Nieuw gemaal voor Sint-Annaland Club zoekt E-sporter Gemeente geeft signaal af na wietvondst 6 41 Dorpshuis de Meiboom in Krabbendijke gaat definitief drie maanden dicht. Dat heeft burgemeester José van Egmond gisteren besloten. Begin december vond de politie 500 hennepplanten onder het podium. Twee weken geleden maakte de burgemeester haar voornemen om het dorpshuis te sluiten al bekend. Ze wachtte reacties van belangheb benden af alvorens een definitief besluit te nemen. ,,Ik heb zes ziens wijzen gekregen. De teneur is dat ze het niet leuk vinden dat ze gedu peerd worden door dit besluit." Van Egmond zegt dat ook veel gebrui kers begrip tonen voor haar afwe gingen. Tegenover de PZC vroegen ver schillende clubs en organisaties zich af of de juiste mensen met het besluit worden getroffen. Van Eg- mond realiseert zich dat haar be sluit 'schuurt'. ,,Het is echt een klas siek dilemma, want het doet ook de gebruikers pijn." Desondanks heeft ze, na zich uitgebreid te hebben la ten adviseren, besloten dat de openbare orde en veiligheid zwaar der moet wegen dan het individu eel belang. Daarbij speelt mee dat de gemeente alle niet-commerciële gebruikers alternatieven en even tueel vervoer naar andere dorpen heeft aangeboden. ,,Het was echt geen rücksichtslos besluit." Een burgemeester heeft op basis van de Opiumwet de bevoegdheid om gebouwen waar drugs wordt gevonden voor een periode te slui ten. ,,Ik vind het van belang om als gemeente een duidelijk signaal af te geven dat we dit niet tolereren", zegt Van Egmond. Doordat het pand drie maanden lang is verze geld, is er ook voldoende tijd om openbare orde en veiligheid te her- stellen, aldus de burgemeester. De sluiting gaat donderdag in en loopt 24 april af. Momenteel wordt rond het dorpshuis gewerkt aan de aanleg van een nieuwe elektrici teitsaansluiting. De vorige was weggehaald, omdat er illegaal stroom werd afgetapt voor de kweek van de hennepplanten. ,,Het pand is ook schoongemaakt en kan worden verwarmd, zodat het goed de winterperiode doorstaat'', zegt de burgemeester. Hoe de toekomst van het dorps huis er na de sluitingsperiode uit ziet, is nog onduidelijk. De ge meente is eigenaar van het pand, maar in tegenstelling tot andere dorpshuizen in Reimerswaal zit er in Krabbendijke geen stichting tus sen beheerder en de gemeente. De beheerder van De Meiboom is een week na het oprollen van de kwe kerij aangehouden en gehoord over zijn betrokkenheid. Nadat hij en kele dagen had vastgezeten, mocht hij thuis eventuele vervolgstappen van justitie afwachten. Ook schreef hij een brief aan de burgemees ter. Of hij mag terugkeren als be heerder, weet Van Egmond nog niet. ,,Dat is een afweging die nog ge maakt moet worden." Hemelwater dat in de omgeving van Sint-Annaland valt, wordt via een stelsel van watergangen afge voerd naar gemaal De Noord, tus sen Stavenisse en Sint-Maartens dijk. Een route van wel tien kilome ter. Wanneer er een stevige wind uit het zuidwesten staat, heeft het water nog meer moeite om de weg naar de Oosterschelde te vinden. Het gevolg is wateroverlast in het dorp. Het waterschap denkt dat dit pro bleem verholpen kan worden door een 'doorvoergemaal' te bouwen. Het bouwwerk komt op de krui sing van de Stoofweg met de Win- kelzeesche watergang. Ook past het waterschap de kleppen van duikers in de omgeving aan. Zowel de pro vincie als de gemeente is al ak koord. De operatie kost 550.000 euro, de Algemene Vergadering van het wa terschap besluit in februari over de aanleg. Het nieuwe gemaal aan de Stoofweg moet in november 2019 klaar zijn. IN DE REGIO Lezing in Amicitia In dorpshuis Amici- tia in Kloetinge wordt vrijdag een lezing verzorgd. Martijn van Stave ren geeft de lezing 'Sterven doe je zelf', onder het motto: 'de weder opstanding en be vrijding van het in nerlijke bewustzijn'. Verschillende vraagstukken komen aan bod. De lezing begint om 19.30 uur. Iedereen is welkom vanaf 19.00 uur. Aanmel den kan via tineke- dezeeuw@ gmail.com. Inloopsoos Vrouwengilde Goes houdt woensdag een inloopsoos in de Magdalenazaal, (Singelstraat 