Voetbalclub Bruse Boys zoekt E-sporter Dorpshuis voor drie maanden op slot 6 Gevaarlijke situaties op de Hogeweg (Tri Bewoners van de Hogeweg in Burgh- Haamstede willen tijdelijke verkeersmaatregelen op de Hogeweg tussen Bosweg en Daleboutsweg. Er wordt veel te hard gereden en er is veel trillingsoverlast. Eigenaren van zo'n twintig wonin gen aan de Hogeweg in Burgh- Haamstede hebben bij de ge meente een petitie ingediend. Er zijn plannen om de Hogeweg in de toekomst om te vormen tot een voetgangers- en fietsersgebied waar de auto te gast is. Prima idee, vindt Martin van Rossum - één van de bewoners en initiatiefnemer van de handtekeningenactie. ,,Maar daar kunnen we niet op wachten. Dat gaat jaren duren en dat is voor ons onaanvaardbaar. Er moet nü al iets gebeuren." Druk Het is, zeker zomers, druk op de weg die Burgh met Westerschou- wen verbindt. Maar niemand lijkt zich veel aan te trekken van het der tig-kilometerregime dat op de Ho- geweg geldt. „Logisch ook. De in richting is er niet op aangepast. Dat levert regelmatig zeer gevaarlijke situaties op. En het verkeer zorgt voor heel veel trillingen. Er staan hier veel jarendertigwoningen. Die staan regelmatig te schudden op hun grondvesten. Tot nu toe is dat goed gegaan, maar op een gegeven moment gaat dat natuurlijk schade aan de woningen opleveren", ver wacht Van Rossum. ,,Het verkeer is hier in de loop van de jaren steeds intensiever geworden en de bussen zwaarder. We willen de put dem- pen voor het kalf verdronken is." De plateaus met klinkers die er liggen, veroorzaken veel trillings- overlast terwijl ze niets bijdragen aan het afremmen van de snelheid. ,,Ze razen over die puisten heen." De Hogewegbewoners pleiten voor het afvlakken van de plateaus en het weghalen van de steentjes, die die trillingen veroorzaken. Zet in plaats daarvan verkeerseilanden (langsgeleiders) neer als remmers. Ook vragen de bewoners van de Hogeweg om gedragsbeïnvloe- dende maatregelen zoals de inzet van oplichtende snelheidsmeters. En met Connexxion moet gespro ken gaan worden over verplaatsing van de buslijn 133 naar de N57. Lastige weg Verkeerswethouder Ankie Smit noemt de Hogeweg een 'lastige weg', mede door de verschillende gebruikers. Maar maatregelen zegt ze vooralsnog niet toe. ,,De dorps raad is bezig met de dorpsvisie. La ten we nu eerst kijken wat daar uit komt. En daarna zullen we priori teiten moeten stellen." Van Rossum wil niet wachten, maar wil juist de vaart erin. Via de petitie vragen de omwonenden om maatregelen het liefst nog vóór de zomer 2019 uit te voeren. Dat hoeft niet duur te zijn en het dwars boomt ook eventuele toekomstige definitieve verkeersmaatregelen niet. Volgens Wilmar Klop en Willem Jan Bosselaar, initiatiefnemers van het FIFAi9-toernooi, is januari vaak een 'tamelijk saaie maand' op Brui- nisse. ,,In de winterstop is de be drijvigheid op een club minder. Om leden toch bij elkaar te bren gen, hebben wij dit event georgani seerd. Niet eens zozeer om als club een E-sporter te hebben die ons vertegenwoordigt op het digitale vlak. Meer nog om leden en niet-le- den die meedoen aan dit toernooi extra bij de club te betrekken", zegt Bosselaar (24), die ook penning meester is van Bruse Boys. Rond de 25 aanmeldingen zijn er voor aanstaande vrijdag al binnen. Er is in de kantine van Sportpark De Volharding plaats voor 40 deel nemers die minimaal 15 jaar oud moeten zijn. De start is om 19.00 uur. De finale wordt op een 52-inch scherm gespeeld. Meedoen kost 7,50 euro. Inschrijven kan via: weplayesports.com/bruseboys. ,,Wij hopen dat dit toernooi slaagt en dat wij er een jaarlijks evene ment van kunnen maken", aldus Bosselaar. IN DE REGIO Avond voor jongeren Lezing in Amicitia GOES Avond over pensioenen - *v,v - ","v L I MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 