VVD wil helderheid verbouw dorpshuis Schore 7 GOES-OOST WIJKLEERBEDRIJF Een half jaar na de start kan het Wijkleerbedrijf Goes- Oost een succes worden genoemd. Hoewel. Het is maar hoe je het bekijkt. ,,Het zou eigenlijk beter zijn als we niet nodig waren.'' om binnen!' Goedge mutst opent Ank Ta zelaar (69) deze maandag de voordeur van haar woning aan de Marijke- straat in Goes. Binnen is Kim Won dergem (16) aan het schoonmaken. De studente van het Hoornbeeck College in Goes gaat elke maandag middag een paar uurtjes bij Ank en haar man Jack (73) langs om te hel pen in de huishouding. Het gaat Ank zelf allemaal niet meer zo ge makkelijk af. Ze kreeg een terugval door het breken van haar pink en bovendien durft ze het keuken trapje niet meer op. ,,Ik word snel duizelig.'' Hoewel Jack helpt waar hij kan, besloot het echtpaar de hulp van het Wijkleerbedrijf Goes-Oost in te roepen. Met veel plezier komt Kim nu elke maandag een paar uurtjes de handen uit de mouwen steken. ,,Het klikte meteen'', zegt de studente. En er wordt heus niet alleen maar gepoetst. Gezellig een praatje maken, hoort er ook bij. ,,We zijn ook een keer samen naar de stad gegaan om groenten te ko pen'', vertelt Ank, die zich altijd verheugt op de bezoekjes van Kim. „Daarna hebben we bij De Land bouw lekkere chocolademelk ge dronken. Dat moet ook een keer kunnen, toch?'' Het Wijkleerbedrijf is opgezet door het Hoornbeeck College. Daar merkten ze dat het steeds lastiger werd om stageplaatsen te vinden voor met name de studenten van de opleiding dienstverlening. Nu kunnen ze terecht bij het Wijkleer- bedrijf. Maar het mes snijdt aan twee kanten, want ook hulpbehoe vende inwoners van Goes-Oost (de wijk waarin de school ligt) zijn er mee geholpen. Vanuit hun uitvals basis in wijkcentrum Jan Ligthart gaan de studenten inmiddels bij meer dan dertig adressen langs om onder meer licht huishoudelijk werk te verrichten, een wandeling met de bewoner te maken, bood schappen te doen, een spelletjes te Ik heb gemerkt dat er veel problematiek is in de wijk spelen of simpelweg een praatje te maken. ,,Allemaal zaken waar de medewerkers van de thuiszorg vaak niet aan toekomen'', zegt Jan neke de Kok, één van de coördina toren. ,,Zij hebben meestal maar net genoeg tijd om iemand uit bed te halen en in de stoel te zetten.'' Hoewel het Wijkleerbedrijf goed uit de startblokken is gekomen, ge bruikt Janneke het woord 'succes' liever niet. „Eigenlijk zou het beter zijn als we niet nodig waren'', vindt ze. ,,Maar ik heb gemerkt dat er veel problematiek is in de wijk.'' Arie Westerhuis, woonachtig in een appartement aan de Amalia- laan, krijgt deze maandag weer be zoek van de studenten Nadine Zuidweg en Ellen Rottier. Ze zijn er vooral om een praatje te maken. De dementerende Goesenaar ge niet duidelijk van de aandacht. Hij zit op zijn praatstoel en vertelt on- der meer over zijn tijd als leraar. De twee studentes luisteren aandach tig. ,,Je zou onze aanwezigheid een soort preventie kunnen noemen'', legt Ellen uit. ,,We kijken of het nog goed gaat met meneer. Als we ergens zorgen over hebben, kun nen we dat melden aan bijvoor beeld de thuiszorg.'' De gemeente Goes beloonde het Wijkleerbedrijf onlangs met een subsidie van 60.000 euro. Burge meester en wethouders vinden het een waardevolle voorziening voor de wijk, onder meer vanwege de bestrijding van eenzaamheid en de ontlasting van mantelzorgers. Willem Adriaansens Schore Deze vragen komen uit een lijst van vragen die de Kapelse VVD van avond stelt aan het college van bur gemeester en wethouders. De partij wil helderheid krijgen over de situ atie rond het dorpshuis in Schore. Kapelle heeft immers 200.000 euro op de begroting staan voor de ver bouwing daarvan. De vragen van de VVD komen voort uit een artikel in de PZC over de Stichting Dorpshuis Schore. Daarin meldde de nieuwe stichting al helemaal rond te zijn en klaar te zijn voor de verbouwing. Wat de stichting betreft kan er zo snel mo gelijk begonnen worden. Er wordt inmiddels zelfs al gezocht naar een aannemer voor de verbouwing. Geen akkoord Dat verbaast de VVD hogelijk. Vol gens de liberalen heeft de raad na melijk nog helemaal geen akkoord gegeven voor de plannen. Wethou der Evert Damen zou volgens de VVD op 30 oktober nog hebben ge zegd dat de plannen voor de ver bouwing verder uitgewerkt zouden worden en dat ze daarna weer bij de raad terug zouden komen. ,,U moet dan beoordelen of u daarmee ak koord kunt gaan of niet", zou Da- men gezegd hebben. En: ,,Het is Is dit een eigenstandig opgericht orgaan? Is het door het college bekrachtigd? -VVD Kapelle niet: hier heeft u 200.000 euro en daar gaan wij mee aan de slag." De VVD wil nu duidelijkheid over de status van de stichting: ,,Is dit een eigenstandig opgericht or- gaan? Is het door het college be krachtigd? En wat is de rol van de gemeenteraad in dit proces?" Bo vendien vraagt de partij waarom de raad niet is geïnformeerd over de vorderingen in 'dit belangrijke pro ces?' Buitenspel Kortom; de VVD vindt dat de raad buitenspel staat bij het proces rond het Schoorse dorpshuis. De partij wil daarom weten wanneer de raad weer aan bod komt om over de uit gave van de 200.000 euro te beslis sen. En of de stichting daar vrij over kan beschikken of dat de gemeente de regie houdt. „Onder welke voor waarden wordt dit geld beschikbaar gesteld en wat zijn de consequen ties als we nu de begroting goed- keuren?", vraagt de partij het col lege. Daarnaast krijgt de VVD signalen dat er binnen Schore heel wat men sen zijn die anders denken over de verbouwing van het dorpshuis dan de stichting. ,,Hoe wordt hiermee omgegaan?" Kritisch Genoeg vragen dus. Wat niet bete kent dat de VVD tegen is. Op 6 no vember meldde de partij: ,,Dit is iets dat Schore verdient, na al het voorbereidende werk dat gedaan is." Maar ook dat de partij er kri tisch naar zou blijven kijken. ,,Het kan niet zo zijn dat we straks geïn vesteerd hebben in een faciliteit waar geen of weinig gebruik van gemaakt wordt." dinsdag 22 januari 2019 BE Studenten bieden helpende hand Rob Paardekam Goes <1€ -Janneke de Kok, coördinator Wat is nu precies de status van de Stichting Dorpshuis Schore? En kan die stichting vrij beschik ken over de 200.000 euro die is begroot voor de verbouwing van het dorpshuis? Of houdt de ge meente daar de regie over? Kim Wondergem (links) helpt Ank Tazelaar een handje met huishoudelijke klusjes. De dames kunnen het uitstekend met elkaar vinden, FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52