5). De soos is elke eerste en derde woensdag van de maand. Tus sen 14.00 en 16.00 uur is iedereen wel kom. Kosten voor koffie of thee be draagt 1,50 euro. Avond over pensioenen In wijkcentrum de Spinne vindt vrijdag een openbare avond plaats over het pensioenak- koord. Tweede Ka merleden Bart van Kent (SP) en Gijs van Dijk (PvdA) gaan met de aan wezigen in gesprek. Het programma be gint om 19.30 uur. Gratis entree. Psalmzang avond De Rehobothkerk houdt zaterdag een psalmzangavond met organisten Nieuwkoop en Wil deman. Vanaf 19.30 uur vult het orgel de kerk met haar klanken en worden er bekende boven stem psalmen ge zongen worden. Gratis toegang. MIJN DORP, MIJN STAD Grote markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Wijkcentrum De Spinne, 09.30-11.30 uur: Spreekuur Maatschappelijk werk; Centrum 't Westlicht, Al bert Joachimkade 3, 10.00 12.00 uur: Inloop voor hulpvra gen, luisterend oor en koffie en thee; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur: Activiteiten voor se nioren, waaronder schilderen, biljarten en internetcafé; Bibli otheek, 14.00-15.30 uur: Taal- café Markt, 13.00-17.00 uur: Week markt; Hof Cruninghe, 14.00 uur: Wandelgroep 'Elke stap telt'; Ons Dorpshuis, Berg hoekstraat 3, 14.00-16.30 uur: 'Kom uit je huis middag', activi teitenmiddag voor senioren 13.45-16.30 uur: Koersbal voor senioren Dorpshuis MeerWaarde, 10.00 uur: Wandeling in groepsver band dinsdag 22 januari 2019 BE M Dorpshuis De -m Meiboom waar 500 hennep planten werden gevonden. FOTO MARCELLE DA- Dorpshuis drie maanden op slot Joeri Wisse Krabbendijke BRUINISSE Een beetje professionele voetbalclub heeft een E-sporter. Bruse Boys houdt vrijdag een FIFA19-toernooi. De beste gamer verdedigt een jaar lang digitaal de kleuren van Bru. Volgens Wilmar Klop en Willem-Jan Bosselaar, initiatiefnemers van het FIFA19-toernooi, is januari vaak een 'tamelijk saaie maand' op Bruinisse. ,,In de winterstop is de bedrijvig heid op een club minder. Om leden toch bij elkaar te brengen, hebben wij dit event georganiseerd." Inwoners van Sint-Annaland hebben over een jaar minder kans op natte voeten na een he vige regenbui. Waterschap Scheldestromen wil een nieuw gemaal bouwen dat ervoor zorgt dat het water sneller wordt af gevoerd. Joeri Wisse Sint-Annaland KLOETINGE GOES GOES THOLEN GOES Het was gisteren feest in zorgcentrum Randhof in Goes. Pieter Beun (foto) vierde er zijn honderdste verjaar dag. De eeuweling werd geboren in Cadzand, maar groeide op in Retranchement. Gedurende zijn leven heeft hij in ver schillende plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen gewoond. Sinds 2013 woont hij in zorgcentrum Randhof in Goes. Het groot ste deel van zijn werkzame leven is Pieter Beun politieagent geweest. Hij werkte in Retranchement, waar hij zich veelal bezighield met het aanhouden van smokkelaars. Later waren Hansweert, Amsterdam en Schiphol zijn werklocaties. Beun heeft een zoon, twee kleindochters en vijf achterkleinkinde ren. Zijn vrouw Johanna overleed in 2002. Een paar jaar later ontmoette hij Jannie, met wie hij nog een aantal mooie jaren had. Zij overleed in 2017. Links de Goese burgemeester Margo Mulder. foto johan van der heijden GOES 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30 10.30 uur: Wandeling in groepsverband HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gratis sporten onder pro fessionele begeleiding in de Beweegtuin KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereek- estraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt KRUININGEN RILLAND Restaurant De Vliedberg, 09.30 uur: Digitaal Café; Dorpshuis Luctor et Emergo, WEMELDINGE De Wemel, 20.00 uur: Bingo WAARDE WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30-16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor Seni oren Wolphaartsdijk en Oud- Sabbinge; De Griffioen, 19.15 20.15 uur: Fitness Fun Party YERSEKE Kerkplein 1, 13.00-16.00 uur: Rondleidingen door Ooster- scheldemuseum. HONDERDSTE VERJAARDAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51