22 januari 2019 SD Bewoners zijn hardrijders zat Esme Soesman Burgh-Haamstede De Hogeweg in Burgh- Haamstede. KRABBENDIJKE Dorps huis de Meiboom in Krab- bendijke gaat definitief drie maanden dicht. Dat heeft burgemeester José van Eg- mond gisteren besloten. Begin december vond de politie 500 hennepplanten onder het podium. Twee weken geleden maakte de burgemeester haar voornemen om het dorpshuis te sluiten al be kend. Ze wachtte reacties van belanghebbenden af al vorens een definitief besluit te nemen. ,,Ik heb zes ziens wijzen gekregen. De teneur is dat ze het niet leuk vin den dat ze gedupeerd wor den door dit besluit." Van Egmond zegt dat ook veel gebruikers begrip tonen voor haar afwegingen. De sluiting gaat donderdag in en loopt 24 april af. Een beetje professionele voet balclub heeft een E-sporter. Bruse Boys houdt vrijdag een FIFA19-toernooi. De beste gamer verdedigt een jaar lang digitaal de kleuren van Bru. Gerrit van Loon Bruinisse 1 FOTO SHUTTERSTOCK SCHERPENISSE Donderdag wordt er door de Vrijzin nige Geloofsge meenschap Tholen in samenwerking met Kunstkamer Holland Huis een avond voor jonge ren georganiseerd. De avond duurt van 19.30 uur tot 21.30 uur en er wordt een programma aange boden met muziek en dans. De jonge ren worden welkom geheten in Kunstka mer Holland Huis aan de Laban Deur- loostraat 28 in Scherpenisse. Op geven kan bij Mar- cel van Roekel (076) 503 8404 of per e-mail vanroe- kel@casema.nl KLOETINGE In dorpshuis Amici- tia in Kloetinge wordt vrijdag een lezing verzorgd. Martijn van Stave ren geeft de lezing 'Sterven doe je zelf', onder het motto: 'de weder opstanding en be vrijding van het in nerlijke bewustzijn'. Verschillende vraagstukken komen aan bod. De lezing begint om 19.30 uur. Iedereen is welkom vanaf 19.00 uur. Aanmelden kan via tinekedezeeuw@ gmail.com. In wijkcentrum de Spinne vindt vrijdag een openbare avond plaats over het pensioenak koord. Tweede Ka merleden Bart van Kent (SP) en Gijs van Dijk (PvdA) gaan met de aan wezigen in gesprek. Het programma be gint om 19.30 uur. Gratis entree. POSTCAFÉ i jongerencentrum C S ZIERIKZEE Wekelijks stappen zo'n vier mensen bij het Postcafé in Zierikzee binnen. Het zijn mensen die de brieven van officiële instanties als gemeente of Belastingdienst niet helemaal begrijpen. Vrijwilligers leggen uit waar de brieven over gaan en helpen formulieren invullen. Niet alleen nieuwe Nederlanders kloppen aan, zegt Mels Hoogenboom (rechts) van SMWO. Ook laaggeletterden en mensen die na het over lijden van hun partner opeens hun administratie zelf moeten gaan doen, weten de weg te vinden. Links naast Hoogen- boom staan Magda Rijk en Walaa Elsaid. foto marieke mandemaker BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; BRUINISSE Dorpshuis de Vanger, 20.00 uur: Yoga door de Toermalijn; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Pelgrimskerk, 9.00, 10.15 en 20.15 uur: Yoga; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.30 uur: Koersbal en soos; 14.00 en 19.30 uur: Bloemschikken; NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.30-11.30 uur: Badminton Senior en BC Noordgouwe; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00 23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; RENESSE Dorpshuis, 19.15-20.15 uur: Yoga Steffine; SCHARENDIJKE Dorpshuis de Putmeet, 13.00 16.00 uur: Tekenen en Schil deren; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.00 uur: Bewegen op muziek, 15.15 uur: Koersballen; SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.15 uur: Bewust en ontspannen bewegen; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur: All You Need is Love; Pontes Pieter Zeeman, 19.00 uur: Tai-Chi voor gezondheid en zelfverdediging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49