendschappelijk dansen oftewel moshen. ,,Een sluitingstijd hadden we niet", weet Nützmann nog. ,,Het ging 24/7 door. Ik ben nu 44. Met van die drukke avonden ben ik nu blij als de laatste om twee uur 's nachts weg is." Geluidsoverlast Tien jaar geleden werd het volle dig vernieuwde jongerencentrum geopend op de resten van voor ganger Kalashnikov. ,,Het kon ook niet anders", herinnert Nützmann zich. ,,De geluidsisolatie was slecht en de airco was slecht. Er werden gaten in de muren ge maakt om de luchtkwaliteit te ver beteren maar daardoor werd de geluidsoverlast voor de buurt nog erger." Van het ruige imago van punk- dan wel blowhol resteert alleen nog de knipoog in de naam de PIT. ,,We zijn nog steeds een jongeren centrum waar jongeren uit de buurt heen komen en er hun ding doen. Alleen nu hebben we een mooi podium en zijn we beter ge- Nu zijn we beter gefaciliteerd om de sociale rol te vervullen faciliteerd om de sociale rol te ver vullen", benadrukt voorzitter Mi chel Cornet. ,,We zijn een erkend leerbedrijf waar jongeren tijdens een stage bijvoorbeeld kunnen le ren wat er allemaal bij het organi seren van concerten komt kijken." Ervaring De PIT is volwassen geworden. Be stuur en de coördinatoren sturen een team van 45 vrijwilligers aan. ,,Het 'voor jongeren, door jonge ren', daar zijn we wel een beetje vanaf", zegt de voorzitter. ,,Er zit ten zeker wel jongeren bij, maar je hebt ook mensen met ervaring nodig." Een podium draaien blijft moei lijk, ongeacht hoeveel ervaring je ook hebt, erkent Cornet. ,,Het blijft altijd een gok", zegt hij. ,,Pas nog: een fantastische band, kwam tien man op af. Ik durfde gewoon niet naar de wc omdat dan het pu bliek zou halveren. Of een band waar je bij het vorige optreden nog 150 kaartjes verkocht en waar de volgende keer maar 15 man op af komt. Er is geen peil op te trek ken." HULST Het aantal inwoners van de gemeente Hulst is iets minder hard gestegen dan in december werd verwacht. Ten opzichte van 1 januari 2018 zijn er 54 Hul stenaren bijgekomen, eerder was nog rekening gehouden met een groei van 65. In totaal wonen er per 1 januari 2019 27.524 mensen binnen de Hulster gemeentegrenzen. Vorig jaar waren er 217 pasgeborenen; 283 mensen overleden. Pakweg een op de tien Hulstena ren is Belg. 2.774 Belgen zijn op de eerste dag van dit jaar geregis treerd, een toename van hon derd vergeleken met 1 januari 2018. SAS VAN GENT De nood kreet van de brandweer in Sas van Gent heeft gewerkt. Zeven kandidaat-vrijwilligers heb ben zich gemeld. Ploegleider Jo van der Staal is blij verrast. ,,Alle publiciteit heeft goed geholpen." Tien van de twintig brandweervrij- willigers in Sas van Gent ver trekken de komende twee jaar. Ze zijn op leeftijd. Vandaar dat de Sasse brandweer onlangs op de eigen website 'groot alarm' sloeg, wat breed in de media is opgepikt. De zeven kandidaat-vrijwilli gers hebben al kennis gemaakt met de brandweerploeg. Ze zijn deze week uitgenodigd een oefenavond mee te draaien. ,,Zeker is het niet dat ze allemaal ook het oplei dingstraject ingaan", aldus Van der Staal, ,,maar dat er zo veel belangstelling is, doet ons goed." Van de zeven zijn er bo vendien drie vrouw. Het korps Sas van Gent telt nu één vrij willigster en één vrouw is er momenteel in opleiding. Van der Staal benadrukt dat de brandweer Sas van Gent nu nog voldoende op sterkte is voor uitrukken bij branden of verkeersongevallen. PERKPOLDER De gepeperde brief van advocaat Rogier Hörchner over Plan Perkpolder, houdt de ge moederen bezig in politiek Hulst. Oppositiepartij HulstPlus vindt het ongehoord dat de gemeenteraad er niet over kan discussiëren, omdat de brief op de lijst met geheime stukken is gezet. Hörchner uit in de brief ernstige twijfels over de veiligheid van de zeedijk die in 2015 bij Perkpolder is aangelegd. De advocaat publiceerde de brief op zijn website, omdat de gemeente hem niet openbaar maakte. Het bevreemdt de fractie van HulstPlus dat niet inhoudelijk over de brief gediscussieerd kan worden. ,,Wij vinden dit echt te gek voor woorden, want de brief is nadruk kelijk ook gericht aan de gemeente raad", aldus fractielid Eugene Ver- straeten. ,,Wij willen er hoe dan ook in de volgende commissie Ruimte over praten", zegt hij. Aantijgingen Volgens een woordvoerster van de gemeente Hulst is de brief op het besloten raadsinformatiesysteem geplaatst, omdat de brief aantijgin gen aan het adres van instanties als de gemeente en ontwikkelaar Hulst aan Zee bevat. ,,De voorzitter van de raad wil daar prudent mee om gaan." dinsdag 22 januari 2019 De PIT wordt volwassen podium Guido van der Heijden Terneuzen Jongerencentrum de PIT in Terneuzen bestaat tien jaar. archieffoto peter nicolai - Michel Cornet, voorzitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54